Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Pompa wtryskowa lub sterownik - TDDI - FI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24535)

Słoniu 25-11-08 17:10

Pompa wtryskowa lub sterownik - TDDI - FI
 
Witam,
prawdopodobnie spotkało mnie nieszczęście w postaci awarii pompy wtryskowej lub też tylko sterownika w FI z 1.8 TDDI. [banghead]

W skrócie:
Zapaliła mi się rezerwa, po przejechaniu jeszcze kilkunastu kilometrów zatankowałem, po zrobieniu kolejnych kilkunastu kilometrów zaparowałem na kilka minut i samochód odpalił bez problemu po przejechaniu kilkudziesięciu metrów silnik zgasł, zamrugała kilka razy lampa od świec i na tym skończyła się jazda, próby zapalenia sczezły na niczym, akumulator kręci, ale silnik nie odpala. [pop]

Samochód ściągnąłem do znajomego mechanika, po podłączeniu do komputera wyskakują cały czas błędy:
P1664
P1564

Po przeczytaniu kilkunastu postów na ten temat mam kilka pytań:
- gdzie w Warszawie można zweryfikować czy awarii uległa pompa czy tylko sterownik do niej?
- gdzie w Warszawie można dokonać regeneracji pompy lub naprawy sterownika?
- czy nie ma problemu z immobiliserem przy wymianie sterownika lub pompy kupionych np. na allegro, lub też po prostu zregenerowanych?

MisiekT 25-11-08 18:13

ad.3
nie ma problemu

ad.2
osobiscie polecam elektryka w ASO na ul. Dobrej, czesto dobra diagnoza jest w dieselkach bezcenna i oszczedza sporo $$$

Słoniu 26-11-08 16:01

Prosiłbym o polecenie, w Warszawie lub północno-wschodnich okolicach miasta, warsztatu gdzie można by sprawdzić czy padła pompa, sterownik, czy też coś innego a następnie można by to zrobić, nie płacąc kokosów. [banghead]

PS. Mój zaprzyjaźniony mechanik nie ma sprzętu żeby zdiagnozować problem w 100% a następnie skalibrować po ewentualnej naprawie. :shock:

radzique 18-12-08 10:30

Cytat:

samochód odpalił bez problemu po przejechaniu kilkudziesięciu metrów silnik zgasł, zamrugała kilka razy lampa od świec i na tym skończyła się jazda, próby zapalenia sczezły na niczym, akumulator kręci, ale silnik nie odpala. [pop]
no więc dzisiaj spotkało mnie dokładnie to samo :!:
Auto scholowane już do mechanika, mają zobaczyć co i jak, ale z tego co czytam to objawy jak przy pompie, załamka. Jakieś wskazówki albo coś, gdzie działać z tym w Poznaniu ?

Słoniu 18-12-08 20:42

Ja robiłem samochód w Jawczycach pod Warszawą, w warsztacie specjalizującym się w naprawie takich pomp. Odstawiłem tam samochód na lawecie i wyjechałem o własnych siłach, biedniejszy o 2.400 zł.

:cry:
Co prawda mój zaprzyjaźniony mechanik stwierdził, że nie widzi śladu żeby pompa była wymontowywana, ale samochód śmiga jak miło. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi