Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   ko³o pasowe wa³u korbowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17862)

etor 16-07-07 19:33

ko³o pasowe wa³u korbowego
 
Witam
W³asnie rozlecia³o mi sie ko³o pasowe wa³u korbowego (chodzi po nim pasek wielokilinowy). [banghead] Czy kto¶ wie mo¿e gdzie to mozna dostaæ, nowe czy u¿ywane i w jakiej cenie. Moze s± jakie¶ zamienniki?

Iras 17-07-07 08:20

http://www.sklep.abscar.pl/

Firma zajmuje siê sprzeda¿± czê¶ci u¿ywanych do samochodów marki Ford. m.in: Ford Focus, Ford Fiesta, Ford C-Max, Fusion oraz TRANSIt
Kontakt z Allegro
info@ford2000.pl
tel. kom.: 698 65 65 38
tel. kom.: 600 34 30 19
fax: 052 385-79-35

Zjakiego powodu uszkodzi³o sie ko³o ? Jakiego rodzaju to uszkodzenie ?
Wydawa³o mi siê ¿e takie rzeczy siê nie psuj± :?: .
Jak naprawisz napisz co¶.

jamaka 17-07-07 09:00

tez myslalem zie te rzeczy sie nie psujom, ale juz jedno to kolo sprzedalem, dokladnie s tego samego powodu. A nawet samochod niebyl po wypadku. Normalne sie ta guma co tam jest zuzila i kolo zaczelo skakac i wymiana.

etor 17-07-07 10:13

Jak widaæ wszystko co mo¿e siê zepsuæ kiedy¶ siê zepsuje. Wczasie jazdy z klim± co¶ stuknê³o i spad³ pasek. Ko³o ma w ¶rodku tak± gumê, myslê ze powoduje ona bardziej elastyczna prace tego ko³a i niestety na tej gumie sie rozwarstwi³o.
Mechanik stwierdzi³ ¿e nie do naprawy, a zamienników podobno nie ma.

[ Dodano: Sro 18 Lip, 2007 19:05 ]
No i po temacie. Fordzik ¶miga. Ale od pocz±tku

Pojecha³em do ASO. Koszt czê¶ci 540 z³, mi³y pan w krawacie powiedzia³ ¿e jest przy tym du¿o roboty, jakie¶ 2 godzinki bo cyt:" wie pan tam trzeba te takie kó³ka wymontowaæ, poluzowaæ zeby zdj±c te ko³o i pó¼niej pasek za³o¿yæ, to ze 2 godziny trzeba robiæ cena z robocizna 680 zl". My¶lê no dobra kó³o to pewnie jakie¶ poz³acane skoro taka cena a i roboty przy tym sporo.
Ale pojecha³em po znajomego mechanika, on spojrza³, usmiechn±³ siê, zdj±³ pod³ogê, nadkole i odkrêci³ jedn± ¶rubê. Z zegarkiem na rêku 10 minut roboty i pozosta³o¶æ po kole by³a zdjêta. Teraz trzeba by³o kupiæ drugie ko³o pasowe. Ju¿ mia³em kupiæ to "poz³acane" z ASO ale przy przegl±daniu internetu natkn±³em sie na co¶ takiego"

http://www2.moto-profil.pl/index.php...=261&Itemid=26

Zadzwoni³em do nich i zapyta³em o to ko³o do TDCI. Okaza³o siê ze w TDDI jest ten sam numer czê¶ci forda czyli TAKIE SAMO ko³o pasowe - nr czê¶æi 1100051. Cena 227,80 netto. Niestety oni nie sprzedaj± klientom indywidualnym, ale poda³ mi adres swego przedtawiciela - Firmê ARMOT w..........E³ku.
http://armot.pl/
Zadzwoni³em i spyta³em siê czy mi sprowadz±. Nie by³o najmniejszego problemu, nawet nie musia³bym kupowaæ gdyby jednak to nie by³o to i ko³o nie pasowa³o.
I teraz najlepsze. Az 2 razy sie pytalem czy nie pomylka - 197zl BRUTTO.

Dzisiaj o 9 by³o na miejscu. O 16 zacz±³em monta¿, za³o¿y³em nowy simering, (mia³em wcze¶niej kupiony), kó³ko, jedna ¶ruba, nowy pasek, nadkole i pod³ogê. 20 minut. Ca³kowity koszt ok. 270 z³.

Ja rozumiem ze ka¿dy musi zarobiæ ale 400 stówy za 30 minut roboty to chyba lekka przesada.
Mam nadziejê ze komu¶ taka informacja pomo¿e i nie da siê wydoiæ w ASO.

alien1 18-07-07 20:55

ja juz tez wymiemialem :cry: koszta 300 zeta [banghead]

Yanek 18-07-07 21:01

heh mnie tez to czeka bo juz piszczy i piszczy :(

jamaka 18-07-07 21:02

Cytat:

Napisa³ etor
Dzisiaj o 9 by³o na miejscu. O 16 zacz±³em monta¿, za³o¿y³em nowy simering, (mia³em wcze¶niej kupiony), kó³ko, jedna ¶ruba, nowy pasek, nadkole i pod³ogê. 20 minut. Ca³kowity koszt ok. 270 z³.

i mam jedno pytanie. Jak dales simering i to kolko - olej sie nieleje kolo kolka??

etor 18-07-07 21:49

Simering da³em oryginalny od forda teraz nie pamietam nr czê¶ci. Mechanik mówi ze na pocz±tku mo¿e trochê pociec olej póki siê nie dopracuje - dotrze. Wymieni³em bo kiedy¶ mi ciek³o, nie mog³em dostac orygina³u i wsadzi³em pasuj±cy od Yoyoty lub Hondy teraz nie pamiêtam. I by³o dobrze -nie ciek³o.
Abju¿ jak dosta³em orygina³ to nie chcia³o mi siê wymieniaæ. Za 2 dni sprawdzê czy nie cieknie i dam znaæ.

Andrzej_G 04-07-08 12:42

Cytat:

Napisa³ etor

Zadzwoni³em do nich i zapyta³em o to ko³o do TDCI. Okaza³o siê ze w TDDI jest ten sam numer czê¶ci forda czyli TAKIE SAMO ko³o pasowe - nr czê¶æi 1100051. Cena 227,80 netto. Niestety oni nie sprzedaj± klientom indywidualnym, ale poda³ mi adres swego przedtawiciela - Firmê ARMOT w..........E³ku.
http://armot.pl/
Zadzwoni³em i spyta³em siê czy mi sprowadz±. Nie by³o najmniejszego problemu, nawet nie musia³bym kupowaæ gdyby jednak to nie by³o to i ko³o nie pasowa³o.
I teraz najlepsze. Az 2 razy sie pytalem czy nie pomylka - 197zl BRUTTO.

Dzisiaj o 9 by³o na miejscu. O 16 zacz±³em monta¿, za³o¿y³em nowy simering, (mia³em wcze¶niej kupiony), kó³ko, jedna ¶ruba, nowy pasek, nadkole i pod³ogê. 20 minut. Ca³kowity koszt ok. 270 z³.

Ja rozumiem ze ka¿dy musi zarobiæ ale 400 stówy za 30 minut roboty to chyba lekka przesada.
Mam nadziejê ze komu¶ taka informacja pomo¿e i nie da siê wydoiæ w ASO.

Niestety mnie te¿ dotknê³a ta przypad³o¶æ, ale niestety nie jest prawd±, ¿e to samo ko³o przychodzi do TDCI i TDDI.
Sprawdzi³em w katalogu czê¶ci forda w dwóch niezale¿nych ¼ród³ach i do TDDI - czê¶æ ma nr 1100051, natomiast do TDCI z silnikiem 100 KM czê¶æ ta ma nr katalogowy 1151392

shogoleo 31-03-09 19:57

TDCI 115 KM
 
Witam

Po ostatniej wizycie u mechanika dosta³em tak± sam± diagnozê.
Rozwalona guma na kole pasowym.
Kolo powiedzia³, ¿e nie ma zamienników i ko³o kosztuje ok 1000 z³.
Nie chcia³o mi siê wierzyæ. I rzeczywi¶cie okaza³o siê , ¿e ko³o mo¿na kupiæ ju¿ za po³owê ceny.

Moje pytanie jest takie czy nic z tym ko³em firmy AKRON siê nie dzieje niedobrego ?
Czy macie jeszcze jakie¶ inne namiary na sklep gdzie mo¿na zakupiæ takie ko³o ?

arturoo 31-03-09 20:02

Ja polecam sprawdziæ tu www.rbcar.pl

shogoleo 31-03-09 22:36

Ko³o
 
Dziêki za namiary ale jeszcze by³o by fajnie jak by kto¶ poda³ namiary na jaki¶ sklep
we Wroc³awiu.

KeyBi 14-07-10 12:36

Jak by³em w Aso na przegl±dzie to przy okazji zapyta³em siê o jaki¶ dziwny metaliczny d¼wiêk podczas pracy klimatyzacji, przy wy³±czonej by³o ok.

Stwierdzili, ze kolo pasowe wa³u korbowego i pasek do wymiany. Podziêkowa³em, bo nie by³o tak ¼le i koszt wymiany u nich z robocizn± oko³o 900 PLN.

Ostatnio d¼wiêk zacz±³ siê nasilaæ, a¿ wstyd by³o je¼dziæ. Pojecha³em do Gorzowa do warsztatu Forda i zrobili od rêki.

Ko³o zamiennik 340 PLN
Pasek pk 40 PLN
robocizna 50 PLN

Teraz nic nie s³ychaæ i chodzi wszystko idealnie. Jednak kilka stówek l¿ej w portfelu niestety.

pawlos183 23-07-10 10:15

Mam szybkie pytanie czy to ko³o http://allegro.pl/item1123885719_kol..._di_sklep.html bêdzie pasowa³o do mojej foki?? nie chce bawiæ siê w odsy³anie bo samochód potrzebny na co dzieñ a i tak weekend bez foczki bedzie :(

KOTYLION 24-07-10 22:41

Witam dwa dni temu odebra³em autko od mechanika. Wymiana ko³a pasowego ,wymiana rozrz±du, pompy wody 1.6 TDCI.Czê¶ci 1000 robocizna 200,my¶le ¿e potraktow±³ mnie do¶æ ³agodnie .Pozdrawiam KOTYLION CZ-WA

pawlos183 26-07-10 17:15

Ja przed chwil± w³a¶nie wróci³em z wymiany ko³a pasowego koszt 270z³ z robocizn± na ko³o niby rok gwarancji, wszystkie stuki ucich³y :) foka chodzi jak nowa

dufi 30-09-11 09:46

Pozwole sobie od¶wierzyæ temat.
U mnie niestety sta³o sie to samo ko³o pasowe najpewniej do wymiany.
Pytanie jak to siê wymienia? Zdj±æ pasek, odkrêciæ ko³o, przykrêciæ nowe ko³o za³o¿yc pasek i finito?
Czy jest co¶ jeszcze na co powinienem zwróciæ uwage?

art.pl 02-03-12 10:39

Ja juz walcze z ko³em pasowym pare lat :)
Ze trzy lata temu. w czasie wakacji ko³o rozsypa³o sie w drobny mak
Wszystko siad³o , klima , wspomaganie . ³adowanie
Nie wspomne o ha³asie i k³ebach dymu spod maski
Na szczêscie w pobli¿u mia³em " z³ot± r±czke"-->pospawa³ ko³o na sztywno (brak gumy )
Mia³em tylko wróciæ do domu, a ju¿ je¿d¿ê ze trzy lata
Jednak widzê , ¿e czas na wymianê
Mam ci±g³e usterki dotycz±ce paka klinowego i rolek
Pasek by³ ju¿ wymieniany ze trzy raz w ci±gu roku (ha³asuje , piszczy itp )
Widaæ s± jakie¶ bicia
Poszuka³em na allegro i s± ju¿ zamienniki po 200 z³ , wiêc czas na wymianê
Wiêc jak widaæ na moim przyk³adzie , raczej nie da siê i¶æ na skróty :)
Trzeba wymieniæ a nie kombinowaæ
Dam znaæ ......

lukaszs 02-03-12 15:35

Ja kupi³em oryginalne peugota , zamontowa³em i je¿dzê. 260zl zap³aci³em z nowym paskiem. sklep intercars


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi