Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   CB - uzupełnienie - ZASILANIE pod zapalniczkę czy radio? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17163)

osobny 03-06-07 10:41

CB - uzupełnienie - ZASILANIE pod zapalniczkę czy radio?
 
Pozwoliłem sobie założyć osobny temat odnośnie CB. Uprasza się w nim użytkowników CB którzy zainstalowali radyjka "na stałe" o informację, jak zostało pociągnięte zasilanie.

Z postu o CB można wywnioskować o dwóch najczęściej spotykanych opcjach:

1) Zapalniczka
2) Radio (odcina prund po wyłączeniu na stacyjce)

Ewentualnie jakieś za lub przeciw tych rozwiązań?

Pozdrawiam!

cisza 03-06-07 10:54

www.cb-radio.pl

[chytry]

osobny 03-06-07 12:13

Mądrala! :lol:

Dzięki, poczytałem

darekw 03-06-07 12:47

osobny, jak Ci się nie chce dłubać, to podłącz pod zapalniczkę. Jak chcesz mieć zrobione dobrze - pod radio. Ja podłączyłem pod zapalniczkę. W ten sposób uniknąłem rozcinania orginalnych kabli. Minus jest taki, że muszę pilnować, żeby wyłączyć CB radio.

Poza tym jest nawet na tym forum duży wątek "CB w naszych foczkach", który porusza chyba wszystkie aspekty montażu CB radia w foczkach (jak sama nazwa wskazuje).

osobny 03-06-07 12:52

Wiem, wiem... "CB w naszych foczkach" przeczytałem. Ten wątek tylko o podłączeniu elektrycznym być miał.

Właśnie zastanawiam się, gdzie podpiąć się pod prund. Z forum cb radio wynika, że najlepiej jednak chyba pod instalację radiową... podobno ma być wolna od zakłóceń

Inna sprawa, że w tym przypadku pewnie właśnie trzeba będzie pociąć oryginalną instalację.

cisza ciąłeś i wlutowywałeś się czy użyłeś jakiś sprytnych przejściówko-kostek? W którym miejscu się wpiąłeś?

darekw 03-06-07 12:59

Cytat:

Napisał osobny
podobno ma być wolna od zakłóceń

Pod zapalniczką nic mi nie pierdzi, więc i u Ciebie nie powinno. Zresztą w klekotach z natury jest tych zakłóceń mniej. Jak masz wątpliwości, to sobie zarób wtyczkę do gniazda zapalniczki i pojeździj z tym trochę.

cisza 03-06-07 13:06

Cytat:

Napisał osobny
cisza ciąłeś i wlutowywałeś się czy użyłeś jakiś sprytnych przejściówko-kostek? W którym miejscu się wpiąłeś?

w kostce są 3 piny z napięciem, ale tylko jeden, który reaguje na stacyjkę (w dodatku o najmniejszym przekroju, bodajże zielony). Nie pamiętam dokładnie położenia tego PINu w kostce, ale z pomocą przyjdzie ci miernik napięcia DC. Oryginalny kabelek naciąłem i podlutowałem (+) z radia CB.

osobny 03-06-07 13:13

Dzięki Panowie!

Na razie śmigam na wtyku do zapalniczki i co najmniej burzy to moje wrażenia estetyczne ;)

Pojutrze rozkręcę plastiki i... któryś z wariantów wybiorę.

cisza Czyli jak rozumiem, jeżeli dobrze rozumiem :lol: cb nie wyłącza się Tobie po przekręceniu klucza w stacyjce w 0?
Myślałem właśnie o takim podłączeniu także pod kątem zabezpieczenia antypożarowego ;)

cisza 03-06-07 13:27

Cytat:

Napisał osobny
cisza Czyli jak rozumiem, jeżeli dobrze rozumiem :lol: cb nie wyłącza się Tobie po przekręceniu klucza w stacyjce w 0?

wyłącza się. Oto chodziło przecież :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi