Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] zamek klapki wlewu paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=61126)

swiderek 08-12-12 21:25

zamek klapki wlewu paliwa
 
Jeśli zły dział to proszę przenieść.
A teraz do sedna problemu. Zaciął się zamek klapki wlewu paliwa. Próbowałem jakoś go otworzyć ale nie da rady po dobroci. Więc teraz jak go otworzyć i jak naprawić owy zamek.
Pozdrawiam

marfm76 08-12-12 21:40

Musisz rozebrać zamek i go wyczyścić. Pamiętaj aby przy rozbieraniu nie pomylić kolejności blaszek.
Podpowiedź znajdziesz w FAQ: Reanimacja wkładki zamka -wszystkie wkładki są takie same zarówno w klapce wlewu jak i w tylnej klapie.

swiderek 08-12-12 22:06

Przeglądając tą instrukcje naszły mnie myśli że lepiej wyjdzie kupić sprawny zamek. Chyba że jest ktoś na forum kto by się pobawił w ratowanie tego zamka za opłatą oczywiście :)

mjq 08-12-12 22:21

A próbowałeś działać preparatami typu WD40?

swiderek 09-12-12 09:15

wd 40 jeszcze nie ale odmrażaczem do zamków "k2 gerwazy" oraz suszarka do włosów ale nie pomaga nic.

mjq 09-12-12 11:13

WD40 lub coś innego z preparatów penetrujących. I próbuj przekręcać delikatnie kluczykiem, może jest zasyfiony i puści. I jeszcze jedno: kluczyk masz ok, tzn nie jest wytarty?

swiderek 09-12-12 14:52

mam 3 kluczyki, próbowałem każdym. Po godzinie lania wd i próbach otwarcia ża chyba tysięcznym się udało. Mianowicie otwieranie wygląda tak, że przekręcam kluczyk w prawo i coś blokuje. Wracam kluczyk w lewo (nie do końca, żeby nie wyskoczył) ciągnąć go do siebie, i wtedy przekręcam znów w prawo i się otwiera. Mam nadzieje że jako tako to zoobrazowałem i mi ktoś pomoże. Może jakiś forumowicz orientuje się co może stać za tym blokowaniem? Bądź czemu otwiera się dopiero gdy kluczyk trochę cofne?

moons 09-12-12 15:20

Najpewniej rozleciał się w środku zamek. Jak zerkniesz do FAQ w temat o reanimacji zamka tylnej klapy to ten jest podobnie zrobiony. Mnóstwo blaszek i innego badziewia. Wydaje mi się że powinien być zestaw naprawczy do tego zamka, taki jak jest do wkładki przedniego zamka.
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Wklad...1535-FORD/3553

Ewentualnie z tego dobrać części. Ale podstawowa sprawa to wyjąć ten zamek, rozebrać i zobaczyć co z niego jeszcze można wycisnąć.
Ewentualnie klapkę zrobić na sznurek :) a korek kupić od Transita z kluczykiem.
Pozdrawiam

swiderek 09-12-12 15:32

no to lipa :D może uda się coś z tym zamkiem zrobić.
edit:
Jest może ktoś z małopolski (najlepiej)/ Polski kto się zajmował już reanimacją takich zamków?

marfm76 09-12-12 17:11

Ja rozbierałem sam z odpalonym na laptopie poradnikiem z FAQ. To nie jest trudne. Niestety u mnie blaszki były tak już wrobione ze po wyczyszczeniu czasem potrafił się tak zaciąć, że trzeba było się włamywać do klapki. Musze kupić zestaw naprawczy i podmienić te blaszki, które są wyrobione. Na razie wyciągnąłem ten metalowy bolec -zamykanie działa, ale można zamknąć i otworzyć każdym kluczem forda :)

swiderek 09-12-12 17:47

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 803687)
Ja rozbierałem sam z odpalonym na laptopie poradnikiem z FAQ. To nie jest trudne. Niestety u mnie blaszki były tak już wrobione ze po wyczyszczeniu czasem potrafił się tak zaciąć, że trzeba było się włamywać do klapki. Musze kupić zestaw naprawczy i podmienić te blaszki, które są wyrobione. Na razie wyciągnąłem ten metalowy bolec -zamykanie działa, ale można zamknąć i otworzyć każdym kluczem forda :)

masz może jakieś foty z Twojej "rozbiórki" :D zależy mi tylko na zamknięciu jej żeby się w trakcie jazdy nie otwierała :D

marfm76 09-12-12 18:46

A zaglądałeś do FAQ?? Tam są wspaniałe zdjęcia :)

swiderek 09-12-12 20:43

jutro się wezmę za to :) może uda się coś zdziałać :D
edit:
z braku czasu nie ingerowałem w zamek i ku mojemu zdziwieniu zaczął normalnie działać :D

Domel 05-01-16 20:30

dzis mi sie stalo podobnie. Ale dziwnie to wyglada bo oryginalnym kluczykiem nie idzie otworzyc a zapasowym otwieram bez zadnych problemow. Jestem ciekaw czy da sie dorobic trzeci taki kluczyk u klucznika dla rezerwy...

moons 05-01-16 22:51

Ale po co? No chyba że nie masz pierwszego kluczyka jajka. Bo jeśli masz jajko, to kupujesz grot, docinasz, zamieniasz ze swoim już wytartym i używasz dalej, bez żadnego programowania i podobnych bzdetów. Bo jeśli przestał Ci otwierać wlew to za chwilę przestanie otwierać zamki czy przekręcać stacyjki. Choć trochę to dziwne bo akurat wkładka od wlewu jest najmniej dokładna i powinna jeśli już przestać się otwierać ostatnia.
Pozdrawiam

Domel 14-01-16 11:48

dziwna sprawa. Wkladka tylko nie dziala na tym oryginalnym kluczyku (to czarne jajko). Na zapasowym dziala.
Regeneracja wkladki 100 PLN albo 3 nowy kluczyk na podstawie zapasowego...

moons 14-01-16 16:49

Ale po co Ci nowy kluczyk? Kupujesz grot do jajka za jakieś 40 zł, docinasz za kolejne kilkanaście, wymieniasz w jajku i pewnie świeżo docięty grot będzie działał we wszystkich zamkach. Swój stary grot chowasz na jakąś czarną godzinę. Wszystko masz bez programowania i temu podobnych głupot.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi