Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Będzie HICIOR (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1044)

PePe 08-02-05 15:05

Będzie HICIOR
 
:lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.se.com.pl/se/index.jsp?pl...ist_position=1

cena "golasa" ale już nie golas też fajna cena :lol: :lol: :lol:

pisklak 08-02-05 15:23

Re: Będzie HICIOR
 
Cytat:

Napisał PePeto
:lol: :lol: :lol: :lol:

[urlfoka]http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=mainLead&news_cat_id=77&news_id=43 579&scroll_article_id=43579&layout=1&page=text&lis t_position=1[/url]

Koledzy apeluje !!!!
Podawajcie takie linki w cywilizowany sposob :!: :!: :!:

http://tinyurl.com/5rhbh

Pozdr.
Pisklak

moon 08-02-05 15:56

Tekst linku

Nie latwiej tak?

PS: 1.4 Duratec DOHC 16V (80 KM) - 14.1 s do 100 :shock: i znow mula w swojej ofercie... Piwinien byc sprzedawany z kapeluszem w standardzie ;)

art0 08-02-05 16:05

a co, zwykłe 1.6 to nie muł ? :D

moon 08-02-05 16:09

Cytat:

Napisał art0
a co, zwykłe 1.6 to nie muł ? :D

80KM a 100KM to jest roznica odrazu o 3 sec. do 100 mniej.

Oskar 08-02-05 20:02

No ale te średnie spalanie to coś mi się wierzyc nie chce przynajmniej jeśli chodzi o 1,6

Picia78 08-02-05 20:11

No ale spalanie TDci 2.0 136Kn to jest super tylko jaka cena będzie :roll:

Ślepy 08-02-05 20:11

Cytat:

Napisał Oskarek
No ale te średnie spalanie to coś mi się wierzyc nie chce przynajmniej jeśli chodzi o 1,6

heheh tylko 1,6? A 2.0 pali 7???

Moje 1,6 pali 8,5l i to przy tak spokojnej jezdzie, myślałem że sam ze sobą nie wytrzymam. Nie przekraczałem 80-100km/h i obrotow 3tys. Tak spaliłem kilka baków.

Oskar 08-02-05 20:24

Cytat:

Napisał Ślepy
Cytat:

Napisał Oskarek
No ale te średnie spalanie to coś mi się wierzyc nie chce przynajmniej jeśli chodzi o 1,6

heheh tylko 1,6? A 2.0 pali 7???

Moje 1,6 pali 8,5l i to przy tak spokojnej jezdzie, myślałem że sam ze sobą nie wytrzymam. Nie przekraczałem 80-100km/h i obrotow 3tys. Tak spaliłem kilka baków.

To i tak jesteś wytrwały ja jeden bak tak wyjeżdziłem i tez mi wyszło w granicach 8 .
Przy "normalnej" jezdzie pali mi w granicach 10 i juz przywykłem że tak musi być.Trochę optymistyczna ta ich tabelka !(a co do 2.0 to poprostu nie wiem ile pali więc nie pisałem [smirk]

Picia78 08-02-05 20:34

To na TDci musicie zmienic 5.4 litra/100 to już coś :wink:

Ślepy 08-02-05 20:44

Cytat:

Napisał Oskarek
To i tak jesteś wytrwały ja jeden bak tak wyjeżdziłem i tez mi wyszło w granicach 8 .
Przy "normalnej" jezdzie pali mi w granicach 10 i juz przywykłem że tak musi być.Trochę optymistyczna ta ich tabelka !(a co do 2.0 to poprostu nie wiem ile pali więc nie pisałem [smirk]

Własnie sprawdziłem w danych technicznych ile wg Forda powinien palić mój silnik 1,6 ZETEC S.... i średnie wyszło im 6,8l...także koledzy nie łudźcie się, że nowy będzie palił sporo mniej.
A już kompletnie mnie zabiło to, że wg nich w trasie jest 5,4l. Jechałem swego czasu nad morze i też się wlokłem jak ślimak (max 120km i 2,5tys obrotow) i wyszlo mi 6,3l. Nie wiem skąd oni te dane biorą, ale chyba od marketingowców.

Oskar 08-02-05 20:47

Cytat:

Napisał Ślepy
Cytat:

Napisał Oskarek
To i tak jesteś wytrwały ja jeden bak tak wyjeżdziłem i tez mi wyszło w granicach 8 .
Przy "normalnej" jezdzie pali mi w granicach 10 i juz przywykłem że tak musi być.Trochę optymistyczna ta ich tabelka !(a co do 2.0 to poprostu nie wiem ile pali więc nie pisałem [smirk]

Własnie sprawdziłem w danych technicznych ile wg Forda powinien palić mój silnik 1,6 ZETEC S.... i średnie wyszło im 6,8l...także koledzy nie łudźcie się, że nowy będzie palił sporo mniej.

Broń Boże się nie łudziłem poprostu to taka sama lipa jak zawsze ot chwyt reklamowy

Kuba 08-02-05 21:59

To mnie trochę pocieszyliście z tym spalaniem, bo na trasie mi wyszło na razie 6,6 i nie widzę możliwości zejścia niżej (110 km/h). W mieście mam ok. 9l. Na razie mam 1500 km. na liczniku, więc może jeszcze trochę spaść, ale 5,4 na trasie to raczej nie osiągnę :lol:

Swoją drogą Ford to amerykański produkt, a tam się ze spalaniem za bardzo nie liczą - 1l w te, czy we w te nie robi różnicy :).

Petter 08-02-05 22:31

jak se do tych ich katalogowych wartości doliczam tak litr - półtora, to wtedy się mniej-więcej zgadza [hehe]

moon 09-02-05 10:25

Cytat:

Napisał Kuba
Swoją drogą Ford to amerykański produkt, a tam się ze spalaniem za bardzo nie liczą - 1l w te, czy we w te nie robi różnicy :).

Tylko z Chameryka to on ma tylko nazwe wspolna...

danzig74 19-02-05 02:28

Cytat:

Napisał Petter
jak se do tych ich katalogowych wartości doliczam tak litr - półtora, to wtedy się mniej-więcej zgadza [hehe]


do diesla tez?
bo mam qrcze dylemat :(

sajgon 19-02-05 11:29

Danzig do diesla tez :P
Jezdze 1.8TDCi i NIE MA MOZLIWOSCI zeby to palilo tyle ile jest w katalogu. Watpie ze te nowe palily katalogowo. Nalezy pamietac ze pomiary te sa robione w idealnych warunkach na torze o idealnej nawierzchni przy odpowiedniej temperaturze i przy duuuzo lepszym paliwie niz ten syf co u nas sprzedaja. Swoja droga przy katowaniu moje tdci osiagnelo magiczne prawie 11 litrow na 100km wiec nic mnie nie zdziwi. Watpie zeby te nowsze turbodiesle palily mniej.
Konczac musze znowu oddac przewage silnikowi jtd (trasa przy 130km/h 5,1 a po miescie przy katowaniu spod swiatel i nie tylko wyszlo mi 8,4 litra). Srednio przy normalnej jezdzie to 6.8
p.s. A moze bym tak silniczki pozamienial w autkach ??:P

danzig74 19-02-05 12:33

Sajgon
pytam sie o diesla bo aktualnie jezdzona benzyna 1.8 pali katalogow a nawet ciutek ponizej :)
w miescie i na trasie
i chodzi mi o to czy proporcjonalnie zwiekszyc spalanie wobec fabrycznego w moich wysoce skomplikowanych obliczeniach oplacalnosci poszczegolnych silnikow ;)

sajgon 19-02-05 14:49

Ja bym zwiekszyl gdyz uzyskanie (zwlaszcza tdci) takich wynikow jakie sa podane w katalogu graniczy z cudem.

driver 19-02-05 15:37

moon drogi Kolego nie krytykuj tak foczke 1.4
ja mam i nie narzekam chodz wiecej koni by sie przydalo.Ale kazdy moje swoje zalety i wady.
Piszesz ze mul a moi zdaniem 1.6 100km z automatyczna skrzynia tez jest wolny.Wiadomo ze auto z automatem zbiera sie jakies 1-1,5 sekundy wolniej.Tak wiec nie pisz ze 1.4 to mul,bo ktos kto ma 2.0 to Ci napisze ze twoj 1.6 jest mul.

sajgon 19-02-05 16:06

Cytat:

Napisał driver
moon drogi Kolego nie krytykuj tak foczke 1.4
ja mam i nie narzekam chodz wiecej koni by sie przydalo.Ale kazdy moje swoje zalety i wady.
Piszesz ze mul a moi zdaniem 1.6 100km z automatyczna skrzynia tez jest wolny.Wiadomo ze auto z automatem zbiera sie jakies 1-1,5 sekundy wolniej.Tak wiec nie pisz ze 1.4 to mul,bo ktos kto ma 2.0 to Ci napisze ze twoj 1.6 jest mul.

No widze prawdziwa burza sie rozpetala to ja doloze swoje 3 grosze hehehe :)
Prawda jest taka ze nasze foczki napewno nie sa do tego zeby jak to moja mamuska mowi zostac scigantem :> Jak sie nudze i chce dolozyc komus na miescie to nie wsiadam do foki bo swoja tdci to nie mam szans nawet z 1.6 benzyna. I to mnie wlasnie zadziwia. Zreszta wlasnie mnie natchnelo to nowego posta na ten temat zasadze. A co do diesla to albo nowy 2.0 TDCi na 16 zaworach albo wogole, bo tylko sie czlowiek wkurza ze ma 1.8 i nic nie moze zrobic. Ostatnio mnie honda crx wciagnela tak ze az mi sie plakac chcialo. A co do txt'u ze przy silniczku 2.0 inne np 1.6 to mul nie moge sie zgodzic. Wystarczy spojrzec na seryjne v-tech (IVT) w starszych hondach - 1.6 165KM :P
I tym oto milym akcentem zakoncze swoj wywod.

acmeadow 12-03-05 16:58

Cytat:

Moje 1,6 pali 8,5l i to przy tak spokojnej jezdzie, myślałem że sam ze sobą nie wytrzymam. Nie przekraczałem 80-100km/h i obrotow 3tys.
respect za wytrwałość. moje 1.6 w trasach spala srednio 9.... :cry: w sumie mnie to wali, bo nie ja płacę, ale dla zasady - spodziewałem się po nowym silniku (w sensie fabrycznym) czegoś lepszego.

Paweł 12-03-05 19:11

Cytat:

Napisał acmeadow
Cytat:

Moje 1,6 pali 8,5l i to przy tak spokojnej jezdzie, myślałem że sam ze sobą nie wytrzymam. Nie przekraczałem 80-100km/h i obrotow 3tys.
respect za wytrwałość. moje 1.6 w trasach spala srednio 9.... :cry: w sumie mnie to wali, bo nie ja płacę, ale dla zasady - spodziewałem się po nowym silniku (w sensie fabrycznym) czegoś lepszego.

Moja 1,8 prz 3000 rpm -około115 km/h na V i spokojnej jeżdzie pali 6,4, średnio w trasie 7,5-7,8. Prz sredniej z trasy 110 km/h ( 260 km) do 170 na trasie wyszło 9,5 czyli IMHO 1,8 jest dużo lepsze niż 1,6 bo ma lepsze parametry ruchowe i mniej pali i potrafi pojechać licznikowo szybciej niż 208,5 km/h

Picia78 12-03-05 19:49

Re: Będzie HICIOR
 
Cytat:

Napisał PePeto
:lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.se.com.pl/se/index.jsp?pl...ist_position=1

cena "golasa" ale już nie golas też fajna cena :lol: :lol: :lol:

Ta cena jakaś taka strasznie wysoka :smt003


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi