Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   1,8 TDDI, poranny rozruch na mrozie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24519)

jazi1 24-11-08 08:15

1,8 TDDI, poranny rozruch na mrozie
 
Witam wsystkich.
Nabyłem ostatnio kombifokę z silnikiem 1,8tddi i w całej mojej historii jest to mój 1 samochód z silnikiem diesla. Poranny rozruch przy ostatnio ujemnej temperaturze z lekka mnie irytuje. Muszę chwilkę kręcić, a samo odpalenie zazwyczaj i tak nastepuje za 2, 3 razem. Czy to normalne w tej generacji silnikach? Czy tylko ja mam taki problem? A może to nie problem, tylko ten typ tak ma. Przy temp. dodatnich, nie miałem żadnych problemów, bez grzania świec samochód pieknie odpalał od pierwszego strzału. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam /jazi1/

Amazon 24-11-08 08:28

sprawdź świece żarowe czy wszystkie grzeją

-Majkel- 24-11-08 08:30

To musi byc normalne bo u mnie tak samo jest z rana. Tylko ze u mnie jest sytuacja, ze zapala przy przytrzymaniu kluczyka za pierwszym razem, fakt ze troche dluzej to trwa, ale nie krece go az 2 razy.

Pabloos 24-11-08 08:35

Przede wszystkim do sprawdzenia stan świec żarowych , sprawdza się to dość łatwo i sposoby były już wielokrotnie opisywane na forum

ppgor 24-11-08 08:37

możesz kręcić rozrusznikiem nawet kilka sekund, w instrukcji podają że nawet do 30 sek.
:roll:

tylko czekaj chwile przed nastepnym kręceniem, aby świeczki ostygły :wink:

MisiekT 24-11-08 10:48

jazi1, nie jest normalne... powinien zapalac od dotnkniecia, ewentualnie 2-3 sekundy krecenia przy mocnym mrozie...
jak koledzy napisali, do skontrolowania stan swiec zarowych...

jazi1 24-11-08 11:14

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Oczywiście stan świec żarowych nie jest mi znany, bo autko posiadam od ok 2 tyg. Ale tak jak jedna z osób napisała, jeśli przytrzymam go dłużej na rozruszniku w końcu odpali, tylko nie wiem, czy takie praktyki są "zdrowe". No cóż ... jak się miało 10aut benzynowych w tym 8 gazowych tak to już jest, trzeba sie diesla nauczyć !!!
Pozdrawiam wszystkich /jazi1/

Piotr_78 24-11-08 11:16

Cytat:

Napisał MisiekT
powinien zapalac od dotnkniecia, ewentualnie 2-3 sekundy krecenia przy mocnym mrozie...
jak koledzy napisali, do skontrolowania stan swiec zarowych...

dokładnie mój pali prawie jak benzyna od dotknięcia a od -10 to o 1s dłużej

gregK 24-11-08 15:06

Mam podobny problem,tylko ze mam nowe swiece. Dowiedzialem sie,ze trzeba bedzie zakodowac na nowo wtryski (wystepuje nierowna praca jak odpali). Co o tym myslicie?

_MarSs_ 24-11-08 20:40

Mój 1.8 TDCI pali od dotknięcia (kontrolka świeci krócej niż 1 sekundę) nawet lepiej niż zagazowana Mazda 626 - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Gdyby jeszcze nagrzewał się w środku trochę szybciej byłoby super...

MarcinJ 25-11-08 17:43

Dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny:
- świece żarowe,
- tulejki rozrusznika.

Osobiście obstawiłbym tulejki bo mrozów to jeszcze nie uświadczyliśmy.

wiktor195 25-11-08 21:21

witam
mam podobny problem lecz rozrusznik mialem naprawiany miesiąc tamu. do tego mój po odpaleniu dymi i troch nie równo pracuje. czy to tez wina świec?

gregK 25-11-08 21:36

Tylko ,ze ja mam nowe swiece i dzisiaj wymienilem tulejki,jeszcze akumulator zostal,juz sam nie wiem?

wiktor195 25-11-08 21:47

mój tez nie pracuje równo po odpaleniu ,tylko że ja mam silnik di ,w nim jest każdy wtrysk zasilany osobno z pompy a w twoim jest "Ci" czyki nz listwie .

krzysztof.k 25-11-08 22:56

Mój TDCi obecnie pali po 5-10 sekundowym kręceniu.Powiedzcie mi czy lepiej przytrzymać dłużej (do ok.20 sek.) pierwsze kręcenie czy po 10 sekundach kręcić drugi raz.jaki ma to wpływ na akumulator i silnik(świece) ?

gregK 25-11-08 23:11

Mi wywala blad za niskie cisnienie wtrysku potrzebne do rozruchu,zmienilem tulejki w rozruszniku i lipa (mialem tylko 120 obrotow :? )jutro dalej walcze :wink:

krzysztof.k 27-11-08 22:37

To znaczy te " 120 obrotów " to za mało, a ile powinno być i jak to mierzysz ?

gregK 27-11-08 22:53

500 powinno byc,komputerem podpietym mierze,po wymianie tulejek 190 obrotow,chyba rozrusznik padl :?

krzysztof.k 28-11-08 09:52

A czy taki "komputer" to można zdobyc w jakiś sposób i samemu wykonywac pomiary ? Czy tylko w ASO ?

gregK 28-11-08 14:20

Kolega ma,albo dobry mechanik,elektryk,albo ASO

brzozowskimati 01-12-08 08:50

Dołączę się do tematu.Właśnie ja ma dwie foczki 1.8 Tddi i jedna na obojętnie jakim mrozie paki "od kopa" a druga (świeży nabytek) ostatnio trochę ciężko tzn z 5 sekund trzeba ją pokręcić. Przestraszyłem się aż i wymieniłem świece ( okazało się że wszystkie padnięte były) Niestety nic to nie pomogło. Może ktoś wie jak temu zaradzić? Pozdrawiam

azotek 01-12-08 21:19

Przejeździłem 4 lata 1.8 TDDI aż do 228 tys. km i jeżeli foka nie chciała palić to oznaczało tylko jedno - padnięte świece. Wtedy kiedy wszystko było OK paliła od tyku bez względu na temperaturę, z małym zastrzeżeniem : jeżeli temperatura była niższa od 0 grzałem świece pełny cykl, poniżej 10 dwa cykle grzania.

krzysztof.k 01-12-08 22:08

Dzięki za poradę jutro jadę sprawdzic świece.

biernasiek 19-12-08 20:42

Witam! Też tak miałem: po zimnej nocy ciężko odpalał i dymił na biało. Wymiana świec rozwiązała problem :)

Bourne 23-02-09 19:04

Nie chcę zakładac nowego tematu więc tutaj pytam

Ja od 3 dni mam Kombifoke tddi i podobny problem tzn. silnik odpala dopiero za czwartym razem tylko gdy jest zimny a gdy chwile pochodzi to od pierwszego zapala.
Gdy próbuje zapalić to z wydechu czuć nie spalona ropę.
Czy te objawy wskazują na zużycie świec żarowych ?? Dodam że przebieg to 168tyś.

Pabloos 23-02-09 22:50

Cytat:

Napisał Bourne
Czy te objawy wskazują na zużycie świec żarowych ?? Dodam że przebieg to 168tyś.

może być , albo wtryskiwacze , albo jedno i drugie

Bourne 24-02-09 20:14

Dziś jak sie zrobiło cieplej to za drugim razem odpalił

W sobote zmieniam świeczki i zobaczymy co sie będzie dziać

adam1985 24-02-09 21:38

wedlug mnie tez nie jest to normalne bo tez mam tddi i jesli samochod postoj tydzien bez rozruchu to odpala po pierwszym podgrzaniu swiec

aadicc 25-01-10 09:44

Witam wszystkich, odświeżam temat, bo mróz za oknem -16 w nocy no i mam pierwszy poważny problem z foczką. Dziś rano nie udało mi się jej odpalić. Przedwczoraj auto paliło za pierwszym razem, dziś próbowałem z 5-6 razy, za każdym razem pełne grzanie świec i nic. Rozrusznik kręci przez kilka sekund, a potem tylko słychać jakieś wycie...Auto ma 270k przebiegu i do tej pory nie sprawiało żadnych problemów. Paliło zawsze za pierwszym razem. Wszystkie świece wymienione w listopadzie. Czy to przypadkiem nie jakiś problem z elektryką?

MisiekT 25-01-10 09:52

gdzie tak cieplo? u mnie -28 nad ranem [panna]
benzynka odpalila z jekiem, wiec diesel bedzie musial troche pokrecic, nie ma innej opcji


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi