Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8/2.0 B G³o¶na praca silnika przy oko³o 3000obr/min (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67330)

szymoslaw1 04-12-13 20:49

1.8/2.0 B G³o¶na praca silnika przy oko³o 3000obr/min
 
Witam wszystkich. Mam ma³y problem z moim 1.8 16v od jakiego¶ czasu zauwa¿y³em ¿e pomiêdzy 2800 a 3200 obr/min bardzo "warczy"co¶ w silniku. Powiedziano w warsztacie ze to katalizator oberwa³ siê ale po ma³ej modyfikacji nadal to s³ychaæ dodam ze auto pracuje bez zastrze¿eñ ma kto¶ jaki¶ pomys³ co to mo¿e by¶æ?

mario704 05-12-13 09:45

Focusy generalnie warcz± przy wy¿szych obrotach :-) je¿eli nic niepokoj±cego sie nie dzieje to bym to ola³.U niektórych jak by³ taki d¼wiêk to koñczy³a siê cewka.pozdro

matteoz21 03-01-14 22:50

Sprawd¼ poduszki silnika, mo¿e ju¿ siê koñcz± ;-)

Grzechu.G 05-01-14 23:40

Dopinam siê do tematu.
A dok³adniej - Wam te¿ s³ychaæ silnik na ja³owym biegu, na postoju?
Bo mój z benzyniaka jakby lekko udawa³ diesla (ciche terkotanie na zimnym i ciep³ym). Ale s³ychaæ go jedynie na postoju. Rozrz±d, ¶wiece, olej, po wymianie. Spalanie normalne, mocy te¿ nie brakuje. Ale d¼wiêk mnie trochê dra¿ni. By³em z tym u mechanika, powiedzia³ ¿e panewki to na bank nie bêd± i ¿e te silniki tak ju¿ maj±.
Wydaje mi siê, ¿e mog± to byæ zawory do regulacji, ale co Wy o tym s±dzicie?

Tak to mniej wiêcej brzmi:
ZetecE 2.0 Focus 1999 - YouTube

Kubala666 08-04-14 23:04

Witam. Ja z problemem g³o¶nej pracy silnika walczê ju¿ od ponad roku. Charakterystyczny warkot pojawia siê w granicach 2500-3000 obrotów. Je¶li wrzucê na luz w trakcie jazdy i przygazujê objawu nie ma. Wystêpuje tylko na obci±¿onym silniku. Zauwa¿y³em te¿, ¿e stoj±c w miejscu, przykrêcam obroty do 3 tys. i wtedy na biegu ja³owym pojawia siê swego rodzaju rezonans. My¶lê, ¿e zwi±zany jest z t± sam± usterk±. Dodam tylko ¿e ci¶nienie w cylindrach ksi±¿kowe, luzy zaworowe sprawdzone, auto nie traci na mocy, obroty nie skacz±. Tylko ha³as powoduje du¿e obni¿enie komfortu. Zmieniê jeszcze poduchê silnika przy rozrz±dzie bo zakupi³em i dam znaæ czy siê poprawi³o.
Pozdr.

Roki29 19-05-14 16:55

Witam, uda³o siê rozwi±zaæ problem? Mam to samo w MK2 2.0 TDCI. Generalnie auto je¼dzi super, dynamika ekstra, spalanie te¿. Tylko ten dzwiêk:)

drake 19-05-14 18:09

Cytat:

Napisa³ Roki29 (Post 981693)
Witam, uda³o siê rozwi±zaæ problem? Mam to samo w MK2 2.0 TDCI. Generalnie auto je¼dzi super, dynamika ekstra, spalanie te¿. Tylko ten dzwiêk:)

to je dizel

Roki29 19-05-14 19:26

Ale to jest normalne?

rafal.m 25-05-14 15:01

Grzechu ile masz najechane ?

Grzechu.G 26-05-14 12:56

Co¶ ko³o 190 tys. mo¿e ponad nawet.
W sumie to zmieni³em olej na gê¶ciejszy Shell Helix HX7 10W-40 (wcze¶niej by³ wlany oryginalny fordoski) i jakby troszkê ucich³. Jednak dalej sobie cicho klekocze, podobno te silniki tak maj±. Ale jeszcze bêdê grzeba³ jak co¶ znajdê to napiszê.

jedrzej333 26-05-14 23:14

Tez mam podobnie ze buczy bardzo przy tych obrotach zwlaszcza w tylniej czesci nadwozia a olej to 10w40 motocraft

Grzechu.G 27-05-14 00:16

Buczy Ci z ty³u? To mo¿e sprawd¼ wydech. Wystarczy kilka dziurek na rurze miêdzy t³umikami i chodzi g³o¶no. Ja mia³em chyba z 3 dziurki o wielko¶ci z 2-3 mm i nieszczelno¶æ na ³±czeniu rury kolektora, z rur± t³umika ¶rodkowego. Wszystko zaklei³em nieca³y rok temu klejem do t³umików z Castoramy za chyba 12 z³ i do teraz spokój ;)

Grzechu.G 15-08-14 11:31

Trochê poje¼dzi³em po zmianie oleju i klekotanie znacznie ucich³o. Tak wiêc mi pomog³a wymiana samego oleju na gêstszy =) Sprawdzi³em te¿ zawory bo podejrzewa³em je o ha³as, ale by³y ok.

jedrzej333 16-08-14 23:40

Wydech mam zdrowy chyba ze przyczyna jest brak koncowego

lvkas 17-08-14 09:57

U mnie bucza³o najbardziej na ja³owych ale podczas jazdy te¿ da³o sie to odczuc. Ale postój na ¶wiat³ach to by³a pora¿ka rezonans niczym w syrence. Paru mechaników sprawdza³o poduszki na ró¿ne sposoby i ka¿dy mówi³ ¿e s± ok, ale upar³em siê i wymieni³em poduchê pod skrzyni± i w koñcu us³ysza³em jak bardzo szumi± ³o¿yska w przednich ko³ach. A po samej poduszce faktycznie nie bylo widaæ ¿adnego zu¿ycia. Wymienia³em przy przebiegu ok 250 tys. Koszt w sumie niewielki wymienia³em na febi i jak narazie 30 tys przelatane i spokój.

Grzechu.G 17-08-14 14:46

Mo¿e i te¿ tak byæ, ¿e koñcowy jest ju¿ wypalony w ¶rodku. Wtedy pucha jest ale t³umika jako tako nie ma.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi