Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.6B Szarpie przy dodawaniu gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62148)

princeofdarkness 03-02-13 22:54

1.6B Szarpie przy dodawaniu gazu
 
mam pewien problem z foczką 1.6 2001r. ...

Dodam na wstępie, że wymieniłem już
- cewkę
- świece
- kable zapłonowe
- wszystkie filtry

Otóż moja foczka przy ostrzejszym dodawaniu gazu szarpie. Podczas gaszenia silnika słychać lekkie syczenie jak i czasami (jak uda mi się usłyszeć) przy przyśpieszaniu też słychać to syczenie.

Moi rodzice maja mondeo 1.6 z 1994r i jak nim jechałem to wcisnąłem pedał gazu w podłogę i nawet przez chwilę nie szarpnął a moja foczka szarpie a to przecież ten sam silnik...

Pomożecie...???

siekiera 03-02-13 22:56

na każdym biegu?

BOGUS 03-02-13 22:57

syczenie powiadasz... sprawdź ukł. dolotowy, wygląda że lewe powietrze ciągnie

princeofdarkness 03-02-13 23:12

szarpanie zaczyna się od 2 do 5 dla porównania jeździłęm mondeo od rodziców i nim moge przyśpieszyć na 5 a foczka bardzo powoli...

---------- Post dodany o 23:02 ---------- Poprzedni post był z 23:01 ----------

ale jakie przewody mam sprawdzić? może jakieś zdjęcie ?

---------- Post dodany o 23:12 ---------- Poprzedni post był z 23:02 ----------

pomoże ktoś

klapek 03-02-13 23:49

Jeżeli to nie lewe powietrze to może padać przepływomierz powietrza.
Jest zamontowany na rurze idącej z filtra do przepustnicy.

rexo 04-02-13 08:46

Sprawdź wszystkie rury wychodzące ze skrzynki filtra powietrza.
Sprawdź, czy sama skrzynka filtra jest szczelna.
Oczywiście czy filtr nie jest dziurawy.
Następnie rury które wychodzą i idą do silnika/przepustnicy.
Ewentualnie przepustnicę i czujnik (rezystor) położenia przepustnicy.

A jak nie pomoże to sprawdź też odpowietrzanie skrzyni korbowej.
Rurka + zawór - nie jest to bardzo kosztowna wymiana ~100zł.

Ps. sprawdzaj na włączonym silniku, ruszaj rurami, jak coś ruszysz, usłysz tsssssssst i zmienią się obroty silnika to znaczy, że gdzieś jest lipa i trzeba załatać :P.
A odpowietrzaniem skrzyni korbowej także warto się zainteresować. Rura może być zawalona olejem lub jakimś nagarem, może miec także przetarcie albo sam zawór może być kaput i puszczać powietrze w drugą stronę (a ma puszczać tylko w jedną od skrzyni korbowej).

princeofdarkness 04-02-13 12:00

Ok dzięki wielkie za rady ;) idę zaraz do garażu i będę patrzeć :)

rexo 06-02-13 12:50

Odpowietrzanie skrzyni korbowej to taka mała rurka między silnikiem ma dolotem powietrze (te cztery "rury" z przodu silnika).

princeofdarkness 25-02-13 11:01

Witam wymieniłem rury przy zaworze skrzyni korbowej i uszczelkę pod nim i teraz mam tak że jeśli auto stoi całą noc pod domem (jest zimny silnik) odpalam i ruszam to bez problemu wciskam pedał gazu w podłogę i nic nie szarpie natomiast jak się zaczyna rozgrzewać to zaczyna się żabkowanie... Co to może być?

mario704 25-02-13 11:38

coś popierdzielone z mieszanką paliwową jest,skoro na zimnym ok a na ciepłym chyba go zalewa...

princeofdarkness 25-02-13 12:59

przy delikatnym dodawaniu gazu jest ok ale jak potrzebuje przyśpieszyć i wdepnę mocniej to szarpie... Powiedzcie jka mam sobie z tym poradzić? Co zrobić? wymienic?

Kamil.G 25-02-13 13:38

Cytat:

Napisał klapek (Post 826746)
Jeżeli to nie lewe powietrze to może padać przepływomierz powietrza.
Jest zamontowany na rurze idącej z filtra do przepustnicy.


Wydaje mi sie że to przepływomierz :) masz rację bo robiłem ostatnio Forda Focusa 1.6 i ten sam problem był.
a przepływomierz trzeba oglądnąć i wyczyścić dokładnie bo jak nie wyczyścisz
dokładnie to nic z tego nie będzie.
Ja wyczyściłem przepływomierz, wymieniłem Filtr Paliwa i wszystko było dobrze :D
Mam nadzieję że problem się rozwiąże

princeofdarkness 03-03-13 16:55

Właśnie wróciłem z garażu i wiecie co zauważyłem? że od filtra powietrza do przepustnicy leci tylko rura a nie ma na niej PRZEPŁYWOMIERZA ?? czy to normalne? na tej rurze jest logo forda wiec to oryginał?

---------- Post dodany o 16:55 ---------- Poprzedni post był z 16:48 ----------

A czy może być tak że to wina sondy lambda?

korek007 03-03-13 17:18

Cytat:

Napisał princeofdarkness (Post 838886)
Właśnie wróciłem z garażu i wiecie co zauważyłem? że od filtra powietrza do przepustnicy leci tylko rura a nie ma na niej PRZEPŁYWOMIERZA ?? czy to normalne? na tej rurze jest logo forda wiec to oryginał?...

Widocznie zamiast przepływomierza masz czujnik ciśnienia bezwzględnego - MAP.

princeofdarkness 03-03-13 17:21

a gdzie go znaleźć?
może to ten czujnik ma coś wspólnego z tym szarpaniem?
bylem już w 3 warsztatach i żaden mechanik nie wiedział dlaczego są takie objawy i jak to naprawić...

Panicz 03-03-13 17:24

Czujnika map się nie tykaj. To słowa mojego magika od forda notabene doradcy serwisowego od wielu lat. Podmień cewkę jak masz możliwość może była wadliwa.. Sprawdź w teście zegarów jaką temperaturę pokazuje Ci czujnik temperatury ten w głowicy. Sprawdz czy nie masz nieszczelności na kolektorze. Może pękł

princeofdarkness 03-03-13 17:31

hmmm... cewka, świece, przewody wymienione. czujnik ten w głowicy pokazuje temperaturę normalna z tego co sprawdzałem max ok 90stopni.

Panicz 03-03-13 18:57

Podmień tą cewkę . Patrzyłeś na kolektor?? Popękany to standard przy focusach. Nieraz jak złapie temp to cewka potrafi wariować. A tak na marginesie podpiąłeś się pod kompa??

princeofdarkness 03-03-13 21:42

tak komp nie pokazuje żadnego błędu. kolektor jest ok już nie wiem gdzie mam szukać...

---------- Post dodany o 21:02 ---------- Poprzedni post był z 20:39 ----------

dodam jeszcze że wymieniłem cewkę (chyba że nowa jest zepsuta?) kable, świece.
Przepływomierza powietrza w mojej foczce nie ma (2001r 1. benzyna)

---------- Post dodany o 21:42 ---------- Poprzedni post był z 21:02 ----------

dodam jeszcze że moja foka nie ma gazu

princeofdarkness 06-03-13 23:11

Problem rozwiązany :) okazało się że świece są wadliwe ale przy okazji wyczyściłem przepustnice i zawór EGR ? lub zawór wolnych obrotów nie wiem jak on się nazywa ale to ten przy przepustnicy.

Dziękuje wszystkim za sugestie i poświęcony czas na pomoc :)

siekiera 07-03-13 10:03

To raczej przyczyną były świece...

MATRIX60MW 07-03-13 10:16

Ten zawór to nie EGR a krokowiec

Adzi 13-03-13 11:10

Witam nie będe zakładał nowego tematu bo mam coś podobnego,
Auto kupiłem tydzień temu i jak jechałem do domu to zaczął strasznie szarpać jak jechałem pod góre a potem już przez całą drogę to go gasiłem i zapalałem problem na jakąś minute ustawał (żeby jakos dojechac ).

Po drodze podjechałem do mechanika zobaczył świece były tragiczne włożył jakieś używki żeby tylko dojechać, przemył przepływomierz i ruszyłem problem dalej ten sam i podjechałem na stacje bo żyd sie palił zalałem pół baku i tylko raz w czasie tej drogi mi szarpneło potem już nie ( auto stało jakieś pół roku podobno) .

Teraz jest taki problem,
-auto pali jakies 11-12 litrów co może być normą (mieszane z przewagą miasta)
-późno reaguje na gaz (jak dam gazu gdzies po nie calej sekundzie dopiero idzie)
-do 2 tyś obrotów jak dam mocniej gazu zaczyna szarpać potem już idzie
-czasami na luzie potrafi zgasnąć ( 3 razy tak było )

Zakupiłem świece nkg platynowe i sprawdziłem sam tą przepływke bo wszystko niby na nią wskazuję te dwa druciki były biało-srebrne wyglądały na czyste.
Auto bez instalacji gazowej

Prosze o jakieś rady [niewiem]

siekiera 13-03-13 17:02

Cewka

korek007 13-03-13 21:22

Cytat:

Napisał Adzi (Post 842797)
-czasami na luzie potrafi zgasnąć ( 3 razy tak było )...

Silnik krokowy ??

Adzi 13-03-13 23:15

siekiera miałeś coś podobnego ?
Jeżeli odłącze na chwile przepłyowomierz to problem ze spóźnionym gazem zniknie ?

siekiera 14-03-13 00:21

Mam cały czas ale tylko na danym biegu ale wymieniłem pół auta więc obstawiam u ciebie kable bądź ceweke podmien od kogoś jak możesz

Adzi 14-03-13 01:12

Cytat:

Napisał siekiera (Post 843112)
Mam cały czas ale tylko na danym biegu ale wymieniłem pół auta więc obstawiam u ciebie kable bądź ceweke podmien od kogoś jak możesz

No wlasnie bede musial na jakis szrot podjechac zobaczyc chyba ze jest ktos uprzejmy z Gdanska :)

marfm76 14-03-13 08:26

Cytat:

Napisał Adzi (Post 843121)
... chyba ze jest ktos uprzejmy z Gdanska :)

Na pewno kogoś znajdziesz, tylko musisz odwiedzić odpowiednią GRUPĘ REGIONALNĄ
Pozdrawiam.

Adzi 14-03-13 20:23

dziś jechałem po obwodnicy 110 jakies 3 tys obrotów 5 bieg i mialem wciśniety pedał prawie w podłoge to lekko mi szarpało w ogóle dalej nie chciało iść dopiero jak puśćiłem gaz i powoli go dodawałem to wtedy szedł ( jakby coś go zapychało ) może to jakis dodatkowy trop? będe miał czas podjade pod kompa.
Skoro mi odpala auto dosłownie na dotyk to mogą być walnięte kable?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi