Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI Migająca kontrolka oleju (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37500)

olej03 30-03-10 00:21

1.8 TDDI Migająca kontrolka oleju
 
Witajcie ...
W sobotę po wymianie sprzęgła [tarcza, docisk, wysprzęglik] w czasie powrotu do domu zaczęła łypac mi kontrolka oleju . Zatrzymałem się poczekałem chwile, sprawdzam olej było w normie.
Pomyślałem sobie ze mechanicy gdy wykręcali pol osie musieli spuścić olej ze skrzyni biegów i pewnie coś im się ulało.... tylko że w skrzyni niema żadnego czujnika podobno (jeśli jest inaczej to mnie poprawcie).
Gdy silnik jest zimny to konrolka nie świeci, dopiero po rozgrzaniu się zaczyna migać aż w końcu świeci już na stałe. Mechanik powiedział że w najgorszym przypadku możne nie być "ciśnienia oleju". Co o tym myślicie? Mozę to jakiś czujnik czy coś w tym stylu?

krutoj 30-03-10 06:42

SZUKAJKA nie działa?

olej03 31-03-10 21:35

Cytat:

Napisał krutoj (Post 430055)
SZUKAJKA nie działa?

działa tylko ze nie moge nic znaleźć na ten temat. Byłem dziś na sprawdzenie ciśnienia oleju, na wolnych obrotach jest około 2.5 bara więc chyba ok. Kupielm i wymieniłem czujnik oleju jednak problem dalej jest. POmoże ktoś?

olej03 01-04-10 12:28

kurcze nikt nie pomoże?

Daniel87s 26-04-10 16:12

pompa oleju,coś się dostało do smoka,albo uszczelki przy pompie puściły,zatkały się kanały techniczne,którymi olej rozprowadza się po silniku,filtr oleju nie odpowiedni. Mam taki sam problem i podrzucam Ci co ja wyczytałem...zaczynam od filtra.

Atol_2008 26-04-10 18:03

Kolego Olej03 pewnie mieli opuszczony silnik na podpórki i wgięli misę do środka co spowodowało mniejszy przepływ oleju do smoka - częsta przyczyna.Lub gorzej - pękła rurka między smokiem a pompą oleju.
Sprawdź czy nie masz wgiętej miski oleju.

Daniel87s 27-04-10 16:49

Już Foczka naprawiona olej03?

walus501 06-11-12 17:51

Witam! u mnie pojawił sie ten sam problem.
miska cała...
czyli wychodzi na to ze musze zdjac mise i szukać talej?
jak ta rura wyglada i co radzicie robić??

walus501 06-11-12 20:07

dodam że zauważyłem tem problem po wymianie oleju. Filtr nowy filtrona.

Mylu 23-04-13 12:50

mam ten sam problem dziś zaglądałem pod silnik i mam pytanie?.
Czy miska olejowa jest równa z kantami, czy lekko wklęsła ?

rafi99xu 29-04-13 21:44

ja ostatnio wgiąłem miske... leciutko a jednak starczyło żeby zapalała się kontrolka i gasła w zależności czy przyśpieszałem czy hamowałem... a była tylko leciutko wgięta... przy okazji zdjętej miski olej sobie wykapał ładnie przez całą noc... miska dokładnie umyta i nawet nie widziałem że olej w dieslu może był złoty po wymianie i przejechaniu heeheh zawsze jak olej wymieniałem to moment i czarny się robił. Także warto wszystko dobrze umyć przy okazji zdjętej miski...

Mylu 14-05-13 10:29

u mnie miga jak mu wcisnę i zwykle dzieje się to przy 100-140 km/h ,no i mam problem bo wcześniej się tak nie działo, po wymianie oleju problem się pojawił i jest co raz gorzej.
W sumie nie wiem za co się brać, mechanik twierdzi, że jak wymienię uszczelkę pod głowicą to będzie wszystko dobrze no ale nie wiem co o tym myśleć

Lukasz90 19-05-13 14:14

u mnie mechanicy zatkali jakims syfem smok . po wyczyszczeniu wszystko ok


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi