Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Lusterko - usterka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10862)

ragozd 05-06-06 11:31

Lusterko - usterka
 
Zauwazylem ze lusterko (wklad szklany) drga, a pozniej okazalo sie ze nie chodzi regulacja przod-tyl. Da sie to naprawic czy trzema zmieniac calosc?

Paweł 05-06-06 11:34

rozumiem że masz sterowanie elektryczne lusterek. czy to nie działa w obu lusterkach czy w jednym??

jacor 05-06-06 21:51

Mam dokładnie ten sam problem i wystąpił on jednocześnie w obu lusterkach. Sprawdzałem sterownik lusterek i on jest sprawny. Nie mam więcej pomysłów jak to naprawić :/

Paweł 05-06-06 22:41

jeżeli sprawdza się wg serwisówki nie wszystkie usterki da się wykryć. miałem podobny objaw trzeba rozebrać sterownik lusterek i sprawdzić przejścia z jednej strony płytki na drugą. u mnie była przerwa,lutownica na 2 sek w rękę i po naprawie

ragozd 06-06-06 12:37

to nie kwestia sterownika, tylko mechaniczna. prawe lusterko jest OK. lewe chodzi gora dol, pa rawo lewo (wzdluz) nie. Dodatkowo nie jest sztywne, tylko chodzi, jakby cos puscilo/ulamalo sie.

Paweł 06-06-06 13:55

Cytat:

Napisał ragozd
ewe chodzi gora dol, pa rawo lewo (wzdluz) nie.

miałem dokładnie to samo też lewe lusterko

ragozd 07-06-06 01:27

to napisz jeszcze, co zrobiles, ze miales zamiast miec caly czas ;)

Paweł 07-06-06 07:44

najpierw sprawdziłem zgodnie z opisem w serwisówce ,było wszystko ok. pózniej zasiliłem lusterko z zewnętrznego zasilacza , okazało się żę silniczki są sprawne i ruchy lusterek są. więc zabrałem się za sterownik, rozebrałem go okazało się ,że konstrukcja jest prosta jak budowa cepa, wziąłem miernik do ręki i zacząłem sprawdzać połaczenia, okazało się , że jedno przejście- połączenie obu stron płytki jest przerwane, przelutowałem sprawdziłem i złozyłem DZIAŁA :razz:

marekj 07-06-06 12:08

U mnie lusterko drgało przy wiekszych prędkościach - znaczy się wkład drgał. Regulacja działała. Chciałem to rozebrać i sprawdzić ale zimą na wąskiej ulicy sie nie zmiescilem z jednym miszczem i lusterko trzeba było w całosci wymienić [los] - pomogło ;)

Stacho 25-09-09 10:58

Odkopię temat.

Mam podobny problem z lewym lusterkiem, z tym, że sterowanie el. działa - tylko sam WKŁAD wpada w drgania przy szybszej jeździe albo jak głośnik "puszcza" basa :smt092

Moje pytanie, czy da się usztywnić jakoś ten wkład, może coś się poluzowało, miał ktoś może podobny problem?

elite 25-09-09 17:29

dokladnie to samo u mnie. brak pomyslu co z tym zrobic :)

lobuzek 26-09-09 13:39

Za bardzo nic się z tym nie da zrobić, u mnie też się wkłady telepią. Można doraźnie podłożyć pomiędzy wkład i obudowę np. grubą czarną gumę czy cuś i w ten sposób próbować kombinować.

Stacho 26-09-09 15:14

W jaki sposób można wyjąc ten wkład, czy tak samo jak w manualnym lusterku - pociągnąć od góry aż wyskoczy czy jakoś inaczej to się robi, żeby przy okazji nie wyrwać bebechów od sterowania?

Pewnie wystarczy włożyć właśnie jakąś gumę w zatrzaski trzymające wkład i będzie po kłopocie...

kropecki 29-09-09 14:01

Witam.
U mnie pojawił się taki problem po tym jak żonka zahaczyła o słupek drogowy.
Po wymontowaniu wkładu (ostroznie ciągnąłem najpierw górę później dół wkładu aż wyskoczył z zaczepów. Trzeba też uważać żeby za mocno nie odciągnąć wkładu bo mozna pourywać przewody podgrzewania) okazało się, że jeden z zaczepów (jest ich 4)poprostu pękł. Zaczep, to od strony lustra trzpień z okrągła końcówką który wchodzi w okrągłe gniazdo od strony mechanizmu regulacji pochylenia. W gnieździe ułamał się jeden kawałek plastiku i nie było tam dobrego trzymania (pojawiały się luzy, a w efekcie wkład drgał). Postanowiłem, że więcej lusterka nie będę rozbierał :) i skleiłem to pękniecie na stałe poxipolem (czyli teraz aby wyjąć wkład będę musiał pokonać siłę poxipolu).

Przy demontażu rzucił mi się w oczy jeszcze jeden szczegół, który wydaje mi się, że może mieć wpływ na drgania. A mianowicie od strony wkładu wystaje kawałek płaskiego "ala" trzpienia, który wchodził w ciasny otwór w nieruchomej części lusterka (było tam trochę smaru). Podejrzewam że wykorzystując gęstość smaru powoduje to opór przy przemieszczaniu wkładu lusterka względem obudowy, a tym samym tłumienie drgań).

Pozdrawiam,
kropecki

Stacho 29-09-09 14:43

dzięki bardzo za opis, czyli wkład zatrzaskuje się w plastikowych kielichach, coś takiego ( o--| ?

anyway, spróbuje w wolnej chwili się za to zabrać, rozmazany obraz w tym lusterku potrafi mocno denerwować ;-)

Kacper85 30-09-09 13:52

Ze zdjęć które zamieściłem widać, że aby założyć wkład bezkolizyjnie, warto najpierw założyć go na stronę bliżej samochodu i pociągnąć do siebie - na http://img25.imageshack.us/img25/2553/dscn5985j.jpg można zauważyć, że ta strona to taki hm 3mm pasek plastiku i następnie 3mm luzu, więc ciągnąć wkład juz w połowie założony założony, do siebie czyli w kierunku OD auta, on się lekko podda i zrobi się lekki luz który pozwoli wcisnąć wkłąd na drugą stronę tej "podstawki".
Radziłbym to jednak zrobić w godzinach kiedy słońce świeci lub poprostu podgrzać całość suszarką - ranki i wieczory są coraz chłodniejsze, a człowiek przy takiej robocie potrafi się zdenerwować :D
mam nadzieje, że jest to czytelne, bo momentami zalatuje mi to "ząb koła zębatego zazębia się z zębami drugiej zębatki..."

Stacho 05-10-09 16:41

Już po problemie, wystarczyło wyjęcie całego zatrzasku z silniczkami wraz z wkładem i ponowne jego zatrzaśnięcie w zatrzaskach w obudowie lusterka.

Generalnie bawiłem się z tym chyba z dobrą godzinę zanim zrozumiałem w jaki sposób jest to zmontowane - ale się udało[greenpeace]

Za chiny ludowe nie mogłem wyjąć samego wkładu, dlatego postanowiłem wyjąć go wraz z całym kompletem z silniczkami sterującymi.

Generalnie podczas całej tej operacji człowiek ma wrażenie, że to wszystko pęknie :smt076


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi