Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] EGR - jak wyczyścic? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40291)

mkaminski100 10-02-11 17:17

Cytat:

Napisał Aneta-Maciek (Post 538515)
Witam!
Przeprowadziłem dzisiaj zabieg w moim focusie produktem winns.
Po krótkiej jezdzie nie odczułem większych zmian choć nie kopci jak wcześniej, jedyną różnice jaką zauważyłem to taka że u mnie podczas aplikacji do zaworu obroty nie spadały a zwiększały się oraz nie puścił takiej chmury dymu jak na filmie YouTube - Ford Focus 1.8 TDDI EGR Cleaning. Pojeździmy zobaczymy. Jeśli ktoś przeprowadzał taki zabieg tym produktem w swoim focusie to proszę o opisanie jak to u niego przebiegało. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tylko, ze:
- jezeli nie ma bledu to znaczy, ze EGR sie otwiera i zamyka poprawnie.
- przy przyspieszaniu EGR jest zamkniety, wiec jezeli nie ma bledow to nie od niego leca czarne baki.
- za puszczanie "bakow" wine najczesciej ponosza wtryski lub zmniejszony przeswit w dolocie i to raczej to usunal ten preparat.
-jezeli czyscisz na wolnych obrotach to EGR i tak jest otwarty i spaliny wydmuchaja plyn. Jak wezmiesz lusterko i poswiecisz to zobaczysz, ze sam sworzen nie jest dokladnie doczyszczony.
To jak bedzie pracowal silnik przy czyszczeniu zalezy od tego jak duzo preparatu nalejesz.

wro_bel 14-03-11 10:03

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 538575)
Tylko, ze:
- jezeli nie ma bledu to znaczy, ze EGR sie otwiera i zamyka poprawnie.
- przy przyspieszaniu EGR jest zamkniety, wiec jezeli nie ma bledow to nie od niego leca czarne baki.
- za puszczanie "bakow" wine najczesciej ponosza wtryski lub zmniejszony przeswit w dolocie i to raczej to usunal ten preparat.
-jezeli czyscisz na wolnych obrotach to EGR i tak jest otwarty i spaliny wydmuchaja plyn. Jak wezmiesz lusterko i poswiecisz to zobaczysz, ze sam sworzen nie jest dokladnie doczyszczony.
To jak bedzie pracowal silnik przy czyszczeniu zalezy od tego jak duzo preparatu nalejesz.

Witam. Dzisiaj planuję przeczyścić EGR preparatem Wynn's (jeżeli pogoda dopisze). Z powyższego opisu wnioskuję, że aby wynn's dobrze zadziałał to lepiej jest go aplikować w kierunku EGR przy podniesionych obrotach (żeby EGR był domknięty) lub użyć tego preparatu na niepracującym silniku żeby trochę podziałał na egr i dopiero odpalić i dalej czyścić. Co o tym sądzicie?

No i jak z całym tym syfem z kolektora dolotowego - może on uszkodzić silnik?

Czy jest różnica czy EGR przeczyszczę przed wymianą oleju i filtrów czy po?

mkaminski100 14-03-11 10:25

Na podwyzszonych obrotach jest lepiej, bo wtedy jest EGR zamkniety, ale cudow sie nie spodziewac, bo sworzen jest w zaglebieniu.
Nie pryskaj przy niepracujacym silniku - po odpaleniu bedzie tlukl zaworami i ekstremalnie mozna nalac za duzo co spowoduje uszkodzenie silnika (zgiecie korbowodu).
Filtry akurat do tego nie maja za wiele wiec bez znaczenia.

foka 14-03-11 11:18

ja w sobotę zaślepiłem egr i wszystko działa jak należy

mkaminski100 14-03-11 11:33

Cytat:

Napisał foka (Post 549085)
ja w sobotę zaślepiłem egr i wszystko działa jak należy

TDCI nie musi miec czujnika na EGR, zeby sprawdzic, ze jest zaslepiony. Wystarczy przepywomierz i czujnik cisnienia i pewnie po pewnym czasie wypluje Ci blad.
A zauwazyles juz roznice w pracy silnika na zimno?

foka 14-03-11 16:03

teraz właśnie na zimnym pracuje lepiej, poza tym przeczytałem dużo tematów na forach o EGR i doczytałem że błąd wyskakuje w nowszych niż 2002 mój jest z 2001 rejestracja 2002. Co więcej po 100km spalanie mi spadło z 6.2 na 5.8 a jeżdżę tak samo jak przed zaślepieniem. nie wiem czy to ma związek z egr ale wszystko śmiga.

A zaślepiał ktoś jeszcze EGR w 1.8 tdci 115km??

mkaminski100 14-03-11 16:41

Ja czytalem duzo tematow i ludzie sa pewni, ze pompa z niebieska wtyczka nie zadziala w autach z pompa z zielona ;)
Jedyna modyfikacja TDCI byla pod koniec 2002 roku i pozbyto sie kapy gaszacej i przeniesiono komputer spod akumulatora. Oby Ci blad nie wyskoczyl...we wszystkich ktore zaslepialem na zyczenie klientow wyskoczyl.

foka 14-03-11 17:22

a jeśli wyskoczy czym to się objawi?? jakieś kontrolki się zaświecą czy cuś??.. i co trzeba zrobić jeśli wyskoczy w razie W??

Trociu 14-03-11 17:39

Najpewniej pojawi Ci się żółte Check Engine. U mnie jest błąd P0401 - insufficient air flow. Co ciekawe nie ma reguły dotyczącej jak często się objawi ten błąd. Może w 10 minut po wyczyszczeniu, może po 1000km.

Więc od razu zaopatrz się w ELMa, aby kontrolować czy to ten błąd czy inny Ci się pojawia.

foka 14-03-11 18:05

Cytat:

Napisał Trociu (Post 549192)

Więc od razu zaopatrz się w ELMa, .

bez ELMa nic się nie da zrobić??
poza tym mam zaślepiony nie czyszczony...

mkaminski100 14-03-11 18:17

Blad sie bedzie pojawial i znikal sam, bez jakiejkolwiek zasady. Komputer zlicza parametry i jak wyjdzie mu za duzo to wyrzuci, ale jak potem znow bedzie w normie to blad zniknie.
Dlatego ja wole miec czysty niz sie bawic.
niestety spalania nie zaobserwowalem zmniejszonego, ale przy sprawnym to pewnie nie bedzie, bo EGR otwiera sie tylko na postoju i przy niskim obciazeniu. Przy przyspieszaniu i tak jest zamkniety.

Trociu 16-03-11 19:38

Cytat:

Napisał foka (Post 549200)
bez ELMa nic się nie da zrobić??
poza tym mam zaślepiony nie czyszczony...

Chodzi o kontrolę błędów. Jak Ci się zapali to nie będziesz wiedział, czy coś innego złego się nie dzieje. Ja kontrolnie co jakiś czas sprawdzam co jest przyczyną świecenia.

Browar00 08-04-11 22:41

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 465529)
Dziala, ale nie tak jak slynne video na youtube gdzie czyszcza na pracujacym silniku.

Siema odkopuje temat. Mam pytanie na temat tego preparatu Wynn's EGR Cleaner 3. Co masz na mysli piszac ze nie dziala jak na tym slynnym filmiku ? Czy jak to kupie to powinienem jakos inaczej czyscic ? I czy warto cokolwiek czyscic, jezeli mam zamiar zaslepic EGR ?

mkaminski100 09-04-11 00:40

Cytat:

Napisał Browar00 (Post 558587)
Siema odkopuje temat. Mam pytanie na temat tego preparatu Wynn's EGR Cleaner 3. Co masz na mysli piszac ze nie dziala jak na tym slynnym filmiku ? Czy jak to kupie to powinienem jakos inaczej czyscic ? I czy warto cokolwiek czyscic, jezeli mam zamiar zaslepic EGR ?

To, ze ten dym nie jest z EGRa, a z tego co pompa poda wiecej ropy jak zaczyna swirowac po prysnieciu preparatu.
Czysci to dosc sensownie, ale szalu sie nie spodziewaj.
Pryskaj na podniesionych obrotach bo wtedy EGR jest zamkniety i wiecej tego dojdzie.
Jezeli zaslepiasz i EGR masz sprawny to nie ma co czyscic.

Akuku 21-06-11 15:30

Witam wszystkich kolegów mam pytanko .Jaką blache użyć by to zaślepić ???? Tzn. jakiej grubości ??http://imageshack.us/photo/my-images/810/focusiegr.jpg/
I mam tą blachę zamontować w tym miejscu ???
dzięki pozdrawiam Akuku

---------- Post dodany o 14:30 ---------- Poprzedni post był z 14:30 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/810/focusiegr.jpg/
fotka się nie dodała podaję link

janekfocus 21-06-11 15:38

Opcja szukaj nie boli , jest tutaj napisane wszystko dokładnie
http://www.focusklubpolska.pl/showth...aslepienie+egr

Akuku 21-06-11 15:53

NO i nic nie pisze w tym temacie gdzie to ma być zamontowane :O
a chdzi mi o to by nie zrobić żadnego błędu . A o ile wzrasta spalanie ?? bo piszą że wzrasta a nie piszą o ile .
a po za tym chyba krócej i szybciej było by napisac tak albo nie :D

janekfocus 21-06-11 16:02

Co ty za głupoty piszesz . Na stronie drugiej masz nawet zdjęcia . Pisze tam też że blaszka może być 2 mm i 5 mm też jest ok. Spalanie nie wiem , bo nie zwracam uwagi na to :p
Masz zamontować w tym miejscu gdzie zaznaczyłeś na zdjęciu .

Akuku 21-06-11 16:46

no i to jest odpowiedz dzięki :D teraz tylko to spalanie :D ile wzrasta bo w Renault Laguna Wzrasta Około 0,7 litra a tu ?Hmm pewnie tez coś koło tego :D

janekfocus 21-06-11 16:48

Powiem Ci tak . Jak jadę przez Szwecję 110 km/h 120km/h to spalanie mam 5,5 litra z klimą na 100 kilometrów. Czyli myślę że wzrostu spalanie nie mam .

Akuku 21-06-11 16:58

Aha to zobaczymy jak zaślepię dam znać ile wzrosło i czy wgl. i poszukam mozę znajdę

STUDZIN 22-06-11 17:41

Witam. Panowie ja trochę z innej beczki ale też EGR.Mianowicie tydzień temu odebrałem z nową zregenerowaną turbiną(focus model jak pod pseudo moim po lewej str.). Na początku tego nie czułem ale ostatnio parę razy zdarzyło mi się pod czas przyspieszania(gwałtowniejszego wciśnięcia gazu przy obr.ok 1800- 2000) zamiast poczuć wciśnięcie w fotel to auto powoli przyśpieszało, nie odcinało jakby mocy tylko równo przyśpieszało...i po włożeniu 4 biegu wciśnięcie przy ok 2300ob już było. Czasami tak się dzieje na 3 biegu czasem na 4. Mechanik powiedział, że prawdopodobnie mam EGR do wyczyszczenia jeszcze... Jaka jest wasza opinia??Nie dzieje się to zawsze ale czasami.

cocolino 22-06-11 18:07

Szukaj na forum hasła pod tytułem pedał gazu w dieslach i usterek z nim związanych chociaż może to też być wina egra ale nie musi.

EDIT: http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=peda%B3+gazu

Chabs 23-06-11 19:53

sa jakies problemy przy sciaganiiu kolektora ssacego w celu wyczyszczenia? niedawno posciagalem wszystkie rurki idace od IC w tytm ta do EGR i to jaki nagar stamtad wyciagalem to przechodzi najsmielsze oczekiwania, pech chcial ze rekawice mialem w jednym miejscu przetarta to mialem tydzien czarna plame na skorze, niczym zejsc nie chciala..

mkaminski100 23-06-11 21:31

Cytat:

Napisał Chabs (Post 586505)
sa jakies problemy przy sciaganiiu kolektora ssacego w celu wyczyszczenia? ...

Nie...poza tym, ze zeby dostac sie do srub kolektora ssacego trzeba odkrecic kolektor wydechowy razem z turbo.

|Łycha| 24-06-11 00:12

A czy jest sens zdejmować kolektor wydechowy i też go wyczyścić?? Jak ma się sprawa z uszczelkami? Czy takie czyszczenie obu kolektorów cokolwiek może dać?

mkaminski100 24-06-11 00:37

Cytat:

Napisał |Łycha| (Post 586653)
A czy jest sens zdejmować kolektor wydechowy i też go wyczyścić?? Jak ma się sprawa z uszczelkami? Czy takie czyszczenie obu kolektorów cokolwiek może dać?

Wydechowego daje tyle co umarlemu kadzidlo. Samego dolotowego tyle samo, bo trzeba dokladnie doczyscic kanaly dolotowe na glowicy.
Lepiej juz kupcie ten Wynns i czyscie bez zdejmowania niczego.

kertz71 27-07-11 10:41

witam,mam zamiar próbnie zaślepić EGR i mam pytanie czy przy zapalonym silniku dochodzący jakby "rechot" z tego grzybka czyli zaworu EGR to oznaka padniętego(uszkodzonego) zaworu,bo ostatnio kopci mi przy każdym mocniejszym depnięciu,czy ewentualnie wtryski przelewają?

---------- Post dodany o 09:41 ---------- Poprzedni post był z 09:27 ----------

jeszcze jedno pytanie,czy przy nie sprawnym EGR tylko bardziej kopci ,czy jest możliwe większe spalanie,bo mimo lata trochę mi się zwiększyło?

kertz71 27-07-11 13:30

przepraszam wiem ze nie do końca w temacie ale jeszcze jedno pytanie:
czy zawsze jak jest jakiś błąd silnika zaświeca się check engine czy możliwe że
są błędy check nie świeci i tylko po podłączeniu pod komp. można to sprawdzić
z góry dzięki za wszelkie info.

cygerman89 10-03-13 15:44

Stary temat poruszam ale wybaczcie bo potrzebuje info gdzie/czy jest ten zawór w silniku 1,6 benzyna ???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi