Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Czy to sprzęgło? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29409)

krysti2004 21-08-09 13:41

Czy to sprzęgło?
 
Witam. Od marca jeżdżę Focusem 2.0 (benzyna, kombi, rocznik 2002).

Mam problem, który uniemożliwia normalną jazdę:
- podczas dłuższej jednostajnej jazdy z prędkością ok. 120-130 km/h nagle auto przestaje przyspieszać, obroty z ok. 3000 idą w górę (wciśnięty jest pedał przyspieszenia), silnik wyje tak, jakbym "gazował" na luzie, prędkościomierz również idzie w górę;
- dopiero jak puszczę gaz, to po zejściu obrotów poniżej 3000 auto znowu "łapie" i idzie dalej;
- na odcinku 100 km taka sytuacja zdarzyła się kilka razy.

Znajomy mechanik mówi, że ślizga się sprzęgło.
Proszę o pomysły.
Pozdrawiam.

Greg 21-08-09 13:48

Cytat:

Napisał krysti2004
Znajomy mechanik mówi, że ślizga się sprzęgło.

Objawy na to wskazują, ile masz km nalatane :?:

Pzdr.

krysti2004 21-08-09 14:00

169.000 km

Greg 21-08-09 14:10

No to może być.
W Foce mi się nie ślizgało sprzęgło ale w innym samochodzie miałem identyczny objaw.
Obroty rosną a samochód nie jedzie, tylko delikatne dodawanie gazu pomagało.
Mamy tu kilku wprawionych w mechanice to pewnie coś dopowiedzą jeszcze.

Pzdr.

Gimnastikball 21-08-09 14:35

+ do tego taki charakterystyczny smrodek musiał by byc

kleofas 21-08-09 14:56

na bank sprzęgło bo niby co innego?
silnik się wkręca na obroty więc wał korbowy kręci się szybciej
jedyne miejsce gdzie moment może "uciekać" bokiem to sprzęgło, skrzynia lub styk opony z asfaltem
opona odpada, bo palić laczka na V biegu przy 120km/h to foczyną nie da rady [rotfl]
skrzynia też odpada, bo rozumiem, że żadnych zgrzytów nie słyszałeś.

krysti2004 21-08-09 15:57

Żadnych zgrzytów ze skrzyni nie ma. Z resztą niedawno miałem drobny remoncik przy skrzyni (wymiana uszczelki prawej półosi wraz z dolaniem oleju do skrzyni, bo uciekał). I problem, ok tórym piszę pojawił się ponownie.
Podczas jazdy po mieście lub po drogach krajowych (max 90 km/h) nie ma żadnych problemów. Tylko jak wjadę na autostradę i troszkę popędzę, to się zaczyna.

Atol_2008 25-08-09 15:24

Zgrzytów nie będzie bo wysprzęglik działa dobrze ale takie objawy to kończące się sprzęgło.
Radze delikatnie dodawać gazu żebyś gdzieś nie stanął na dobre no i przygotować się do wymiany sprzęgła.

Matis2 26-08-09 22:02

koniec sprzęgła , nowe z wysprzęglikiem LUK ok 600 zł.

KaeR 27-08-09 22:05

przy okazji niech ci wymienią drugi uszczelniacz bo to masz dodatkowy koszy ok 20 zł a nie będziesz za chwilę płacił za po raz kolejny w/z półosi. Jak masz fabryczne sprzęgło i założysz LUC-a to jeszcze niech od razu zamawiają rurkę między pompą a siłownikiem - jest różnica w średnicach końcówek. U mnie tak było i auto stało dzień niepotrzebnie

Matis2 28-08-09 21:20

Cytat:

Napisał KaeR
przy okazji niech ci wymienią drugi uszczelniacz bo to masz dodatkowy koszy ok 20 zł a nie będziesz za chwilę płacił za po raz kolejny w/z półosi. Jak masz fabryczne sprzęgło i założysz LUC-a to jeszcze niech od razu zamawiają rurkę między pompą a siłownikiem - jest różnica w średnicach końcówek. U mnie tak było i auto stało dzień niepotrzebnie

Jaki drugi uszczelniacz ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi