Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] 1.6B Telepanie kierownicą przy wybojach i drganiach silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55225)

derobert 07-02-12 23:09

1.6B Telepanie kierownicą przy wybojach i drganiach silnika
 
Witajcie, ostatnio zawieszenie zaczęło mi tak telepać, że w końcu pojechałem na stację i kazali wymienić tuleje i sworznie wahaczy przód - wymieniłem. Poprawa jest znaczna ale dzięki temu czuję teraz inne stuki, które były 'zagłuszane' przez wybite tuleje.

Zacznijmy od tego, że nie mam luzów na kierownicy, mogę nią szarpać na wszystkie strony, ani drgnie. Ale na wybojach widać gołym okiem, że wibruje, na kierownicy czuję każdy wybój, coś mi tam dosłownie lata, ciężko to wytłumaczyć. Dziwne jest, że na postoju jest to samo, jeśli silnik zejdzie z obrotów i zacznie drgać to drga i kierownica. Podsumowując - głupie uczucie, samochód jedzie, trzyma się drogi super, zawieszenie na wybojach zachowuje się dobrze ale czuję, ze coś po drugiej stronie kierownicy lata ;-) Na kanale oglądaliśmy z kolegą maglownicę ale jest okej (jedynie ten pojedynczy stuk przy szybkim skręcaniu na lewo i prawo, którego doświadcza wiele osób), drążki kierownicze mają minimalny luz, to na pewno nie to, końcówki drążków okej. Poprzez zaciągnięcie ręcznego i ruszanie na jedynce ze sprzęgła doszliśmy do tego, że coś wali w dyferencjale. Dalej już nie ruszaliśmy. Co to może być? Polećcie jakiegoś mechanika po lewej stronie Wisły ;-))

P.S. Po wymianie tulei i sworzni, przy najeżdżaniu na garb z większą, niż powolna prędkością, słychać wyraźny, pojedynczy, metalowy stuk z prawej strony. Dokręcałem poduszkę amortyzatora i amortyzator, wszystkie śruby sprawdzone po wymianie. Nie mam pojęcia co to, pojawia się tylko jak koło znacznie się podnosi, jak wpada w dziury tego nie ma.

BEREN 08-02-12 20:04

Wszystkie poduchy sprawdzałeś ??, jak coś sie wyjaśni daj znać. Tak mi jeszcze wpadło sprawdzić łącznik elastyczny wydech i czy to wydech nie rezonuje. Sprężyny na pewno całe ?. pozdroo

Adam Getka 09-02-12 07:20

Koło 2-masowe w 1.6B? ????????

BEREN 09-02-12 21:31

aaa bena nie zauwazylem. sora moze usun te 2 po. W nocy senny byłem ;).

derobert 10-02-12 00:45

Dzisiaj zlokalizowałem część drgań z kierownicy... po prostu ta część, którą się naciska żeby zatrąbić jest luźna i podskakuje na wybojach :-)

Ale myślę dalej o tych drganiach jakby po drugiej stronie kierownicy. coś tam podskakuje na wybojach.

w międzyczasie znowu wróciły wibracje na wolnych obrotach (podczas tych silnych mrozów ustalo) i teraz coś drga po lewej stronie, dźwięk dochodzi z wysokości podszybia ale to nie deska rozdzielcza, coś pod spodem lub w komorze silnika? Fajnie mi się jeździ tym fordem, nie żałuję, że go kupiłem ale te drgające rzeczy przyprawiają mnie o ból glowy ;-)

Czy jest jakis magik od fordów w warszawie, który weźmie to auto, przejedzie sie nim i będzie wiedział o co biega?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi