Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Pali za drugim razem 1.8 benzyna (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41408)

jeracky 18-07-10 10:51

Pali za drugim razem 1.8 benzyna
 
Witam
Sporo czytałem na temat problemu odpalania za drugim razem i widzę,że gro osób ma ten problem pisząc "ten typ tak ma"......jednak nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedź bo jak auta były nowe to paliły od razu za pierwszym razem,tak?
A teraz po kilku latach "ten typ tak ma" w czym jest problem, że auta tak palą?
Badając problem wymieniłem krokowca, przepływkę, rurki odpowietrzenia skrzynki korbowej, zaworek odpowietrzenia, akumulator, świece, przewody.Zastanawiam się na czujnikiem położenia przepustnicy ale zanim to zrobię (180zł) chciałbym się poradzić czy to pomoże???(oczywiście restarty komputera poprzez odłączenie akumulatora powyżej 30min)
Objawy:
Auto zimne rano odpala i nie łapie ssania po prostu gaśnie, za drugim lub trzecim jest ok i tak prawie codziennie rano, jak się rozgrzeje bez żadnych problemów dalej.
Proszę o pomoc osoby, które miały i poradziły sobie z tym problemem.

loserkid 18-07-10 13:45

Jarecky. Podziwiam Twoje samozaparcie, ale czas najwyższy chyba wybrać sie do mechanika. Może problem gdzieś w elektryce siedzi. Albo paliwko Ci sie cofa. Sprobuj rano przed odpaleniem przekręcić pare razy kluczykiem, tak żeby pompka włączyła sie pare razy i dopompowała sobie paliwa.

Wolly1987 18-07-10 14:01

Ja miałem tak w poprzednim samochodzie. Problemem wtedy była przepływka. Ale jesli już to sprawdzałeś to także stawiałbym na pompke paliwa.
pozdrawiam

michmarmik 18-07-10 14:04

za pierwszym razem pompka dopompuje już odpowiednią ilość paliwa. chyba że układ się zapowietrza. na listwie wtryskowej chyba jest odpowietrznik?

shimmyNO 18-07-10 19:57

mam ten sam problem (w linku http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32149)
u mnie zaczelo sie to dziac po jakis 75 tys prxejechanych km. moze wspolnie dojdziemy do tego co jest nie tak.
pzdr

jeracky 19-07-10 14:19

ShimmyNO a byłeś na regulacji zaworów? sprawdzałeś sprężanie?
Ja mam na liczniku 150tyś z tego 25tysna gazie i muszę się wybrać na regulację zaworów ale czy to będzie to?
Daj znać.

mkaminski100 19-07-10 14:53

Zaczalbym od sprawdzenia luzow zaworowych (jezeli masz je regulowane recznie).

klapek 19-07-10 21:15

Na allegro dostaniesz potencjometr/zamiennik za 80zł ;]
Ponoć jest to tak prosty czujnik że i zamiennik bez problemu daje radę (:

jeracky 25-07-10 21:36

W sobotę podpiąłem pod komputer i okazało się, że jest błąd przepustnicy więc tak myślałem potencjometr przepustnicy do wymiany.....Zobaczymy czy to pomoże, teraz muszę znaleźć coś sensownego.Czy ktoś z Was kupił taki zamiennik jak są na Allegro i ma jakąś opinię czy lepiej oryginalny?
Pozdrawiam

skuter24 25-07-10 21:56

I co po wymianie pomogło?

klapek 25-07-10 23:43

Jest już temat o tym....
Jeden kolega z forum zakupił ten zamiennik i nie ma problemów.

michmarmik 26-07-10 09:40

to jest zwykły potencjometr coś koło 5kohm. o proszę Czujniki położenia przepustnicy

klapek 28-07-10 21:19

Zamówiłem w sklepie u znajomego taki zamiennik, zamontuje w przyszłym tygodniu i powiem czy pomogło na to odpalanie ;-) ( u mnie ten problem tez stale występuje )

jeracky 28-07-10 21:28

U mnie oprócz błędu przepustnicy ( potencjometru) podparte są zawory i muszę dać do regulacji. Mechanik będzie za tydzień po urlopie więc czekam.
Powodzenia Klapek i daj znać czy Tobie pomogło.

klapek 28-07-10 22:31

Masz na myśli regulację luzu zaworów ? Daj znać ile Cię za to skasuje... też mam to w planach i nie wiem jakiej kwoty się spodziewać ;-)

marko_wrx 05-09-10 22:00

Udało sie dojść co jest przyczyną nieszczęsnego złego odpalania? Mam ten sam problem i już nie wiem co obstawiać. Objawem jaki dodatkowo zaobserwowałem w mojej foczce jest to, że gdy rano odpalam auto i dłużej kręce żeby zaskoczyło to silnik zapala dokładnie w momencie gdy cofam kluczyk w stacyjce (żeby za długo nie kręcić rozrusznikiem).

jeracky 06-09-10 08:40

U mnie po regulacji zaworów jest o niebo lepiej (nie chwalę za bardzo bo wszystko się może zmienić jeszcze).Obecnie obroty stoją książkowo, do tej pory lewarek skrzyni biegów drżał, obecnie nie czuć że silnik pracuje.Odpala dużo lepiej i nie gaśnie. i lepiej reaguje na dodawanie gazu.Wykonałem jeszcze reset aku po wszystkim żeby się wszystko ułożyło odpowiednio.mam nadzieję że to koniec......
pozdrawiam

jeracky 06-09-10 20:30

Witam
250zł u znajomego mechanika, trzy płytki do wymiany resztę pozamieniał.
Pozdrawiam

Barton76 06-09-10 22:02

Cytat:

Napisał klapek (Post 466048)
Na allegro dostaniesz potencjometr/zamiennik za 80zł ;]
Ponoć jest to tak prosty czujnik że i zamiennik bez problemu daje radę (:

Pozwólcie, że się wtrącę. Czy ten zamiennik to ten materiał:

http://moto.allegro.pl/potencjometr-...193495809.html

jeracky 07-09-10 09:00

Tak zgadza się

langolier 07-09-10 09:44

Cytat:

Napisał marko_wrx (Post 481034)
Udało sie dojść co jest przyczyną nieszczęsnego złego odpalania? Mam ten sam problem i już nie wiem co obstawiać. Objawem jaki dodatkowo zaobserwowałem w mojej foczce jest to, że gdy rano odpalam auto i dłużej kręce żeby zaskoczyło to silnik zapala dokładnie w momencie gdy cofam kluczyk w stacyjce (żeby za długo nie kręcić rozrusznikiem).

Od razu powiem, że nie znam dokładnie budowy układu zapłonowego.
Wiem jednak, że są w nim cewki, służące do generowania wysokiego napięcia. Z elektrotechniki pamiętam, że największe napięcie powstaje przy przerywaniu obwodu z cewką. Może więc problemem jest zbyt niskie generowane napięcie zapłonu ?

cone 07-09-10 12:53

pali za drugim razem
 
Witam,

Miałem to samo po wymianie filtra paliwa. Wyczaiłem że na szynie wtryskowej jest zaworek (taki jak wętyl w rowerze) ponaciskałem go paliwo prysło. Myślę że się odpoiwerzył układ. Narazie mam spokój. Zobaczymy na jak długo.
Pozdrawia
CONE

jeracky 07-09-10 14:49

Cone daj jakies zdjęcie tego zaworka.
Zobaczymy może pomoże.
Pozdrawiam

michmarmik 07-09-10 15:34

zaworek wygląda jak wentyl przy kole i tak samo chyba działa, może mieć czarny albo czerwony kapturek/zakrętkę. można na nim zmierzyć ciśnienie też, powinno być 3,5bar (nie jestem pewien)

Andreas1971 07-09-10 19:15

Nie wiem czy Wam to pomoże czy zrobi mętlik w głowie. Miałem również walnięty potencjometr położenia przepustnicy potwierdzony na kompie, a objawy zupełnie inne. Po kolei; przy zimnym silniku silne dławienie się, szarpanie brak możliwości szybkiego przyspieszenia- samochód wręcz dusił się, spadek mocy w dolnym zakresie obrotów, wieszanie się obrotów i nierówna praca. Po wymianie wszystko ustąpiło, aż chce się jeździć! Pozdrawiam!

cone 07-09-10 22:49

.... tia zaworek jak w opisie wyżej. Ale nie radze robić próby na włączonym silniku..... przydał by się test dawki na wtryskiwacze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi