Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.6B+G Gaśnie po odpaleniu na benzynie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=69256)

GoLdiFocus 04-04-14 19:09

1.6B+G Gaśnie po odpaleniu na benzynie
 
Witam,

Koledzy mam problem z moją foczką ... wczoraj od rana po przekręceniu kluczykiem i próbie odpalenia autka strasznie mi przeciągał ...
po wieczór zatankowałem gazik podjechałem zapłacić FV i już nie odpalił...
odpalił na 3 sek na benzynie i gaśnie ..

Zawiozłem auto do jakiś amatorów sportów wyczynowych - podłączyli pod kompa i mówią że jedyny błąd jaki widzą to czujnik wałka rozrządu ...
inni znajomi mówili, że pompa paliwa - ale wg tych ekspertów to pompa działa ...
jeden z nich zauważył że jakiś wężyk od powietrza strasznie się zasysa jak odpalają na gazie autko ... i tak zostałem na 3-4 dni bez foczki ... czy ktoś miał taką przypadłość ... bo jak mi zaczną wymieniać cały osprzęt to FV mi na 10 k wystawią ...

drake 04-04-14 20:31

czujnik położenia wałka rozrządu i wszystko jasne, po co więcej drążyć? wymienić. Bez niego auto nie odpali, koniec kropka

GoLdiFocus 04-04-14 20:46

no właśnie wymieniony i dalej to samo ... na gazie jak się odpali to jakiś wężyk od powietrza zasysa strasznie ...

drake 04-04-14 21:09

ale gdzie on prowadzi? musisz to wiedziec, jeśli wąż z kolektora dolotowego Ci wisi totalnie gdzieś to auto Ci nie odpali albo odpali na 3 gary, albo będzie pyrczało jak stare taczki - normalka.

masz nieszczelność, zatkaj wężyk ręką i odpal auto na benie - powinno pójść

GoLdiFocus 05-04-14 10:21

no właśnie auto zostało u jakiś mechaników w Strzegomiu i dziś ma sprawdzić właśnie układ dolotowy itp ... oby zaraz naprawa nie wyszła u nich 100000 zł!

MATIns 05-04-14 10:48

A co Ty pierwszy raz auto naprawiasz? Ja jeżdżę do ludzi, których znam, albo polecanych przez innych jak sam nie umiem naprawić. Jak pierwszy raz jesteś to Cię skroją jak Banana na stole Makłowicza :)

GoLdiFocus 05-04-14 12:50

teraz im wyszło że jednak pompa paliwowa ... ale dodatkowo już płynę 146 zł za czujnik ... [zal.pl]

drake 05-04-14 14:11

albo radzisz się na forum i ustalamy przyczynę albo zostawiasz auto u magików i płaczesz na forum że Cię skubią. [kop]

GoLdiFocus 05-04-14 15:33

auto zdechło 70 k od wrocka i nie płaczę

gatuso_18 06-04-14 09:39

To jak czujnik walka to niech se go biora w pi...du :D powiedz ze chcesz stary a dobry. Ja sprawdzil ym nieszczelnosc w ukladzie. Pozniej zaczal wymieniac czesci. Jak sie okaze zmienia polowe czesci by trafic :D u mnie gasl po odpaleniu to sie okazalo ze uszczelki pod kolektorem powiedzialy papa.

maciobyk 06-04-14 19:42

Cytat:

Napisał gatuso_18 (Post 969534)
To jak czujnik walka to niech se go biora w pi...du :D powiedz ze chcesz stary a dobry. Ja sprawdzil ym nieszczelnosc w ukladzie. Pozniej zaczal wymieniac czesci. Jak sie okaze zmienia polowe czesci by trafic :D u mnie gasl po odpaleniu to sie okazalo ze uszczelki pod kolektorem powiedzialy papa.

Dolotowym czy wydechowym ???

mazuna 14-04-14 19:58

mialem ten sam problem, wymieniłem wszystko.. czujniki, remont głowicy, luz zaworowy, wtryskiwacze sprawdzałem, sonde lambda, auto na komputerze itd.. Problem byl w pompie paliwa, są tam siateczki-filtry wstępne (jedna prosto na pompie, jedna na obudowie) one są bardzo gęste, i jeżeli jezdzi sie na niskim poziomie paliwa(auto z LPG) siateczka w dolnej częsći twardnieje, i nieprzepuszcza dostatecznie paliwo, lub sie zapycha brudem, układ niemoże swobodnie zasysac potrzebnej ilości paliwa, choć pompa chodzi, ciśnienie jest, ale niejest natychmiastowe, bo są zapchane filterki na pompie.. to mój przypadek. Jak by co, wiem jak sie za to zabrać, robiłem to już pare razy na swoim, bo mi sie kilka razy upchało, wkońcu kupiłem nową siateczke, i jest ok.. Samochód jest sterowany komputerem, i jedzie jedzie, a nagle zacznie szarpać lub zgaśnie, bo komputer ma dłuższy czas zamieszanie z cisnieniem paliwa itd, aż w końcu nagle zacznie szarpać, choć dotychczas jakby było wszystko okej.. objawy mogą (tak jak piszesz) wystąpić nagle

moj filmik https://www.youtube.com/watch?v=lzUY...79oXLk5-gsqm8A

gatuso_18 14-04-14 21:08

Maciek chodzilo mi o kolektor ssacy. U mnie to bylo problemem :) uszczelki wymienione i jak nowy. Przy okazji czyszczenie i adaptacja przepustnicy :)

GoLdiFocus 15-04-14 13:01

okaże się nie długo ... to dam znać co się stało sie ...

MATIns 15-04-14 15:43

Cytat:

okaże się nie długo ... to dam znać co się stało sie ...
GoLdi, masz pecha coś do tego autka! Oglądasz Klan czasem, że takie byki jak Maciek z klanu robisz? ;)

mario704 03-05-14 12:24

masz 1,6 i jedyny przewód który się zagniata i mam na myśli to przewody odpowietrzania skrzyni korbowej
Nie wymieniaj nic na pałe -zawieź to do normalnego mechanika-Na forum raczej nie zadawaj pytań co padło bo ile ludzi tyle teorii chyba że jesteś milionerem i lubisz wymienić od czasu do czasu pół samochodu profilaktycznie to ok[poebao]Nikt nie widząc samochodu nie wywróży ci z fusów..

slawek11 03-05-14 21:28

Ogladasz mario program na TVN TURBO "Bedzie pan zadowolony" to wiesz jak z mechanikami jest u nas, co jeden to lepszy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi