Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   dziwne skoki obrotów na sprzegle lub jałowym biegu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2883)

persiwald 10-05-05 00:38

dziwne skoki obrotów na sprzegle lub jałowym biegu
 
Witam:
czy zdarza sięwam iz wasz focusek czasami sam od niechcenia podbija sobie obroty nawet na 2000 a jak się staje to automatycznie spada do 750 co to moze być dzieje sie to na sprzegle lub na jałowym biegu

[ Dodano: Wto 10 Maj, 2005 ]
aha dodam iz to rocznik 99 1,8 mam go od początku brak przeróbek

@ndy 10-05-05 07:04

miałem tak - winny był soft.... pomogło przeprogramowanie w ASO kompa (a konkretnie wtrysku)... [greenpeace]

driver 10-05-05 13:38

Kuchnia ja tez tak mam i sie caly czas zastanaiwam co to moze byc.Skacze do 2000-2700 i spada zwlaszcza jak rano odpalam mimo iz foka stoi w garazu.
Czy w Aso biora za to pieniadze jak samochod jest na gwarancji??

@ndy 10-05-05 17:53

za przeprogramowanie na gwarancji ?! NIE... ale to ASO decyduje czy wgra Ci nowy soft (czy jest taka potrzeba), czy nie - przy czym objawy podbicia obrotów na biegu jałowym (według mnie) się kwalifikują....
Pomarudź jeszcze na muła, brzęczenie zaworów, spadki mocy i kłopoty z ruszaniem przy włączonej klimie.... zwiększysz siłę argumentów... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: 8)

guziq 11-05-05 16:03

miałem tak u siebie w 2.0. W warszawie na popularnej powiedzieli mi że to wina kolektora ssącego. Zostal on wymieniony (na szczeście kasa szła z ubezpieczenia - 2500zł) ale obiawy nie ustały. W Nowym sączu (wikar, bylem tam u babki w wakacje) w serwisie wyregulowali przepustnice i czujnik polożenia przepustnicy i od tamtej pory wszystko jest w jak najleprzym porządu.

Picia78 11-05-05 17:55

ASO to są :smt075 idioći sami nie wiedzą co jest

guziq 11-05-05 22:02

W warszawie naprawde śa sami naciągacze w tych serwisach. Dla porównania:
przegląd w Wa-wie 600-750zł
w małopolsce (byłem w 2 serwisach) 450zł to samo.
Co nie zmienia faktu ze sie nie znają :)

NeroN 11-05-05 22:52

Ja miałem takie cuda jak zalałem 98 naszego miasteczkowego dostawcy benzyny z Orlenu...
Tylko,że mi czasem, po wrzuceniu na luz gasł silnik :mrgreen:

Weź spróbuj na innym paliwie pojeździć, jak nie to, to do serwisu [tuning]

kriskros 17-05-05 11:52

No właśnie mam to samo po zatankowaniu na Jet. Na wolnych obrotach zauważam płynne wahanie prędkości obrotowej pomięty 500 a 1000... dolałem już paliwa z shella na rozcieńczenie i bedę obserowował

Michup 18-05-05 15:08

Cytat:

Napisał guziq
W warszawie naprawde śa sami naciągacze w tych serwisach. Dla porównania:
przegląd w Wa-wie 600-750zł
w małopolsce (byłem w 2 serwisach) 450zł to samo.
Co nie zmienia faktu ze sie nie znają :)

W Poznaniu to samo... podstawowy przegląd 600 - 700 jak nic, dieselek ciut wiecej bo oleum wiecej wchodzi. Ciekaw jestem ile zaśpiewają przy przeglądzie rozszerzonym? Pewnie do Kraka będzie opłacało się pojechać...
pozdr.

Diabel 07-06-05 11:25

Mam dokladnie ten sam model Foki i problem co persiwal...czasem podbija ni stad ni z owąd obroty. Generalnie podczas jazdy po puszczeniu pedału gazu obroty baaaaardzo wolno spadaja. Napisz czy sobie z tym poradziles i co powoduje te skoki obrotow.

Oskar 07-06-05 20:56

Podobno to moga być tez objawy (ale niekoniecznie) czujnika połozenia wału ale to wiem tylko od osób trzecich więc info nie potwierdzone


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi