Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Ustawienie Ori Xenon (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20267)

wojtiix 03-01-08 20:38

[FFI] Ustawienie Ori Xenon
 
Wydaje mi sie ze moje swiatelka swieca troche za nisko i nie jestem pewien, czy dziala automatyczna regulacja wysokosci. I teraz kilka pytan...

1.Kiedy dziala regulacja wysokosci swiatel?? Doczytalem sie w Tis-e ze dziala po wlaczeniu zaplonu ale nie dziala przy wybojach itp... To jak to jest??

2.Czy mozna 'wywolac' jakis test wysokosci(chodzi mi o cos takiego, co widzialem w starszym passacie ze po wlaczeniu swiatel wedruja one od max polozenia gornego do dolnego)

3. Czy regulacja tylko w serwisie??

4. Sprawdzenie czy dziala regulacja wys. przez zmierzenie wysokosci wiazki swiatla na scianie nieobciazonego i obciazonego tylu jest ok??

5.Ewentualnie do jakiej wysokosci powinny siegac swiatla na scianie (i w jakiej odleglosci od sciany??)


Z gory dzieki za odpowiedzi.


P.S. U wuja zbycha czujniki na wachaczach znalezione [metal]

mucha 06-01-08 22:07

kolego ja kupiłem xenony org. ale samopoziomowanie przerabiałem na ręczne sterowanie,
i tez świeciły mi tak jakoś za nisko, podjechałem na stacje diagnostyczną i powiedziałem ze jakoś tak dziwnie świecą, i ze może by sprawdzili, powiedzieli ze oki. Pan powiedział ze ostatnio to trochę tych xenonów ustawiają, śmiał sie ze to pewnie przez te dziurawe drogi, jak ustawił było już ok, zapytałem ile płace a Pan na to ze nic bo to jego obowiązek bym miał dobrze ustawione światła. Szczeka mi opadła podziękowałem już jest git.

grzybek 06-01-08 22:18

ad 1,2. Działa przy włączeniu zapłonu/silnika, a przynajmniej powinno. A objawia się w taki sposób jak napisałeś. Każde xenony powinny się tak ustawiać po odpaleniu auta. Na wybojach nie będzie działało bo są za szybkie zmiany wysokości. Zauważ, że jak podjedziesz do ściany i zmieniasz ustawienie to chwilę im zajmuje żeby się przestawiły (przypadek zwykłych reflektorów ale xenon ma te same silniczki). Zajmuje im to około 3 sekund w zakresie 0-4.

wojtiix 01-04-08 10:35

Sam odgrzewam temat ale w koncu wiem ze poziomowanie nie dziala. Teraz od czego mam zaczac sprawdzanie??
czuje ze polece $$$ [pop] [pop]



Bylem na WDS. Wyskakuje blad tylnego czujnika regulacji wysokosci, a dokladniej brak jego zasilania.
I zaczynaja sie kolejne pytania...
1.Co moglbym sprawdzic we wlasnym zakresie?? Sa jakies bezpieczniki do tego ukladu?? Czy moze gdzies jakies zlaczki ktore "padaja"??
2.Gdzie udac sie do elektryka w Warszawie?? W miare rozsadny finansowo i w miare oblatany w tych sprawach??
3.Czy ktos moze sprawdzic (np Microcat) czy czujnik jest taki sam jak np w Mondziaku lub innym modelu, czy musi byc od Focusa.
4.Czy jesli po przeczyszczeniu czujnik cudownie ozyje to zacznie dzialac czy najpierw trzeba wykasowac bledy WDS??

Pzdr prosze o pomoc... [pop] [pop]

tomoho77 25-06-08 20:31

xenony
 
mam ten sam problem z lewym xenonem i jak tylko coś będe wiedział dam znać tzn. skacze mi w góre i dół jak szalony nawet na prostej drodze,chyba szlak mnie trafi na miejscu.... [zaklopotanie]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi