Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK3] DPF sprawdzenie poziomu zapełnienia 2.0tdci (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81118)

Qba66 08-09-17 12:40

DPF sprawdzenie poziomu zapełnienia 2.0tdci
 
Witajcie,
szybkie pytanie - jak sprawdzić poziom zapełnienia filtra DPF w foce mk3, 2.0tdci? Da się odczytać przez OBD2 bądź w inny magiczny sposób?
Auto ma 155tyś przebiegu (w całości zrobione przeze mnie), filtr wypala się coraz częściej, a podczas wypalania auto coraz bardziej zamula. :|
Poziom oleju się nie zwiększa, więc o wielkiej tragedii mowy nie ma. Chciałbym zadziałać nim będzie źle.
Niestety ze względu na dużą niepewność co do badania spalin na SKP po zmianach chwilowo wykluczam opcję wycinki chwasta. [hammer]

Dorian87 11-09-17 21:49

CO ile sie wypala dpf ?

Qba66 12-09-17 20:36

Niestety nie zauwazylem reguły. Czasem co 150-200km, czasem rzadziej..
Jeżdżę dziennie 50 km w jedna stronę do pracy (autostrada + expresowka). Szczególnie chętnie wypalanie włącza się kiedy na dobrze rozgrzanym silniku podciągnę obroty pod gorny zakres przy przyspieszaniu..
Kiedyś wypalanie odbywało się co ok. 600km.

tool 13-09-17 08:23

W jaki sposób to obserwujecie? Macie ciągle wyświetlone chwilowe spalanie?
Pół biedy jeśli to byłby mokry dpf, bo uzupełnienie płynu nie kosztuje aż takiego majątku jak wymiana...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Qba66 13-09-17 14:59

Po prostu kiedy włącza się wypalanie silnik nie chodzi tak równo i czuć to podczas jazdy. Po drugie zwiększa się chwilowe spalanie, wentylator chłodnicy chodzi na wysokich obrotach. Najłatwiej zauważyć to w ruchu miejskim lub kiedy konieczne jest zatrzymywanie się np. na światłach expresówki.

Nie zawsze jestem w stanie to sprawdzić, bo jeśli włączony jest tempomat i jadę autostradą to ciężko ogarnąć.

Co do samego chwilowego spalania - to tak mam go cały czas włączony na dużym wyświetlaczu między zegarami wraz z pozostałymi wartościami. :smt002

Dorian87 15-09-17 21:57

srednio dpf powinien sie wypalac miedzy 400 a 600 km ,jezeli twoj wypapa sie tak czesto to czas na czyszczenie lub na wyciecie go w cholere .

Qba66 16-09-17 10:01

Obawiam się o wycięcie. Na samym katalizatorze bez dpf można co najwyżej uzyskać Euro4. Wbitego w dowód Euro5 niestety nie. Gdyby nic się nie działo na Stacjach Kontroli to bym wycinał, ale obecnie to niewiadoma.. :|
Możecie polecić jakiś zakład regenerujący/czyszczący DPF na Śląsku?

Uken 18-09-17 06:22

Cytat:

Napisał Qba66 (Post 1181506)
Gdyby nic się nie działo na Stacjach Kontroli to bym wycinał, ale obecnie to niewiadoma.. :|

Nic się nie dzieje bynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem [emoji6]


Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

dodo_1005 29-10-17 23:30

A odpowie ktoś na pytanie jak sprawdzić poziom zapełnienia DPFa?

N7h4k4lr 30-10-17 16:02

Podłączasz samochód pod komputer i pokazuje ci zapełnienie dpf.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi