Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] rozrusznik i dwu masa (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35216)

karmaz 29-01-10 13:40

rozrusznik i dwu masa
 
witam czy ktoś tu na forum może mi powiedzieć gdzie znajduję się rozrusznik w moim aucie ,bo ja podejrzewam że tam gdzie jest skrzynia biegów i koło dwumasowe ,ale mogę się mylić,i jeszcze jedno zaczeło mi tak systematycznie stukać(huczeć) z okolic skrzyni biegów na biegu jałowym ,a jak dodam gazu to przestaje ,moje podejrzenia to dwu masa ,wiem jakie są to koszta ,ale chciałbym wiedzieć czy na tym idzie jeździć pozdrawiam

Vadero 29-01-10 16:50

Cytat:

Napisał karmaz (Post 409760)
witam czy ktoś tu na forum może mi powiedzieć gdzie znajduję się rozrusznik w moim aucie bo ja podejrzewam że tam gdzie jest skrzynia biegów i koło dwumasowe ale mogę się mylić,i jeszcze jedno zaczeło mi tak systematycznie stukać(huczeć) z okolic skrzyni biegów na biegu jałowym a jak dodam gazu to przestaje moje podejrzenia to dwu masa wiem jakie są to koszta ale chciałbym wiedzieć czy na tym idzie jeździć pozdrawiam

jedyne miejsce, gdzie wstawiłeś jakikolwiek znak interpunkcyjny to przed "i", weź to popraw, bo się czytać nie da.

abc 29-01-10 17:50

Cytat:

Napisał Vadero (Post 409829)
jedyne miejsce, gdzie wstawiłeś jakikolwiek znak interpunkcyjny to przed "i", weź to popraw, bo się czytać nie da.

znajduję się, idzie jeździć...

wydaje mi sie, ze poprawka tego bedzie za trudna:)

kodak 29-01-10 18:07

Panie, daj Pan spokój.... ;)

karmaz 29-01-10 21:04

Cytat:

Napisał abc (Post 409853)
znajduję się, idzie jeździć...

wydaje mi sie, ze poprawka tego bedzie za trudna:)

a oni do interpunkcji się przyczepili zamiast do problemu ale nie martwię się tak jest zawsze na początku mego działania na forum

krutoj 29-01-10 22:21

@ karmaz
no to ja ci tak napiszę jak ty napisałeś żebyś na początku twojego działania na forum poczytał w starszych postach co już jest o dwumasie wszystko napisane to już jasne będzie czy twoje objawy to to a pewnie i jest też gdzie jest rozrusznik przy skrzyni biegów chyba

... nie żebym się przesadnie czepiał interpunkcji, czy składni ... ale jakie pytania, takie i odpowiedzi ... EOT

karmaz 29-01-10 23:10

Cytat:

Napisał krutoj (Post 409956)
@ karmaz
no to ja ci tak napiszę jak ty napisałeś żebyś na początku twojego działania na forum poczytał w starszych postach co już jest o dwumasie wszystko napisane to już jasne będzie czy twoje objawy to to a pewnie i jest też gdzie jest rozrusznik przy skrzyni biegów chyba

... nie żebym się przesadnie czepiał interpunkcji, czy składni ... ale jakie pytania, takie i odpowiedzi ... EOT

nie no nie zaskakujecie mnie tu czepianiem sie ,prędzej czy później i tak się z tym liczyłem, no skoro na autach się nie znacie, to trzeba się do interpunkcji przyczepić zamiast pomóc koledze

grzybek 29-01-10 23:19

Cytat:

Napisał karmaz (Post 409965)
skoro na autach się nie znacie

Nie odwracaj kota ogonem, skoro pytasz o tak logiczną rzecz jak umieszczenie rozrusznika to znak że ty się nie znasz na budowie auta.

karmaz 29-01-10 23:27

Cytat:

Napisał grzybek (Post 409969)
Nie odwracaj kota ogonem, skoro pytasz o tak logiczną rzecz jak umieszczenie rozrusznika to znak że ty się nie znasz na budowie auta.

no nie znam się więc się pytam na samym początku mojego posta, a poza tym pytam się użytkowników tych silników co ja mam czy z tym się spotkali,z moim problemem .bo nie mam zamiaru znowu testować sobie jakiejś teorii mechanika cudotwórcy :na pewno wtryski lu pompa "

ciabah 30-01-10 06:01

panowie panowie karmaz sie normalnie zapytal jest to forum a nie matura z polskiego, wiec wydaje mi sie ze krotka odpowiedz by tu zupelnie wystarczyla, a to ze ktos sie zna albo sie nie zna na samochodach to juz jest tylko jego problem :) i nie powinniscie krytykowac z góry :) moje zdanie, a co do rozrusznika tez sie chcialem dostac ale go nidzie nie widze

obuch-zg 30-01-10 09:28

Cytat:

Napisał abc (Post 409853)
idzie jeździć...

idzie jeździć?
jak w moim firmowym Transicie zaczęła się sypać dwu masa to rozwaliła mi dwa razy rozrusznik zanim pojechałem do normalnego mechanika

Zieluchh 30-01-10 10:57

w MK1 rozrusznik jest pod filtrem powietrza. Trzeba odkręcić całą obudowę z filtrem i widać rozrusznik widzę że twój to MK2 mogę to dla ciebie sprawdzić. Jeżeli faktycznie pada dwumasa robienie rozrusznika mija się z celem.

karmaz 30-01-10 11:40

Cytat:

Napisał Zieluchh (Post 410024)
w MK1 rozrusznik jest pod filtrem powietrza. Trzeba odkręcić całą obudowę z filtrem i widać rozrusznik widzę że twój to MK2 mogę to dla ciebie sprawdzić. Jeżeli faktycznie pada dwumasa robienie rozrusznika mija się z celem.

dzięki możesz sprawdzić ja podejrzewam że jest dokładnie pod kolektorem dolotowym ,na lewo od filtra powietrza

---------- Post dodany o 10:40 ---------- Poprzedni post był z 10:39 ----------

Cytat:

Napisał ciabah (Post 410005)
panowie panowie karmaz sie normalnie zapytal jest to forum a nie matura z polskiego, wiec wydaje mi sie ze krotka odpowiedz by tu zupelnie wystarczyla, a to ze ktos sie zna albo sie nie zna na samochodach to juz jest tylko jego problem :) i nie powinniscie krytykowac z góry :) moje zdanie, a co do rozrusznika tez sie chcialem dostac ale go nidzie nie widze

no rozsądny przedmówca

karmaz 31-01-10 11:27

i nastała cisza:smt017

ciabah 01-02-10 22:11

znajomy mi opowiadal ze jak padala mu dwumasowka to obroty schodzily mu jakos schodkowo jakby dostawal jakiegos kaszlu on tak opisywal i czuł na sprzegle jakies drgania, a co do rozrusznika z tego co tez słyszałem bo mechanikiem nie jestem jest tak jak pisal Zieluch ze jak pada dwumasowka to kupno/regeneracja rozrusznika mija sie z celem i jest bezsensowne, bo dwumasowka odpowiada jakos za rozruch tez


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi