Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Dziwne stukanie... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79602)

petrus 01-02-17 08:11

Dziwne stukanie...
 
Witajcie, mam mały problem z moim autkiem tzn. denerwuje mnie zawsze jak coś nie gra itp. ale dziś rano jadąc do pracy zauważyłem że jak jadę to słyszę hałas ... jakby śruba odbijała jakaś. Nie jest to jakoś głośno ale jak wyłącze radio to to słychać. Na moje hałas dochodzi z prawej strony - najprawdopodobniej z koła. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jadąc dziś zatrzymałem się i sprawdziłem okazało się że jedna śruba od przedniego prawego koła jest jakby niedokręcona tzn. jak jest podkładka pod śrubą to mogę ją kręcić i ruszać oddaje bardzo podobny dźwięk do tego hałasu jak jadę. Czy myślicie że to może być to ? Fakt że dziś jadę do warsztatu aby mi dokręcili kluczem tą właśnie śrubę... ale tak właśnie się zastanawiam. Pytanie czy to będzie to ? Czy mam szukać gdzie indziej.

Pozdrawiam

weuek 01-02-17 08:36

Jaka podkładka? Tam nie ma śruby z podkładką, tylko jest nakrętka. Może z niej chce odpaść aluminiowa nakładka - często się to zdarza w kołach obsługiwanych kluczem pneumatycznym.

I po dokręcenie jednej nakrętki pojedziesz do warsztatu? Klucza do kół nie masz?

P.S. Masz ST z dieslem? Skąd takiego wyjąłeś?[chytry]

petrus 01-02-17 08:41

Nie ST diesel :) Źle mam zaznaczone tutaj :) Poprzednio miałem ST benzyna :D A nie zmieniłem od tego czasu nic :)

Ale wracając do tematu - to moze dawać taki dźwięk że słyszę to jak jadę ? Hałas... jakby luźna śruba odbijała coś takiego.

weuek 01-02-17 08:44

Dokręć, to się sam szybko przekonasz.

petrus 01-02-17 08:45

Dobra zajmę się tym po pracy. Ale jeżeli okaże się że to nie to... jakieś inne pomysły może ? :/

Falcon 01-02-17 08:58

Najpierw sami próbujemy rozwiązać problem, a dopiero potem ewentualnie piszemy na forum. Na razie to możemy sobie powróżyć.

petrus 01-02-17 09:11

Proszę nie zamykać tematu. Dokręcę i sprawdzę dziś i wieczorem dam znać co i jak.

weuek 01-02-17 09:58

Coś innego to może łożysko, ale to musiałoby być w stanie agonalnym. Albo kamyczek w bieżniku. :-)

yarek444 01-02-17 10:37

Niedokręcone śruby wydają hałas przy hamowaniu, ruszaniu, odpuszczaniu gazu itp. Jeśli jednostajnie jedziesz to cisza. Przetestowane na własnym focusie jak mi słabo dokręcili koła po wymianie.

petrus 01-02-17 10:50

Właśnie jak ruszam, hamuje itp. ale też jak jadę jednostajnie na prostej nawierzchni to nic ale na krzywej to właśnie słyszę takie dźwięki.

MATRIX60MW 01-02-17 19:43

sprawdź dokręcenie i dopiero wróć,bo tak można książkę napisać o możliwych przyczynach

petrus 03-02-17 09:50

Dobra śruby są dobrze dokręcone... jakieś pomysły gdzie szukać ? Może pod maską... dodam że miałem wymieniane świece żarowe, filtr paliwa oraz olej. I od tego czasu słyszę takie dźwięki. Może mechanik nie dokręcił śruby ? No nie mam pojęcia już.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi