Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Jak zdjac podszybie 30 sekund :) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27831)

SzerszeN 12-06-09 06:04

Jak zdjac podszybie 30 sekund :)
 
witam

przeszperalem forum aby sie upewnic czy nie pisze czegos co juz dawno bylo, ale nie znalazlem, wiec moze komus sie przyda

jako ze po ostatnich ulewach mialem wode na siedzeniu pasazera, przeszperalem forum i znalazlem patent na oslone od gory filtra kabinowego, niestety przy okazji naczytalem sie troche postow o lamaniu zatrzaskow podszybia

zatem zdjalem wycieraczki, odkrecilem srodkowa srubke laczaca podszybie kierowcy z pasazera, odpialem przednie zatrzaski podszybia i czekalo mnie najgorsze, czyli odpinanie tylnych nieszczesnych kolkow, rezultat byl taki ze podwazanie nic nie dal i i tak musialem uzyc sily

w rezultacie uszkodzilem delikatnie prowadnice* jednego kolka, ale na szczescie nei na tyle, aby przestal trzymac

* prowadnice, to slowo klucz

po zdemontowaniu jednej czscie zaczalem sie zastanawiac, co za debil to wymyslil, przeciez to nie jest jednorazowa chinska zabawka, ktos musial pomyslec o tym, ze inny ktos bedzie to musial rozebrac
i nie mylime sie

a rozwiazanie jest genialne w swojej prostocie, zdjecie podszybia pasazera trwalo 2 sekundy

otorz po odkreceniu srodkowej srubki laczacej podszybia i odpieciu zatrzaskow od strony komory silnika, podnosimy wewnetrzna (ta od strony srubki czyli laczenia) czesc podszybia do gory i energicznym ruchem przesuwany w strone laczenia, czyli w bok (czyli podszybie kierowcy w lewo, a pasazera w prawo) wtedy podszybie elegancko zsuwa sie z kolkow montazowych, a tamtem spokojnie mozemy sobie wydlubac

jesli sie to komus przyda to super, jesli bylo, to uprasza sie o skasowanie

XymoX 12-06-09 10:22

Cytat:

Napisał SzerszeN
po ostatnich ulewach mialem wode na siedzeniu pasazera

a co ma wspólnego podszybie z mokrym siedzeniem :shock: ? Obstawiałbym uszczelkę drzwi gdzieś na górze przepuszczającą .........

forder 12-06-09 10:57

Pewnie chodzilo mu o podłoge pod dywanikiem pasażera.

Co do tego wyciągania to jak przesuniesz podszybie pasażera w prawo jeżeli ono nawet po zdjęciu środkowej śrubki jest wsunięte w część podszybia kierowcy? I dwa po "zdjęciu" tych kołków jak opisujesz spowrotem potem już przecież nie będą trzymać tak jak dawniej?

PS. Wycieraczek nie trzeba ściągać - wystarczy je zostawić w pozycji pionowej i zgasić zapłon.

SzerszeN 12-06-09 13:44

Cytat:

Napisał forder
Pewnie chodzilo mu o podłoge pod dywanikiem pasażera.

dokladnie, male przejezyczenie :)

Cytat:

Napisał forder
Co do tego wyciągania to jak przesuniesz podszybie pasażera w prawo jeżeli ono nawet po zdjęciu środkowej śrubki jest wsunięte w część podszybia kierowcy?

tak, ze najpierw musisz zdjac podszybie kierowcy, czyli demontujesz calosc, co zajmuje ci 10 sekund

Cytat:

Napisał forder
I dwa po "zdjęciu" tych kołków jak opisujesz spowrotem potem już przecież nie będą trzymać tak jak dawniej?

beda i trzymaja, one sie wysuwaja ze swoich prowadnic, a wiec ich wlasciwosci trzymajace nie sa naruszane jak przy wyrywaniu, jak zdejmiesz podszybia to sobie wszystkie kolki mozesz delikatnie powyjmowac, powsuwac na miejsca i zalozyc cale podszybie od nowa i jest jak bylo

Cytat:

Napisał forder
PS. Wycieraczek nie trzeba ściągać - wystarczy je zostawić w pozycji pionowej i zgasić zapłon.

nie sprawdzalem czy tak mozna, zdjecie wycieraczek to kilka minut pracy, przy zalozeniu ze sie troche zapiekly i uzywasz jakiegos odrdzewiacza, jesli nie, to jeszcze krocej, a po ich zdjeciu masz troche bardziej komfortowe warunki pracy :)

Gregor_71 23-06-09 17:48

no to ide zajrzec do filtra.

tommy-ky 15-10-10 22:03

fajny manual, uogi ale bardzo fajny...zastanawiałem się jak to dziadostwo jest zamontowane i wiedziałem, że to musi być coś z przesuwaniem (patrząc na technologię spinki podszybia ale bym się nagłowił gdyby nie ten opis
pozdrawiam autora:) i wszystkich czytaczy:D

niko123 15-10-10 22:44

''tak, ze najpierw musisz zdjac podszybie kierowcy, czyli demontujesz calosc, co zajmuje ci 10 sekund''

Ale nie da się tego zrobić bez zdjęcia ramion wycieraczek a to już problem bez ściągacza i na pewno trochę to schodzi.

tommy-ky 17-10-10 18:33

heh gdybym wcześniej przeczytał post niko123 to bym mniej się namęczył wczoraj z podszybiem;/ masakra, zrobiłem ale taką maksymalną prowizorkę choć jest lepiej (o wiele niż było) podszybie to po stronie pasażera mam tak odkształcone, że bez metody wkrętowej ciężko było by to zrobić - ale ja próbowałem:) miałem ponadto połamaną jedną spinkę więc odstaje już mniej ale resztę i tak musiałem dziś doszczelnić silikonem przezroczystym a w przyszłym roku chyba podszybie pasażera mniej odkształcone to będzie podstawa.

PS ludzie piszą że w wersjach poliftowych są rynienki w podszybiu a ja mam foke z 99 z rynienką....w sumie to fajnie ale taka mała uwaga że nie tylkko poliftowe to mają;)
PS2 niko 123 o co chodzi z tymi ściągaczami wycieraczek bo nie skumałem - są jakieś specjalne ściągacze żeby łatwiej schodziło??

pozdrawiam

niko123 17-10-10 20:49

http://allegro.pl/sciagacz-do-wycier...265532508.html

tommy-ky 17-10-10 20:54

no to sprytne urządzonko, ja wczoraj wyglądałem jakbym samochód chciał zdemolować jak szarpałem wycieraczki a nie jak ktoś kto chce go naprawić:))

fakir 17-10-10 21:33

W mojej foce tak były zapieczone wycieraczki , że mechanik miał problem je zdemontować za pomocą ściągacza , ale udało się nic nie pourywać . Spinki od podszybia i tak lipnie trzymają nawet nowe jak powygina się podszybie przy demontażu więc ostrożnie bo to drogi interes jakieś 180 zł za lewą strone .
Pozdrawiam !

tommy-ky 17-10-10 21:57

ja następnym razem jak bede coś tam robił z podszybiem to spinkinowe i tak kuie bo ten stary plastik tak sie zaklinuje że tylko cud sprawi że wyjmując go nic nie połamiesz, no a wkładać podszybie z przymocowanymi do niego spinkami i celowanie w otworki to prostsza metoda niż nakładanie podszybia na spinki praktycznie nic nie widząc.... PS niechętnie zgadzam się z tezą że nie zniwelujesz szpary nowymi spinkami, no chyba że to podszybie przypomina "znoszone spodnie na kolanach" wtedy rzeczywiści może być ciężko - ale takich przypadków nie ma za wiele...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi