Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1,8 TDDI silnik gasł podczas jazdy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55466)

MaskoneWMA 18-02-12 16:02

1,8 TDDI silnik gasł podczas jazdy
 
Witam wszystkich
Dzisiaj rano jak jechalem na uczelnie miałem pewien problem a mianowicie
odpalajac było wszystko ok przejechałem kilka km i było wszystko ok
Po pewnym czasie jak zatrzymałem się na światłach poczułem ze trzesie sie samochod po czym zobaczylem ze wskazowka z obrotomierza zaczyna wariowac po czym zgasł. Nie wiedziałem co sie dzieje ale zaryzykowalem i odpalilem i bylo ok. Przez chwile jechałem i bylo dobrze a nagle na kazdym biegu czułem lekkie szarpanie po czym przy zmianie biegu silnik zgasł i zaczęla mrugac kontrolka ze swiec zarowych
Wiecie co moze sie dziać ?
Prosze o podpowiedzi

yarosyaros 18-02-12 16:05

Może masz zapchany filtr paliwa parafiną kolego, trzeba zacząć od tego.

MaskoneWMA 18-02-12 16:07

Filtr wymieniałem dokładnie 2tygodnie temu

yarosyaros 18-02-12 16:09

A widziałeś czy masz całe bałwanki od IC??

MaskoneWMA 18-02-12 16:13

teź sprawdzałem, po za tym ze troche brudne to reszta w porządku

yarosyaros 18-02-12 16:14

Paliwo masz sprawdzone i pewne?

MaskoneWMA 18-02-12 16:15

Myśle że tak, tankuje zawsze na jednej stacji kolo domu i nigdy nie narzekałem chyba zeby na próbe zmienic stacje ?

yarosyaros 18-02-12 16:18

Wiesz ja szukam wyjść najtańszych, trzeba wszystko sprawdzić co można, paliwo, filtr, popatrzeć na układ paliwowy czy nigdzie się nie leje paliwo itd. wiesz często też bywa że sterownik pompy pada, ale to już dłuższa sprawa no i jak nic innego nie pomoże trzeba będzie podłączyć się do komputera i odczytać błędy.

MaskoneWMA 18-02-12 16:21

Aż strach myśleć o tym. Ale dziękuje za dobre chęci :)
Zastanawiam sie nad czysczeniem baku może pompa zaciąga jakis syf z dna. juz sam nie wiem

yarosyaros 18-02-12 16:25

Podłącz się pod komputer to będziesz wiedział :D, a masz stary filtr może?? jak masz to go rozetnij i zerknij jak wygląda w środku.

MaskoneWMA 18-02-12 16:31

było duzo syfu taka chocby galareta i cos takiego jak tluszcz( np jak się patrzu na garnek z rosołem tylko takie porownanie mam pod reką :D)

yarosyaros 18-02-12 16:33

To kolego parafina Ci się wytrąciła, dolewałeś jakiegoś uszlachetniacza do ON, ps. na jakim jeździsz paliwie? Cięgle masz tamten ON co podczas wymiany filtra??

MaskoneWMA 18-02-12 16:37

zdążyłem juz zatankować po wymianie ale dzis jeszcze jade na stacje wiec pojade na inna zatankuje i kupie jakis uszlachetniacz i wleje go

yarosyaros 18-02-12 16:39

Powiem Ci tak zalej sobie najlepiej uszlachetnionego paliwa do tego daj uszlachetniacza, mi się wydaje że znów masz zapchany filtr, miałeś wcześniej takie objawy??

MaskoneWMA 18-02-12 19:31

kiedys sie dusil i szarpalo go przy redukcji biegow ale to nie byla zima i kopcil jak smok
po wymianie filtra bylo ok

yarosyaros 18-02-12 19:41

I co tam kolego zalałeś do zbiornika?? Tak jak powiedziałem mi się wydaje że masz parafinę jeszcze w układzie i Ci znów zapchało filtr.

yarosyaros 20-02-12 17:57

Jak tam kolego poprawiło się coś??

marcel23 20-02-12 23:04

Witam

Miałem podobny problem. Miesiąc temu kupiłem Focusa w TDDI, po kilkudziesięciu km auto zaczęło się dusić, silnik na chwilę przerywał, zapalały się kontrolki i wszystko wracało do normy - na rozgrzanym silniku działo się tak bardzo często. Trzy tygodnie fakultetów u mechaników, komputery (w większości wypadków 0 błędów), wymieniony nastawnik kąta wyprzedzenia zapłonu w pompie wtryskowej, szukanie błędów w układzie elektrycznym, kilkaset zł wydanych na porady i badania (następne tyle straciłem na stacji paliw - foka paliła ok. 9 litrów/100 km), w końcu nastawiłem się na regenerację pompy wtryskowej (całość ok. 2500 zł)i............problem sam zniknął!!! Nie jestem pewny na 100% (żeby nie zapeszyć), ale problem ustąpił po zmianie stacji paliw oraz dodaniu do paliwa środka czyszczącego wtryski (STP) :-). Radzę spróbować - można oszczędzić sporo nerwów i gotówki

szczepi20 25-02-12 13:45

nie wiem jak jest w TDDI ale w tdci mialem wtyczne zasniedziala od czujnika podciśnienia, jest on po prawej stronie amortyzatora
http://allegro.pl/ford-focus-mk1-pod...085098899.html

MaskoneWMA 26-02-12 23:17

Ja byłem w końcu u mechanika i podłączyłem pod komputer i wyskoczył błąd "moduł kontroli pompy wtryskowej" i powiedzieli ze pompa do wymiany, ale boje się ze tak szybo na pompę nie nazbieram, dzisiaj na uczelni opowiedziałem kolegom o moim problemie i diagnozie wystawionej przez mechanika, powiedzieli ze chca mnie naciagnac na koszta, ponoc jest to wina jakiegoś zaworu w pompie wtryskowej, kolega co ma forda mondeo 1.8 TDDI i mial ten sam problem i po wydaniu 400 zł na zawor problem znikł auto odzyskało moc i do dzis nie narzeka.
co o tym myslicie ?

mjprzem 27-02-12 09:51

szkoda ze bledu dokladnie nie zapisales.
Najczesciej wysiada sterownik i tranzystorek. pozniej elektrozawor dawki wtrysku.
tak czy siak w obu przypadkach niema potrzeby wyciagac POMPY!!!!

przeczytaj takie tematy:
" [MK1] TDDi - Spadek mocy, odczyt błędów P1564"
" tddi pompa wtryskowa "
" 1.8 TDDI Gaśnięcie przy odpalaniu i przerywanie podczas jazdy "
Ten ostatni jest kolegi marcel23 i tez go warto przeczytac.

PS. dobra rada-nie ruszaj-nie wyciagaj pompy!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi