Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Zapieczona śruba regulacji zbieżności tył -sedan. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60614)

Mariusz_ 07-11-12 18:02

Zapieczona śruba regulacji zbieżności tył -sedan.
 
Witam,

Nie mogę odkręcić śruby [zal.pl] (tej na zdjęciu po prawej stronie).
http://img832.imageshack.us/img832/4999/dsc01178nc.jpg
Jest to śruba do regulacji zbieżności tyłu.
Znalazłem w internecie, że można kupić śruby wraz z nakrętkami i podkładkami.
Chyba też trzeba wymienić te tuleje? Nie mogę znaleźć ich w internecie. Czy ktoś już je wymieniał i czy występują jako część zamienna? Jaki jest koszt?

Z góry dzięki za odpowiedź

---------- Post dodany o 18:02 ---------- Poprzedni post był z 17:52 ----------

Chyba znalazłem te tuleje http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tulej...s-FO-9009/1457. Czyli trzeba będzie wymienić obie te tuleje + śruby nowe mimośrodowe + nakrętki + podkładki. Mam nadzieje, że wymontuje się stare z wahacza i zamontuje nowe.

korek007 07-11-12 18:11

Cytat:

Napisał Mariusz_ (Post 790407)
.... Czyli trzeba będzie wymienić obie te tuleje + śruby nowe mimośrodowe + nakrętki + podkładki. Mam nadzieje, że wymontuje się stare z wahacza i zamontuje nowe.

Witam
Jeżeli masz zamiar trochę pojeździć tym focusem, wymień całe wahacze. Wymiana samych tulejek na zbyt długo nie wystarczy. Przekonałem się o tym sam - po dwóch i pół roku kolejna wymiana. Kupiłem tym razem wahacze Meyle, ze śrubami i podkładką w komplecie, za 219 zł sztuka. Przy okazji wymiany oblukaj też, w jakim stanie są tuleje wahaczy wzdłużnych. Jeżeli już tuleje wahaczy nośnych sprężyny wymagają wymiany, to z tymi tulejami - cukierkami też może być różnie.
Pozdrawiam.

Waaldek86 07-11-12 18:45

Dokładnie . Wymieniliśmy tylko gumy i koła się rozjechały. Tu tylko całe wahacze wchodzą w grę. Szwagier ma po 120 za sztukę i jest ładnie - nie rzuca no i nadal trzymają ponad 2 lata.

Te paskudne śruby są dość drogie jak na takie cóś małego .

MATRIX60MW 07-11-12 22:32

waaldek za rozjechanie się kół odpowiedzialne są "kości" a nie gumy dlatego w twoim przypadku wymiana ich nie przyniosła efektu

Waaldek86 07-11-12 23:00

MATRIX60MW napisał "waaldek za rozjechanie się kół odpowiedzialne są "kości" a nie gumy dlatego w twoim przypadku wymiana ich nie przyniosła efektu."
A faktycznie . Źle spojrzalem. Sprawa była zawila. , bo szwagier wymienił wszystkie gumy .Koła rozjechane i nie wiadomo o co chodzi .Wszystko zawiodło więc ... kupno całej belki używanej . Przy rozbiórce okazało się ,że winne są miękkie gumy - nawet filmik mam . Fakt kość to główny winowajca , ale na kinematyke zespołu mają wpływ wszystkie gumy (poza cukierkiem - on swoją droga.)

wonski_gliwice 10-11-12 09:56

walczylem z tym dziadowskim zawieszeniem 1.5 miecha prawie, wymienilem ktores tuleje, pozniej kosci na koncu cukierki i jeszcze pozniej jakies tuleje znow;) i w koncu bylo ok
pamietam ze mechanior tez mal problem z tymi srubami a ja wrecz go blagalem zeby nie upieprzyl mi ich bo z tego co pamietam to 5 dych jedna plus chyba podkladki osobno i te tulejki czy jakos tak, juz nie pamietam
ale dal rade odkrecic (chyba je na cieplo odkrecal o ile dobrze pamietam) i zakrecil te same, nic nie rzuca, nie buja, nie skreca, nie itd...

co do wymiany samych wahaczy to wyczytalem na tym forum wlasnie, w ktoryms temacie, ze nie warto wymieniac samych wahaczy, wystarczy same gumy, gdyz to nie cienka blacha a grube zelastwo. nie wiem co na ten temat myslec, ja wymienilem to co w/w i jest ok, ale jak kto woli/jak kto ma kasy ;)
no chyba ze jakies krzywe albo ruda juz sie dobrala i zaczyne zrec, ale wg mnie to chyba tez dluga droga do takiej postaci

korek007 10-11-12 13:55

Cytat:

Napisał wonski_gliwice (Post 791430)
....nie warto wymieniac samych wahaczy, wystarczy same gumy, gdyz to nie cienka blacha a grube zelastwo....

Witam
Tu raczej nie chodzi o to, z jakiej blachy są wahacze, lecz o jakość dostępnych w sklepach tulei oraz jakość ich montażu w wahaczu (pomijaj kwestię późniejszego dokręcania wahaczy po postawieniu samochodu na kołach, gdyż to nie ma nic wspólnego z tulejkami). Większość tulejek nie grzeszy chyba jakością, która przekłada się bezpośrednio na trwałość. Jeżeli jednak ktoś upiera się przy wymianie samych tulei, niech poszuka porządnych zamienników, np. Lemforder.

Mariusz_ 15-11-12 21:49

Witam,

Sprawdziłem wszystkie tulejki w tylnym zawieszeniu na szarpakach na stacji diagnostycznej (brak luzów - nie wybite). Spróbuje wymienić te śruby mimośrodowe (do regulacji zbieżności) wraz z nakrętkami i podkładkami zarówno na prawą stronę (tam gdzie jest zapieczona śruba) i na lewą (tą co idzie odkręcić) i wtedy ustawię zbieżność.

Mariusz_ 17-11-12 19:11

Kupiłem śruby mimośrodowe z nakrętkami i podkładkami. Postanowiłem dać Mojemu mechanikowi, żeby je spróbował wymienić. Niestety były tak zapieczone, że trzeba było ciąć, palnikiem grzać i wybijać razem z tulejami.
Podsumowanie:
- zestaw śrub mimośrodowych na ford-esklep.pl = około 125zł z wysyłką
- demontaż starych śrub, wszystkich tulejek w wahaczu poprzecznym sprężyny lewym i prawym + montaż nowych tulejek i śrub = 350 zł (cena już z nowymi tulejkami).

Innym rozwiązaniem jest wymiana wahacza poprzecznego sprężyny w zestawie z kompletem śrub mimośrodowych za około 230 zł za 1 kpl + koszt wymiany starych wahaczy na nowe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi