Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Regulacja podświetlenia ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25123)

Fircyk81 13-01-09 15:52

Regulacja podświetlenia ?
 
Witam!
Niedawno kupiłem FF1 i nie mogę znaleźć regulacji podświetlenia deski rozdzielczej, zegarów. Gdzie to jest umiejscowione? Jeśli temat się powtarza Im sorry, w szukajce nie znalazłem . Pozdrawiam

Greg 13-01-09 15:58

Jak nie masz halogenów to i nie ma regulacji,
zmiana przełącznika zostaje.

Pzdr.

Fircyk81 13-01-09 19:57

o masz... dzieki za info

belek 14-01-09 09:46

Cytat:

Napisał Greg
Jak nie masz halogenów to i nie ma regulacji,
zmiana przełącznika zostaje.
Pzdr.

mam halogeny a nie mam regulacji podswietlenia (na forum ktos pisal ze pod koniec produkcji FF1 odeszli od tej zasady)...

wymiana przelacznika wystarczy? nie trzeba prowadzic dodatkowych kabli? [tuning]

kleofas 14-01-09 09:50

u mnie nie trzeba było wymieniać kabli :-)
więc pewnie u ciebie też bez tego sie obejdzie

belek 14-01-09 10:08

Cytat:

Napisał kleofas
u mnie nie trzeba było wymieniać kabli :-)
więc pewnie u ciebie też bez tego sie obejdzie

a mógłbyś sprawdzić ile kabli u Ciebie dochodzi do kostki?

jak najbezpieczniej wyciągnąć ten zintegrowany przełącznik? podważać czy pchać jakoś od tyłu? [banghead] to sprawdzę ile kabli jest u mnie

kleofas 14-01-09 10:25

odkręcasz 3 śrubki od osłony (i delikatnie zdejmujesz bo są jeszcze zatrzski)
później sam przełącznik to chyba 2 śruby i pozamiatane...
ile kabli w kostce? nie mam pojęcia, ale działa i u ciebie na 99,9% będzie działać, więc daruj sobie liczenie, tylko wymień ten przełącznik

Greg 14-01-09 12:26

W większości przypadków na forum działało na orginalnej wiązce.

Pzdr.

zbigfre 24-01-09 20:25

Cytat:

Napisał belek
Cytat:

Napisał Greg
Jak nie masz halogenów to i nie ma regulacji,
zmiana przełącznika zostaje.
Pzdr.

mam halogeny a nie mam regulacji podswietlenia (na forum ktos pisal ze pod koniec produkcji FF1 odeszli od tej zasady)...

wymiana przelacznika wystarczy? nie trzeba prowadzic dodatkowych kabli? [tuning]

Ja mam w foce z 03 ale moze faktycznie potem odeszli

moons 24-01-09 23:12

Na 100% nie trzeba żadnych dodatkowych kabli. Wymieniacie tylko przełączniki na takie z regulacją podświetlenia i będzie działać. Cała regulacja jasności podświetlenia siedzi w włączniku świateł.
Pozdrawiam

RuTo2 25-01-09 03:27

Nie potrzeba halogenów - potrzebny jest tylko przełącznik z regulacją podświetlenia ....ale takie montowali w fokach z halogenami... to ku..rwa jakiś absurd jest :)

Arturek 25-01-09 08:21

Cytat:

Napisał RuTo2
Nie potrzeba halogenów - potrzebny jest tylko przełącznik z regulacją podświetlenia ....ale takie montowali w fokach z halogenami... to ku..rwa jakiś absurd jest :)

Zgadzam się
Lepsze jaja w Mondeo MKIII
Niby wyższa klasa, a mogłeś mieć przednie przeciwmgielne i brak regulacji podświetlenia - zszokowały mnie oszczędności Forda.
Oczywiście wymieniłem przełącznik na taki z regulacją.

pozdrawiam
Arturek

elite 25-01-09 11:58

Cytat:

Napisał Arturek
Cytat:

Napisał RuTo2
Nie potrzeba halogenów - potrzebny jest tylko przełącznik z regulacją podświetlenia ....ale takie montowali w fokach z halogenami... to ku..rwa jakiś absurd jest :)

Zgadzam się
Lepsze jaja w Mondeo MKIII
Niby wyższa klasa, a mogłeś mieć przednie przeciwmgielne i brak regulacji podświetlenia - zszokowały mnie oszczędności Forda.
Oczywiście wymieniłem przełącznik na taki z regulacją.

pozdrawiam
Arturek

To nie jest oszczednosc. To jest zacheta do kupienia wyzszej (drozszej wersji :P) Praktycznie kazdy koncern takie zabiegi stosuje.

belek 05-06-09 00:07

Cytat:

Napisał moons
Na 100% nie trzeba żadnych dodatkowych kabli. Wymieniacie tylko przełączniki na takie z regulacją podświetlenia i będzie działać. Cała regulacja jasności podświetlenia siedzi w włączniku świateł.
Pozdrawiam

1) a jak go rozmontować? jak podważam i zdejmuję przedni panel (na którym są rozrysowane pozycyjne, parkingowe i mijania) to blokuje go pokrętło świateł. mogę je wyciągnąć o dwie pozycje (włączenie przednich i tylnych halogenów), ale co dalej? nie chcę go urwać...

http://matrax.republika.pl/przelacznik.jpg

2) czy u was podświetla się pokrętło regulacji podświetlenia czy tylko ten zegar obok niego?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi