Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   historia z kluczem kluczykiem pilotem do centralnego. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16684)

haq 05-05-07 00:39

historia z kluczem kluczykiem pilotem do centralnego.
 
Ponawiam temat bo na forum to kilka kilkanascie wersji słyszałem.

Mam jeden klucz z pilotem do centralnego ( pilot nie działa ). chce mieć 3 klucze z pilotami ( zakładam że ten pilot jest uszkodzony ) więc trzy klucze z dwoma sprawnymi i jednym niespawnym pilotem. w zeszłym tygodniu kupiłem dwa kluczyki ( gładkie groty do wyszlifowania z miejscami na piloty ). jeszcze do mnie nie doszły ale >>> zakladamy, że juz je mam. dokupie jeszcze dwa piloty nowe. czyli będę miał zestaw docelowy.

co do pilotów to mogę zaprogramować je sam, wiem co i jak, więc z tym nie bedzie problemu..

Z tym, że tutaj pojawiają sie problemy. po pierwsze gdzie ( w Poznaniu albo Bydgoszczy ) mogę doszlifować klucze, ile to będzie kosztowało,

trzeba jeszcze zaprogramować imobilliser, i tu ten sam problem, gdzie to mogę zrobić ( Poznań, Bydgoszcz ) ile to będzie kosztowało.

kolejna sprawa to wczytałem, że jak bym już jeden klucz ( tz. imobilliser) zaprogramował gdzieś to trzeci klucz jestem w stanie sam całkowicie zaprogramować..

Pytanie do specjalistów<<<>>> czy to co napisałem jest prawdą, jezeli nie to co jest nie tak..

I jeszcze jedna kwestia - polećcie mi jakieś inne punkty niż salony forda...

Z góry dzięki za odpowiedz i sorrki dla adminów i calej loży za powtarzający sie temat.

Chce ruszyć z tym tematem, dlatego potrzebuje rad...

Pozdrawiam

Nawiedzone Q :P

unitral 05-05-07 21:05

Najbezpiecznie jest zrobić to w serwisie Forda, bo mają dostęp do oryginalnych kodów immobilasera. nieautoryzowane serwisy niestety nie dadzą Ci gwarancji sukcesu w programowaniu nowych kodów.
Ja miałem tylko jeden kluczyk i dorabiałem sobie u nich drugi, zaprogramowali mi nowe kody i skasowali stare kluczyki z pamięci. Koszt jednego kluczyka z docieciem i zaprogramowaniem, w tym sciagnięcie nowych kodów, to koło 300zł (kluczyk bez pilota)
Z tego co pamiętam to docięcie kosztuje koło 80zł a programowanie jakieś 50...
W punkcie dorabiania kluczy dotną Ci kluczyk na podstawie tego co już masz za jakieś 30-50zł.
Niestety w nowe kluczyki mogą wprogramować jedynie kod ze starego kluczyka, czyli będziesz miał wszystkie kluczyki z tym samym kodem, czyli nie zaprogramujesz nimi nic, nawet pilotów.

Jak masz dwa oryginalne kluczyki (z innymi kodami) to mozesz sam zaprogramowaćdo 8 kluczyków.
Jeśli masz tylko jeden to tylko firmowy serwis Ci pomoże.
a jeśli masz wersję amerykańską to ściągnięcie nowych kodów kosztuje 200zl i trwa do 7 dni.

Pozdrawiam

falcor 05-05-07 21:25

http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=13090

Na allegro kupilem kluczyk z pilotem, szlifowanie w Sosnowcu za 35 zł, reszte zalatwilem w ASO.

pzdr

haq 05-05-07 23:03

Witam,

kto orientuje się ile mnie będzie kosztowało jeżeli do ASO pójdę z wyszlifowanym kluczykiem i żeby mi zaprogramowali imobiliser??

i czy jak będę miał dwa kluczyki( same kluczyki) z zaprogramowanymi imobilliserami to czy będę mogł programować dowolnie nowe piloty?? :?: :?:
Pozdrawiam

Q :twisted:

shapyr 06-05-07 09:00

Cytat:

Napisał haq
i czy jak będę miał dwa kluczyki( same kluczyki) z zaprogramowanymi imobilliserami to czy będę mogł programować dowolnie nowe piloty?? :?: :?:

Programowanie pilotów nie ma nic wspólnego z programowaniem immobilizera. Żeby zakodować pilota trzeba mieć jeden kluczyk z działającym pilotem (max zakodujesz 4 piloty). Do zakodowania lub rozkodowania immobilizera w dodatkowych kluczykach potrzebne są dwa zakodowane kluczyki (max zakodujesz 8 kluczyków)

haq 06-05-07 15:19

Cytat:

Napisał shapyr
Programowanie pilotów nie ma nic wspólnego z programowaniem immobilizera. Żeby zakodować pilota trzeba mieć jeden kluczyk z działającym pilotem (max zakodujesz 4 piloty).

To sprawa kluczyków rozwiązana, dzieki ( tylko jeszcze nie znam kosztów samego programowania imobillisera )

Jeszcze sparawa pilota. mam dwa nowe piloty ( dopiero co kupione - niezaprogramowane ) i jednego którego mam z działającym kluczykiem ( niestety ten pilot nie działa ). Czy w takiej sytuacji jestem w stanie zaprogramować nowe piloty ( skoro jedyny który miałem nie działa i nie wiem dlaczego ( a tak przy okazji, może znacie kogoś w poznaniu lub jego okolicy, kto zajrzałby do piloca i powiedział czemu nie dizała)??????

Pozdrawiam

Nawiedzone Q :P

kanalia 03-06-07 22:46

Taniej kluczyk !
 
Wczoraj dorobiłem sobie drugi kluczyk z pilotem !! W Bydgoszczy jest zaj... punkt dorabiania wszelkich kluczy. Miałem tylko jeden kluczyk z pilotem i dorobiłem tam drugi kluczyk z pilotem. Za surowy kluczyk, wbicie kodu imobilajzera, zakodowanie pilota tego kluczyka oraz wyszlifowanie grotu - zapłaciłem 350zl!!! Całość zrobili mi na miejscu w 37min !!!!!! Poprostu ogień w szopie!! Cena klucza + kody i szlifowanie ale bez pilota kosztuje u nich 250zl !! W ASO zaśpiewali mi w Bydgoszczy-520zl w Inowrocławiu ok. 480zl. Więc mam ich głęboko w [ass] !!
Adres tego punktu to: www.klucze-serwis.com.pl/main.html
ul.3 Maja 10 Bydgoszcz

P.S. Namiary dostałem od sprzedawcy w sklepie z częściami do Forda i dwóch właścicieli którzy stali tam w kolejce [hehe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi