Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Pedał gazu w 1.8 TDDI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37684)

Tomek 1982 01-01-11 16:38

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 444262)
jakbys wiedzial jaki potencjometr, gdzie go kupic i czy da sie wymienic to mozna naprawic, ale jeszcze nikt na forum takiej wiedzy nie posiadl :(


ja naprawiłem ścieżki lakierem przewodzącym prąd i jak narazie 1000km i wszystko ok napisze za jakiś czas czy wszystko nadal działa pozdrawiam

malich 05-01-11 13:23

Cytat:

Napisał Tomek 1982 (Post 522574)
Witam
Ja też mam taki problem ale zauważyłem że jak puszczam nawiew na nogi to gdy robi się ciepło problem znika przyczyną może być wilgoć na diagnozie wykazało uszkodzony pedał przyspieszenia
pozdrawiam [niewiem]
Szczęśliwego Nowego Roku 2011 [techn]

Ja tak dokładnie miałem w zeszłym roku w styczniu, później do marca było dobrze, i pewnego razu 20km chyba jak 6 razy odpalałem podczas jazdy, pojechałem kupiłem i zamieniłem. Rozebrałe też stary z ciekawości, okazało się nie tylko ze ścieżek nie mam ale i dziure w foli na której ścieżki były

xxxwa 01-02-11 11:51

Witam. Ja wracając z pracy miałem objawy pedału. tzn Mrygająca kontrolka świecy i wolne obroty silnika. Po dojechaniu do domu (raz tylko wyłączyłem silnik
) odpaliłem i zgasiłem bez problemu. A po kilku godzinach chciałem jechać i już nie odpaliłem wogóle

janekfocus 01-02-11 16:01

YouTube - pedala acceleratie ford focus 1.8 tddi 2000
Tu masz filmik jak wymienić płytkę w pedale gazu .

cocolino 01-02-11 16:51

No dobrze tylko skąd samą płytkę wytrzasnąć ?

Kubuch 01-02-11 16:53

Dać jakiemuś elektronikowi na wzór i niech wytrawi.

janekfocus 01-02-11 17:35

Cytat:

Napisał cocolino (Post 534800)
No dobrze tylko skąd samą płytkę wytrzasnąć ?

No właśnie z tym mały problem . A nie masz sąsiada z Focusem ;)

cocolino 01-02-11 18:56

A właśnie chodzi o to, że mam i to nawet 1.8 115 KM tylko, że ... benzyna+podtlenek LPG 8) więc odpada. Pozostają więc szproty bo na allegro cisza. Chyba, że tak jak pisał Kubuch ale podejrzewam, że w zakładzie elektronicznym za dorobienie takiej na wzór zaśpiewają sobie równowartość całego nowego pedału jak nie lepiej.

janekfocus 01-02-11 19:21

To pozostaje kupić cały pedał gazu .

Kubuch 02-02-11 12:12

Cytat:

Napisał cocolino (Post 534836)
zakładzie elektronicznym za dorobienie takiej na wzór zaśpiewają sobie równowartość całego nowego pedału jak nie lepiej

Nie sądzę. Kiedyś dawałem trawić płytki i nie były to jakieś astronomiczne kwoty.

michtat 01-07-11 19:58

Odgrzebię stary temat.
Powiedzcie mi czy brak reakcji na pedał gazu to wina potencjometru? Po postoju na światłach chciałem ruszyć, silnik chodził normalnie tak jak na wolnych obrotach i zero reakcji na gaz. Nie zapaliły się żadne kontrolki, i po kilkukrotnym gaszeniu i odpalaniu nic się nie zmieniło. Dodam, że bez gazu przejechałem jeszcze kawałek tocząc się tylko na jedynce i tyle co silnik ciągnął.
Już było za późno na podłączenie pod kompa. Przez telefon mechanik powiedział, że albo pedał gazu albo.... pompa wtryskowa.
W tą pompę trochę nie chce mi się wierzyć, bo pracował równo i na jedynce ciągnął bez gazu również pod górkę, czyli pompa musiała podać większą dawkę paliwa.

janekfocus 01-07-11 21:21

To raczej pedał gazu , tylko tak nagle się zepsuł . Nie przerywał wcześniej .

michtat 01-07-11 21:30

W tym tyg był taki jakby ospały, albo teraz po fakcie tak sobie to tłumaczę

janekfocus 01-07-11 21:57

To będzie pedał gazu . A z tą pompą to nie bardzo , ale to takie tłumaczenie mechanika .

michtat 02-07-11 11:10

Okazało się że to faktycznie pedał gazu. Założony już nowy i śmiga jak nie ten samochód. Szczęście w nieszczęściu, że pedał był na miejscu i spokojnie mogę w nocy śmigać na wakacje :-)

janekfocus 02-07-11 11:38

To dobrze że się tak skończyło :)

jarosi 15-08-13 17:12

Ratujcie, gdzie najlepiej kupić pedał gazu? Dziś 350km od domu zaczęły się problemy i myślałem, że utknę na jakimś zadupiu.. Najlepiej gdzieś w okolicach Warszawy, czy ktoś zna jakiś dobry sklep? Widziałem w sklepie Forda za 500zł ale ktoś pisał, że kosztuje niecałe 400zł dlatego pytam :)
PS. Co oznacza w menu serwisowym r20 e004? To jest ten błąd?
Pozdrawiam

adam1985 15-08-13 18:18

popytaj czy na forum nie ma ktos pedalu gazu na handel. Ja jak mialem z tym problem w mk1 to kupilem uzywke od tdci

jarosi 16-08-13 21:57

Ma ktoś pomysł gdzie najlepiej kupić? Szukam w necie i nie mogę znaleźć..[miecho] adam1985, chyba jednak zdecyduje się na nowy bo nie chciałbym już do tego więcej wracać a Focusa raczej nie prędko sprzedam :) może zostanie już w moich rękach także nie chciałbym kupić kota w worku.

Falcon 17-08-13 00:55

Zadzwoń do Auto-Watin w Poznaniu, tam kupowałem w zeszłym roku kumplowi za nieco ponad 400 pln.

wujekbob1103 28-09-14 18:19

1.8 TDDi kontrolka świec żarowych, brak mocy, czy to pedał gazu?
 
Witam. Mam mały problem z foczką ponieważ ostatnio mi się zapala kontrolka świec żarowych (sprężynka) i odcina mi gaz w samochodzie i dopiero po ponownym uruchomieniu problem znika. Zdażyło mi się to kilka razy w ostatnim tyg i nie bardzo wiem z czym to jest związana. Problem pojawia się juz po nagrzaniu silinka i przejechaniu paru dobrych kilometrów.

Chabs 28-09-14 18:20

podepnij pod kompa i zczytaj bledy

Falcon 28-09-14 18:24

Pedał gazu prawdopodobne, ale odczyt błędów wyjaśni sprawę.

wujekbob1103 28-09-14 18:38

tylko nie pedał gazu kurde foka mi się sypać zaczyna odczytam to zobacze

Wyszły P117, P2FF

kolter 28-09-14 19:00

Obstawiam pedał gazu ,brak reakcji na wciskanie pedału gazu w czasie gdy silnik pracuje normalnie.Moim zdaniem usterka bardzo czytelna.Poprostu brak komunikacji pedał gazu-komp.Winna jest przetarta ścieżka w pedale gazu.Kurcze szkoda bo to spory wydatek a dotego tylko oryginał,brak zamienników.Sprawdź jeszcze kostke która wpieta jest w pedał gazu.Pzdr.

jazzga 28-09-14 20:26

Pedał, pedał:) Tak jak koledzy piszą-przeciera się ścieżka, na chwilę nie ma sygnału, komputer przełącza motór w tryb awaryjny. Jak ponownie odpalasz auto jest restart więc jeździsz do następnego błędu..
Nowy pedał ori Ford 400zł. Nie ma masakry.
Dodam jeszcze że obecne pedały mają wyeliminowany ten problem :mrgreen:
Komp wyjaśni twe rozterki;)

wujekbob1103 28-09-14 21:15

to żeście mnie nie pocieszyli bo za dużo ostatnio w foke wsadziłem ale trudno jeszcze pojade na kompa a pedał może jakiś używany a np nie można samego potencjometru wymienić

Icet One 28-09-14 21:25

Podepnę się pod temat. U mnie występuję takie delikatne szarpanie ( nie zawsze ) przy obrotach 1800-2000 i czasem wywali sprężynkę. Wtedy gaszę i zapalam ponownie auto i przechodzi. Może to coś z turbo..? Przebieg auto to 223tys. i podejrzewam że turbina jeszcze seryjna. A czasem wywala sprężynkę przy stałej prędkości - jak obroty są na poziomie 1500 ( najczęściej 4 bieg ) Jest to uciążliwe w trakcie jazdy... Kilka razy byłem na kompie i zero błędów :(
Dobrzy ludzie pomóżcie

Falcon 28-09-14 22:16

Cytat:

Napisał jazzga7 (Post 1010690)
Dodam jeszcze że obecne pedały mają wyeliminowany ten problem

Pierwsze słyszę, niby jak? [chytry]

ps. pokaż mi gdzie dostaniesz nówkę sztukę za 400pln.;-)

jazzga 29-09-14 06:59

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1010719)
Pierwsze słyszę, niby jak? [chytry]

ps. pokaż mi gdzie dostaniesz nówkę sztukę za 400pln.;-)

No masz rację. Mój błąd. Widzę, że trochę podrożały tj. najtańszy na alledrogo 430+ wys, z ABC Focus 540 z wys.

Ja jak wymieniałem (półtorej roku temu) szło dorwać za 400zł i się tym kierowałem w wypowiedzi ;)
Ja musiałem dać 300e, a to już bolało..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi