Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] kłopoty z prędkościomierzem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38571)

hans151 24-04-10 23:11

kłopoty z prędkościomierzem
 
Witam!!!
mam nadzieję ze ktoś mi pomoże. Mam taki problem, obrotościomierz działa a prędkościomierz raz działa raz nie i jak wskazówka w trakcie jazdy opadnie na zero to i moc trochę słabnie - o co chodzi , gdzie szukać przyczyny???

bosiak 24-04-10 23:51

Mam niestety ten sam problem:(( raz na jakiś czas podczas jazdy prędkościomierz spada do zera i sie zacina w tej pozycji...raz jest to na pare sekund a raz potrafi nawet na pare minut! Obroty wtedy spadają i gasnie przy każdym hamowaniu np. przed światłami itp. Nie znam przyczyny...
Może ktoś z forum zna rozwiązanie??
Pozdrawiam

BlueMan 25-04-10 08:58

Widze że to norma we foczkach. Ja miałem to samo- czasami predkościomierz spada do zera a jak dłużej nie działa to na liczniku kilometrów sa kreseczki - - - ----, ale obrotomierz działa normalnie. Wczoraj rozbierałem licznik i troche podważylem tą wskazowke tak, jak ktoś gdzieś pisal na tym forum. No i zobacze czy coś to pomoże.

CAr 25-04-10 10:21

Czujnik prędkości VSS do wymiany polecam użyć SZUKAJ problem dość znany na forum [chytry]

fikus 28 25-04-10 11:11

Drodzy koledzy to typowe uszkodzenie czujnika predkosci tzw vss poczatkowo objawy sa takie jak przez was opisane tzn pr. pokazuje 0 czasem skoczy sobie na 150 a wcale tyle niema, po czym wraca do normy i przez jakis czas jest ok.Niestety jest to proces postepujacy i bedzie tak coraz czesciej i gorzej az całkiem padnie i wtedy silnik przechodzi w tryb awaryjny dlatego ze komputer bedzie dostawał sygnał ze auto ma predkosc 0 czyli stoi, a co za tym idzie ten mu przygotuje paliwo i jego skład dla predkosci 0 wiec wtedy jazda autem to maks 40km( to temat bardzo głeboki)Wykluczam oczywiscie uszkodzenia waszych liczników a wiec proponuje zrobic test waszych licznikow(niepodam jak wejsc w tryb serwisowy licznika bo niewszyscy moga tak z opisu to zrozumiec)dlatego proponuje aby odpiac akum na 10 min i podłaczyc go nazat ,przekrecamy zapłon i patrzymy na blaty-wszystkie wskazowki powinny sie pieknie i płynnie wychylic do samego konca i wrocic -jesli tak jest to macie liczniki ok!!!!!!!!!!!(jesli ktos bedzie chciał cały tryb testowy-podam osobno)W tej operacji pamietajcie aby miec kod do radia! Powodzenia;)

bosiak 25-04-10 13:39

Chłopaki dzięki wielkie za wytłumaczenie że te objawy sa spowodowane uszkodzeniem wspomnianego czujnika...bo zegary napewno chodzą dobrze:)) Także na dniach zamawiam czujnik i ruszam do mechanika na wymiane!
Dobrze że nie są to jakieś duże koszta!
Pozdrawiam

BlueMan 28-04-10 23:18

Dzisiaj mija 5-ty dzień od podważenia tej wskazówki w liczniku, zrobiłem ponad 200 kilometrów od soboty i jak narazie nie spadła do zera ani razu. Udało sie :D Chwała temu, który to napisał gdzieś tam na forum :) Pozdro!

tompaw 21-09-10 16:16

Cytat:

Napisał hans151 (Post 440552)
Witam!!!
mam nadzieję ze ktoś mi pomoże. Mam taki problem, obrotościomierz działa a prędkościomierz raz działa raz nie i jak wskazówka w trakcie jazdy opadnie na zero to i moc trochę słabnie - o co chodzi , gdzie szukać przyczyny???

Czy naprawdę nie istnieją tańsze zamienniki czujnika vss /wg. mnie 150 pln za takie coś to dużo/.A może jestę po wymianie tego czujnika ? Podpowiedz gdzie on się znajduje /może jakieś zdjęcia silnik 1.8 115KM benzyna/Dzięki za odpowiedź z góry[zaklopotanie][chory]

Andreas1971 21-09-10 19:29

Jest w skrzyni biegów patrząc od góry za silnikem. Wymiana bardzo upierdliwa- z reguły łamie się przy wyciąganiu, zamienników brak!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi