Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   FFII 1.6 na gazie (lub FFI z silnikiem zetec SE) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24020)

Vadero 16-10-08 14:04

FFII 1.6 na gazie (lub FFI z silnikiem zetec SE)
 
Kto ma? Jaka instalka? jak to sie sprawdza? Czy były/są jakies problemy? JAk ze spalaniem? ile juz na tym przejechaliscie?

Czarnuch 17-10-08 11:49

Ja będę coś wiedział w przyszłym tygodniu. W poniedziałek jedna foczka idzie do gazowania, będzie instalacja sekwencyjna BRC z tym całym lubryfikatorem [chytry] i jak wszystko będzie ok, to za tydzień do gazu idzie kolejna :wink:

pzdr

przemon 18-10-08 23:07

Cytat:

Napisał Czarnuch
Ja będę coś wiedział w przyszłym tygodniu. W poniedziałek jedna foczka idzie do gazowania, będzie instalacja sekwencyjna BRC z tym całym lubryfikatorem [chytry] i jak wszystko będzie ok, to za tydzień do gazu idzie kolejna :wink:

pzdr

Mam foczkę z 2002r 1.6 Zetec-SE buda kombi. Kupiłem ją przypadkowo w lutym 2008r - znajomy z salonu forda mi ją nakręcił w super cenie 16tys zł
Potrzebowałem jej do dojazdu do Krakowa z Podhala około 85km w jedną stronę. Kupiłem ją przy przebiegu 201000. Od razu założyłem gaz BRC24 w Krakowie. Tydzień temu byłem na 3 przeglądzie przy przebiegu 237000. Żadnych problemów z gazem. Na 40 litrach gazu przy ostrej jeździe przejeżdżam 400km. Przy delikatnej nawet 480km - zależy dużo także od gazu. Oleju trochę bierze, ale to raczej ze względu na przebieg. Posiadam lubryfikator i dolewam do niego co jakiś czas płyn.
Osiągi generalnie ciut słabszy na gazie niż benzynie. Ogólnie jak miałbym ponownie miał zamiar kupić fokę kombi - to tylko 1.8 lub 2.0. Jeżdżę sam, ale jak wsiądą 4 osoby - to niestety męczy się pod górkę. Pamiętaj - jak nie robisz przebiegów minimum 20k/rok to nie ma sensu zakładać lpg. Mi się już zwróciła - ale zawsze będę powtarzał, że silniki benzynowe powinny jeździć tylko na benzynie. A to, że jeżdżę na gazie - jest efektem polityki naszego państwa i wysokiej akcyzy na paliwo.

Vadero 18-10-08 23:17

Cytat:

Napisał przemon
Cytat:

Napisał Czarnuch
Ja będę coś wiedział w przyszłym tygodniu. W poniedziałek jedna foczka idzie do gazowania, będzie instalacja sekwencyjna BRC z tym całym lubryfikatorem [chytry] i jak wszystko będzie ok, to za tydzień do gazu idzie kolejna :wink:

pzdr

Osiągi generalnie ciut słabszy na gazie niż benzynie. Ogólnie jak miałbym ponownie miał zamiar kupić fokę kombi - to tylko 1.8 lub 2.0. Jeżdżę sam, ale jak wsiądą 4 osoby - to niestety męczy się pod górkę. Pamiętaj - jak nie robisz przebiegów minimum 20k/rok to nie ma sensu zakładać lpg. Mi się już zwróciła - ale zawsze będę powtarzał, że silniki benzynowe powinny jeździć tylko na benzynie. A to, że jeżdżę na gazie - jest efektem polityki naszego państwa i wysokiej akcyzy na paliwo.

dobra dobra juz sie nie tłumacz - u mnie w rodzinie wszystkie auta na gaz były, a na to że gaz tak naprawde nie szkodzi dowodem jest punciak mkII z nalotem 470kkm od nowosci na gazie, ktory dalej jedzie [zlosnik]. ogólnie dobra instalka +_ regularny serwis powinny być gwarancją długowiecznosci, ale nasłuchałem sie trochę o tym ze foka 1.6 ma niezbyt dobrze utwardzoną głowicę co nie robi dobrze na gazie, więc chce to zweryfikować z opiniami użytkowników. Dzięki za opinię [piwo]

Czarnuch 21-10-08 11:22

Instalacja od wczoraj siedzi w aucie :razz: (FFII 1.6 Duratec 100KM). Foka zatankowana do pełna (butla 48l), osiągi właściwie jak na benzynie i jeszcze nic się nie popsuło :mrgreen:
Jak będą jakieś dane co do spalania, to zdam relację.

pzdr

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 11:10 ]
Mała relacja po przebiegu ok. 3000km na gazie w FFII 1.6 automat. Wszystko dalej działa bez problemów, spalanie gazu jest dosyć wysokie, po korekcie u gazownika delikatnie spadło. Kształtuje się następująco przy dzisiejszych temperaturach (opony 205): trasa 9,5l (benzyna ok. 8l), miasto 11-12l (benzyna 10-11l).

pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi