Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Naprawa regeneracja wtrysków - Warszawa (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27126)

lql69 06-05-09 13:32

Naprawa regeneracja wtrysków - Warszawa
 
Poniższy opis niestety został zweryfikowany przez życie, o czym napisałem kilka postów dalej - tak więc wycofuje się z rekomendacji warsztatu - ale też nie stwierdzam, ze jest zły :)

Witam

Zakładam temat, bo może kiedyś się on komuś przydać.
Jeżeli wątek w złym miejscu umieściłem - to proszę go przełożyć a nie kasować :D

Chciałem w skrócie zrelacjonować moją wizytę w firmie do której link poniżej:
http://www.diesel.euroadres.pl/kontakt.html

Mam Focusa 1.8 tdci 2002 115KM

Od momenty kupna auta w listopadzie 2008 miałem problemy z odpalaniem i puszczaniem czarnych chmurek. Miesiąc temu w końcu znalazłem trochę czasu, zaskórniaków tak więc postanowiłem poruszyć temat. Szukałem serwisu w Warszawie i okolicach gdzie szybko, tanio i bezboleśnie uda mnie się zregenerować wtryski.

Zauważyłem po drodze, że wiele firm (w tym też serwis Forda) z miejsca informowało mnie, że tych pompowtrysków się nie regeneruje itp ... najzabawniejsze było stwierdzenie w Fordzie, że ich nie regenerują, po czy dostałem ofertę kupna u nich po 1000 zł od sztuki.... oczywiście netto .... przy drugim tel. cena okazała się 1700.... ale za nowe - a te po 1000 to są regenerowane.... a podobno się nie regeneruje :D

Słyszałem też o dobrym punkcie w Nadarzynie, problemem natomiast były terminy - bo mogli mi zrobić wtryski na już, ale sam musiałbym je wyjąć i przywieźć ... co bez auta i bez braku umiejętności w tym zakresie :) byłoby problemem.

Wracając do tematu serwis na ul. Garażowej 4 (mokotów) przedstawił mi cennik - od 275 do 550 od sztuki za naprawę + koszty wyjęcia, sprawdzenia i włożenia - czyli extra 100 od sztuki. Jeżeli natomiast wtrysk jest u nich robiony - to nie place za jego sprawdzanie i przełożenie.

Suma summarum naprawa 2 wtrysków wyszła po 450zł od sztuki czyli 900zł + 200 zł za wyjęcie, sprawdzenie i włożenie pozostałych 2 wtrysków.

Cena końcowa 1100zł (czyli tyle co jeden "nowy" regenerowany wtrysk w fordzie)
Samochód oddałem rano o 9 - a o 17 odebrałem już zrobiony.

Mam nadzieję, że kiedyś ta informacja komuś pomoże zaoszczędzić jakąś kasiorkę.

Artur83 06-05-09 17:58

Re: Naprawa regeneracja wtrysków - Warszawa
 
Cytat:

Napisał lql69
Mam nadzieję, że kiedyś ta informacja komuś pomoże zaoszczędzić jakąś kasiorkę.

Na krotką metę na pewno, szykuj lepiej już "kasiorkę" na nowe :) ale szczerze życzę Ci jak najdłuższej i bezawaryjnej eksploatacji twojej foczki.

thermalfake 06-05-09 23:14

jak regenerowane wg zaleceń delphi czyli założony komplet naprawczy to nie ma się czego obawiać
dla pewności wyczyścić bak i wymienić dla świętego spokoju przewody ciśnieniowe

Carmax 08-05-09 12:53

Cytat:

Napisał thermalfake
jak regenerowane wg zaleceń delphi czyli założony komplet naprawczy to nie ma się czego obawiać
dla pewności wyczyścić bak i wymienić dla świętego spokoju przewody ciśnieniowe

To nie do końca tak - akurat przy TDCI często gęsto zdarza się problem w samej pompie wtryskowej która w miarę jak się zużywa to malutenkie opiłki metalu pływają sobie razem z ON do wtrysków - stąd ich awarie - także bywa tak że sama regeneracja wtrysków pomaga tyle ile umarłemu kadzidło... :evil:

lql69 10-05-09 15:24

Cytat:

To nie do końca tak - akurat przy TDCI często gęsto zdarza się problem w samej pompie wtryskowej która w miarę jak się zużywa to malutenkie opiłki metalu pływają sobie razem z ON do wtrysków - stąd ich awarie - także bywa tak że sama regeneracja wtrysków pomaga tyle ile umarłemu kadzidło... :evil:
Możliwe, że masz rację, bo od paru dni autko stoi na warsztacie i ledwo chodzi - wali kłęby dymu i nie utrzymuje obrotów :/
W trakcie jazdy nagle zaczęła mrugać lampka świec żarowych sygnalizując jakiś błąd, po wizytach w dwóch warsztatach - w serwisie Forda wykryli mi awarię 3-go wtrysku... Tylko, że przy wcześniejszych dwóch walniętych o niebo lepiej chodził ehhh ale to się prędzej nadaje na osobny wpis w innym dziale.
Tak czy inaczej mam najgorsze przeczucia. że pompa i wtryski mi walnęły... a to majątek ehhh

mietol 11-05-09 03:00

Cytat:

Napisał Carmax
Cytat:

Napisał thermalfake
jak regenerowane wg zaleceń delphi czyli założony komplet naprawczy to nie ma się czego obawiać
dla pewności wyczyścić bak i wymienić dla świętego spokoju przewody ciśnieniowe

To nie do końca tak - akurat przy TDCI często gęsto zdarza się problem w samej pompie wtryskowej która w miarę jak się zużywa to malutenkie opiłki metalu pływają sobie razem z ON do wtrysków - stąd ich awarie - także bywa tak że sama regeneracja wtrysków pomaga tyle ile umarłemu kadzidło... :evil:

Właśnie w mojej foczce zauważyłem opiłki w filtrze paliwa, a przy odpalaniu raz na jakiś czas nie wchodzi na obroty powyżej 9 i tak tylko z rana przez jakąś minutę i nie zawsze (raz dwa w tygodniu) żadnych błędów w kompie a w Pezal Gdańsk powiedzieli jeździć aż coś padnie. [notworthy]

lql69 20-05-09 15:47

Chyba jednak za wcześnie pochwaliłem warsztat...

Jakieś 2 tygodnie temu autko mi padło i okazało się, że padły wszystkie 4 wtryski....

Oczywiście przyczyn może być wiele, ale....

Okazało się, że po regeneracji 2 wtrysków koleś nie pomyślał, żeby wymienić filtr paliwa co już jak na mój gust świadczy o pewnej niekompetencji.... a po drugie kiepsko ustawił końcówki wtrysków o czym dalej

Autko odstawiłem na lawecie za namową znajomego do Kobyłki na ul. Nadarzyńską 3 przy stacji Shell.

Tam po tygodniu odebrałem autko i co kosztowało mnie 2000zł...

Niby dużo, ale .... okazało się, że do regeneracji nadały się 4 wtryski, gdzie warsztat wysłał je do zrobienia do Sochaczewa - tam 4 zrobili za 1600zł.

Pozostałe 400 wzięli za filterek paliwa, podłączenie do kompa, ustawianie wtrysków, wyjęcia/włożenie wtrysków itp.

No właśnie okazało się, że ta ostatnia czynność dość kiepsko wykonana przez poprzedni wcześniej przeze mnie reklamowany warsztat. (po drugiej regeneracji atuko zyskało z 15-20% więcej mocy)

Tak więc autko w końcu ma niezłego powerka i o wiele mniej dymi (tu się jeszcze kłania kwestia turbinki ale to już inna historia).

MisiekT 20-05-09 15:54

lql69, pomysl powaznie o samej pompie, filt paliwa to tylko bezposrednia przyczyna - pomysl skad w filtrze sie wziely opilki metalu i kiedy znowu sie tam pojawi ich na tyle duzo ze znowu rozwala wtryski

lql69 20-05-09 18:00

Sęk w tym, że w filtrze nie było opiłków i pompa jest w dobrym stanie.

MisiekT 20-05-09 18:05

to dlaczego obstawiasz ze problem lezy po stronie niewymienionego filtra paliwa?

lql69 21-05-09 09:02

Nie obstawiam - tylko stwierdzam fakt, że przy regeneracji wtrysków sensownym posunięciem jest wymiana filtru paliwa.
Na samym początku napisałem, że przyczyn może być wiele i nie można określić co wpłynęło na wtryski.
Natomiast moim zdaniem wymiana filtru jest na tyle sensowna na ile wymienia się filtr przy zmianie oleju...
Inna kwestia to, że nie przyłożył się przy ustawianiu końcówek wtrysków.

MisiekT 21-05-09 09:14

Cytat:

Napisał lql69
nie przyłożył się przy ustawianiu końcówek wtrysków

a bylo to na pewno w cenie? mial do tego sprzet?

lql69 21-05-09 11:13

Cytat:

Napisał MisiekT
a bylo to na pewno w cenie? mial do tego sprzet?

Hmmm tego to nie wiem - chociaż koleś był specjalistą od wtrysków, bo praktycznie tylko tym i temu pochodnymi się zajmował. (na miejscu miał cały osprzęt do sprawdzania, regeneracji wtrysków), więc myślę że powinien mieć takie możliwości.

kleofas 21-05-09 11:31

sprawdzanie i regeneracja to inna bajka
później trzeba jeszcze wtryski "zakodować" w kompie
na podstawie tych kodów sterownik wylicza różne parametry dla wtrysku (moment i czas otwarcia/zamknięcia), żeby pracował optymalnie

Carmax 21-05-09 16:07

Cytat:

Napisał kleofas
sprawdzanie i regeneracja to inna bajka
później trzeba jeszcze wtryski "zakodować" w kompie
na podstawie tych kodów sterownik wylicza różne parametry dla wtrysku (moment i czas otwarcia/zamknięcia), żeby pracował optymalnie

Co nie oznacza że bez procedury kodującej nie będzie jeździł zapomniałeś dodać [zlosnik]

langolier 24-06-09 13:01

Cytat:

Napisał kleofas
sprawdzanie i regeneracja to inna bajka
później trzeba jeszcze wtryski "zakodować" w kompie
na podstawie tych kodów sterownik wylicza różne parametry dla wtrysku (moment i czas otwarcia/zamknięcia), żeby pracował optymalnie

IMO warsztat nie może zakładać, że klient jest specjalistą od wtrysków.
Dlatego też, jeśli coś nie do końca robi sam, to powinien klienta o tym poinformować w stylu "Ja zrobię to i tamto ale proszę jeszcze podjechać do warsztatu X, gdzie Panu to zakodują i ustawią".
To trochę tak jakby robić wymianę wahaczy lub inną poważną naprawę i nie poinformować klienta, że powinien ustawić zbieżność - nie każdy kierowca musi to wiedzieć.

Stacja1 17-06-10 10:50

Jak słyszę słowo Garażowa w powiązaniu ze słowem wtryski to nóż mi się sam otwiera w kieszeni .
Moja historia.
Auto nie chciało zapalać na ciepłym .
Polecono mi warsztat na Garażowej 4 .
Okazało się, że dwa wtryski są do regeneracji .
Uporano się z tym w jeden dzień , autko pali na dotyk , wyjeżdżam .
Na drugi dzień jadę ,po przekroczeniu 2500 obrotów słyszę coś jakby stukanie zaworów czego nigdy przedtem nie słyszałem.
Zaglądam pod maskę a tam mokro jakąś czarną mazią w okolicach dwóch wtryskiwaczy
Wracam na drugi dzień z reklamacją , wykręcili wtrysk , coś tam sprawdzili , dokręcili , jadę .

Na drugi dzień wyjeżdżam z Warszawy nagle czuję ostry zapach paliwa .
Zatrzymuję się patrzę , cały silnik mokry od góry do dołu i maska .
Nie przykręcony jeden przewód doprowadzający paliwo .
Biorę klucz ,odkręcam cały następnie przykręcam dokładnie . Nie leci , ale w okolicach wtrysków coraz bardziej czarno i znowu stukanie zaworów.

Postanowiłem nie jechać na reklamację , boję się o samochód .
Jadę do innego warsztatu od wtrysków .

Okazało się , że :

1. Dwa wtryskiwacze miały założone stare ( czyli nie wymienione ) podkładki .
2. Dwa wtryskiwacze miały założone nowe ale nieodpowiednie podkładki .
3. Dwa wtryskiwacze nie miały założonych oringów .
4. Jeden wtryskiwacz był założony odwrotnie (źle złożony )
5. Jedno gniazdo wtryskiwacza wymagało frezowania .

Zapłaciłem 150 zł za poprawienie .

Niby jest wszystko OK ale dalej słyszę coś jak stukanie zaworów powyżej 2500 obrotów .

Jestem wkurzony bo tak naprawdę samochody się nie psują , tylko partacze je niszczą .

I tak jeszcze nie wiem jak to się zakończy , ale Garażową 4 radzę omijać z daleka .Traktory mogą naprawiać a nie samochody.

kwiatek1114 31-07-11 15:09

ja zregenerowałem wtryski w swojej foczce auto ma moc i przyśpieszenia jak dawniej przed usterką ale pojawił się problem z obrotami. Falują zaraz po odpaleniu na wolnych obrotach i w czasie jazdy na luzie. Choć po przejechaniu około 20 km sytuacja się stabilizuje. Mechanik który go robił powiedzial że to z czasem minie. JAK MYŚLICIE ŚCIEMNIAŁ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi