Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] 1.6B Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56461)

Mefju 30-03-12 15:57

1.6B Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła?
 
Sprawa wygląda tak, otóż w zeszłym tygodniu byłem u mechanika w związku z wpadaniem w drgania całego samochodu przy przyspieszaniu. Gość popatrzył tylko, złapał za półoś, poruszał i powiedział, że to na pewno to. Miał sprawdzić ceny i się odezwać - nie odezwał się. Ale to bardzo dobrze, gdyż od początku mi coś nie pasowało, gdyż te półośki wyglądają wg mnie zdrowo, a że się rusza, to cóż.. musi się ruszać, bo takie ma zadanie...

Pojechałem do poleconego przez znajomego mechanika i ten, zamiast gapić się pusto w podwozie, po prostu przejechał się nim i powiedział, że dla niego to jest przeniesienie napędu.. A do tego zwrócił uwagę na drgające sprzęgło. Zostawiłem auto i na drugi dzień moje obawy stały się faktem..

Mechanik dzwonił do zakładu zajmującego się skrzyniami to mu powiedzieli, że regeneracja to koszt od 800 do 1200zł w zależności o tego jak dużo do naprawy tam jest (plus jest taki, że wystawiają gwarancję), a odnośnie sprzęgła to te drgania też nie są normalne.

Więc podsumowując rzucił mi ceną ok. 2000zł za to, co mnie przeraża, gdyż nie jestem w stanie wyłożyć takich pieniędzy w najbliższym czasie.

Widziałem sprzęgła za 230zł, ale też takie za 1000zł. Natomiast skrzynie biegów chodzą mniej więcej po 450zł z gwarancją rozruchową - choć mam mieszane uczucia co do tego..


Więc pytanie do Was, co radzicie, bo ja kompletnie nie mam pojęcia co zrobić...

K@mix 30-03-12 16:43

kupuj uzywke i nowe sprzeglo i jazda :)

Oskar 30-03-12 23:39

Ale diagnoza że drgania sa od półosi a konkretnie od przegubów wcale nie jest zla...

Mefju 31-03-12 09:27

Cytat:

Napisał K@mix (Post 701893)
kupuj uzywke i nowe sprzeglo i jazda :)

Też to usłyszałem od znajomego. Nie jest to głupie. Tylko znaleźć używkę wartą kupna...

Cytat:

Napisał Oskar (Post 702096)
Ale diagnoza że drgania sa od półosi a konkretnie od przegubów wcale nie jest zla...

Oczywiście, że nie jest zła, ale u mnie to wygląda zdrowo. Ponadto, jak na podnośniku odpalił, to w tej skrzyni aż trzeszczy. A sprzęgło chyba nie powinno drgać?

A, i pytanie, jakie sprzęgło? Są takie za 230, ale też ori forda za 1000.. Wolałbym tańsze, ale niekoniecznie najgorsze.. Jakiś kompromis?

kempus 31-03-12 12:38

Znajdź faceta na allegro o ksywie zawol z częstochowy, handluje tylko fordem i ma skrzynie po 350zł, kilka sztuk. Do tego kup zestaw sprzęgła LUK za 350zł i cała operacja z robocizną zamknie się w 1000zł.

maciobyk 31-03-12 14:26

Śmigałem na Luku w essim 1.6 16V i fajnie miękko sprzęgło chodziło. Myślę że oryginał to byłoby przepłacaniem.

Mefju 31-03-12 15:30

Super. :) Sprzęgło złapie LUK, a skrzynie jeszcze zobaczę co mi powiedzą ludzie od regeneracji takich rzeczy. Ale jak znam życie, to wyskoczą z tysiącem pewnie. Dlatego człowiek o ksywie zawol z Allegro prawdopodobnie bardzo się przyda. ;)

Napiszę jak mi to wszystko wyjdzie. Dzięki za rady. 8)

WLBN 31-03-12 22:18

LUK to.... oryginał:) Zmieniałem niedawno, na starej tarczy obok logo Forda było logo LUKa.

Oskar 01-04-12 09:28

Cytat:

Napisał Mefju (Post 702152)

A, i pytanie, jakie sprzęgło? Są takie za 230, ale też ori forda za 1000.. Wolałbym tańsze, ale niekoniecznie najgorsze.. Jakiś kompromis?

Pamiętaj że sprzęgło to nie tylko tarcza i docisk ale i wysprzęglik hydrauliczny i na tym bym nie oszczędzał...

Mefju 01-04-12 09:53

No właśnie. Sam wysprzęglik kosztuje ponad 150zł. Ja niestety muszę polegać na mechaniku, gdyż znawca ze mnie żaden. Zestaw LUK z wysprzęglikiem to 470zł z przesyłką. Patrząc na to, że zestaw FORD bez wysprzęglika z ford.sklep.pl kosztuje 999zł, to ta cena jest wręcz cudowna, tym bardziej, że - jak mówicie - LUK jest montowany fabrycznie(?).

Jeszcze kwestia skrzyni. Nie wiem jeszcze jaką ja mam u siebie, ale zauważyłem, że są dwie pasujące do 1.6

XS4R-7002-FA oraz XS4R-7002-FB

Nie znalazłem w Polsce konkretnej informacji odnośnie różnicy pomiędzy nimi, jednak na jakimś duńskim forum ktoś napisał, że skrzynie z końcówką FB były z 1.4, a FA z 1.6. Ile w tym prawdy to nie wiem, jednak ktoś już na tym forum napisał, że miał FA, wymienił na FB i mu auto nie jedzie. Może to zbieg okoliczności? ;P

Mefju 12-04-12 23:38

No i po naprawie.

Skrzynie mechanik załatwił za 500zł w bardzo dobrym stanie.
Sprzęgło LUK, cały zestaw 570zł
Olej do skrzyni 120zł
Z robotą wyszło 1800zł

Ogólnie to tak. Ja auto kupiłem rok temu w maju. Sprzedający zachwalał się, że wszystko jest zrobione w tym aucie. No i było. Szkoda, że było zrobione pod sprzedaż. Otóż, mechanik jak wylewał olej ze starej skrzyni, to razem z opiłkami metalu. Ponadto olej był o wiele bardziej gęsty niż powinien, a sprzęgło praktycznie spalone. Ja go nie spaliłem, tego jestem pewny. Także to wszystko sugeruje, ze został zrobiony pod sprzedaż. No ale nic, ważne, że jest zrobiony i jeździ. Jeszcze tylko zbieżność jutro do zrobienia i można śmigać :D
Posted via Mobile Device

rexo 13-07-12 14:09

Podepnę się pod temat - w następnym miechu chyba wymienię sprzęgło.
Polecacie LUK - na allegro idzie je urwać z dociskiem za ~280zł z przesyłką.
Pytanie takie co z wyprzęgnikiem? Wymieniać również?
Z wysprzedaniem nie mam żadnego problemu.
U mnie problem polega jedynie na tym, że czasami jak da się dep ostro sprzęgło się ślizga.
Ono prawdopodobnie jest od nowości - a mam na blacie ~201k.

Aha i ile mniej więcej kosztuje wymiana/robocizna?

Eko 13-07-12 15:20

200-300 zalezy gdzie

rexo 13-07-12 20:15

No mi dziś krzyknęli 400 w jednym zakładzie, ale chyba poszukam taniej :P.
A coś oprócz sprzęgła i docisku wymieniać? Wyprzęgnik wymieniać? Coś jeszcze?

Pielgrzym 13-07-12 20:22

No jak masz wydać 300-400 zł na robociznę to lepiej od razu wymienić wysprzęglik co by drugi raz nie płacić tej samej kasy. Ja bym tak przynajmniej zrobił.

marfm76 13-07-12 20:47

Cytat:

Napisał rexo (Post 746934)
No mi dziś krzyknęli 400 w jednym zakładzie...

Czterysta złotych za samą wymianę?? Masakra -ja zapłaciłem nie całe 200 za wymianę sprzęgła, docisku i wysprzęglika. Jak Nie znajdziesz taniej to do Opola przyjedź :)
A co do samego wysprzęglika to oczywiście zaleca się wymianę razem ze sprzęgłem -niestety cholerstwo kosztuje prawie tyle samo co sprzęgło :(

rexo 04-02-13 08:32

[13-07-2012]
Ok wymienię oba (firmy LUK).
Powiem Ci marfm76, że przyjadę do Opola jak nie znajdę taniej ;P.
Tu powiedzieli 400 bo podobno trzeba odkręcić belkę zawieszenia aby zdjąć skrzynię.
Ale podzwonię i poszukam, zobaczymy ile w Carosie powiedzą.

--------------------------------
Edit:

Finał finałem, wymienię sprzęgło w lutym !
Znalazłem całkiem porządnego mechanika i nie sypie kwotami z nieba.
Wstępnie około 200zł za wymianę.
Na allegro komplet Luka kosztuje niecałe ~500zł.
Mechanik mówi, że do końca lutego ma promo na sprzęgło, więc zobaczymy jak finalnie kwota wyjdzie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi