Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kilka pytań co do modyfikacji mojej foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23489)

Yova 09-09-08 16:32

Kilka pytań co do modyfikacji mojej foczki
 
Witam

W tym roku, dokładnie 09.02.2008 zostałem szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa 99r. którego fotki zamieszczam poniżej. W ostatnim czasie coraz częściej myślę nad kilkoma modyfikacjami, głownie optycznymi. Na początku plan był ambitny, chyba aż za ambitny gdyż w planie było dodanie zderzaków od RSa i pełne lakierowanie. Potem przyszła refleksja, "Wygląd RSa a osiągi zwykłego 1,6, nie to była by profanacja w moich oczach" :). Tak więc na razie zacznę planowanie trochę bardziej delikatnego przerobienia mojego maleństwa.

Aby zachować jakiś ład w konstruuję taką oto listę:

1. Felgi, spodobały mi się Dotzy Shurikeny 16" Felgi (natomiast zimą stalowe 15" + stylowy kołpaczek ;))

2. Lusterka, planuję zamontować jak najbardziej oryginalne ale elektryczne i z podgrzewaniem. Na razie nie mam koncepcji na nie może coś mi poradzicie?

3. Zderzaki i progi. Nie specjalnie widzi mi się całkowite przekombinowanie więc w grę raczej wchodzą tylko nakładki. Na forum znalazłem taki oto temat, w 4 poście są zdjęcia. Jedyne co bym w nich zmienił to wymiana w przednim tej siateczki na dole na jakąś metalową bez tych pionowych słupków :P nie wiem jak je nazwać :) i pozostawienie tej siatki czarnej.

4. Końcówki. Tutaj już jestem zdecydowany w 98 % na takiego podwójnego ultera

5. Skrzydło. Jako że "mam wstyd" :), a i suszarkę do bielizny posiadam, jako spojler zamierzam zamontować jakąś delikatną lotkę i to mi raczej wystarczy. Poprzeglądałem forum i myślę iż coś wybiorę, chyba że Sami mi coś zaproponujecie. Ja myślałem o takim skrzydełku

6. Światła. A więc tak, z przodu na pewno zmiana lamp, na jakieś ciekawsze, niestety tutaj zbaraniałem. Jest tego masa, na forum i na aukcjach, tutaj proszę o poradę, bo kompletnie nie wiem co wybrać, takie jak by odkryte odpadają. :). Kierunki przednie chcę wymienić na takie jakie są na zdjęciach w temacie który podałem w podpunkcie odnośnie zderzaków. Boczne wymienie na białe. Z tyłu może zmiana przeciwmgielnego i wstecznego, ale tutaj się jeszcze zastanawiam, stop i kierunki zostaną raczej oryginalne.

7. Wnętrze. Tutaj planuję zdjąć ten szary plastik który jest pod radiem (chodzi o ten taki trójkąt szary ;) ) i polakierować na czarny mat.


No i chyba na dzień dzisiejszy to by było na tyle. Mile przyjmę wszelką krytykę i porady.

Pozdrawiam

http://img156.imageshack.us/img156/1384/calysl8.th.jpg

http://img45.imageshack.us/img45/4607/caly2un4.th.jpg

Yerzo 09-09-08 20:12

1. Odpuść sobie 16'' jeśli to ma być Shuriken. Poza tym średnio bedą zgrywały się z Twoim zielonym kolorem. Absolutne minimum to 17''
U mnie 17'' wyglądają tak :
http://img237.imageshack.us/img237/527/dsc02131qf6.jpg

2. Focus ma na tyle ładne lusterka, ze nie warto ich zmieniać na jakieś M3, F1 itp. Dla zabawy wrzuć sobie elektryke.

3. Aluminiowe siatki były modne pare lat temu w małobudżetowym tuningu. Taka siatka będzie tym bardziej śmieszniej wyglądała w seryjnym zderzaku.

4. podwójnego ultera ma przemekdeja

5. Lotka OK.

6. Jak dobrze poszukasz to taki panel dostaniesz na allegro za +- 70-150zł. W biedniejszych focusach były montowane takie matowe panele. No i w RSie ;)

Yova 10-09-08 10:23

Witam

1. Ale przy 17" to chyba profil oponki 45? A wtedy troszeczkę komfort jazdy spadnie i wzrosną koszta ;/ komplet 16 razem z oponami BFG (nie pamiętam modelu) wyniósł by mnie 3300 z montażem i wyważeniem. No ale pomyśle nad 17, bo felgi to i tak dopiero w przyszłym sezonie, tak więc może w styczniu/lutym coś bym jeszcze na oponach letnich utargował ;)

Co do koloru, to tego właśnie się obawiałem że ze zielonym może to tak sobie wyglądać. Co prawda zastanawiałem się nad przelakierowaniem na biało lub czarno, ale jednak dość spore koszta;/

2. Co do lusterek, to trochę źle się wyraziłem. Będą oczywiście oryginalne, tyle że z podgrzewaniem i jak się uda z elektryka.

3. Chyba masz rację, siatki sobie odpuszczam :)

6. i tak najpierw spróbuje zrobić to sam :)



Pozdrawiam

Bzyczek 10-09-08 10:33

przy siedemnstakach profil jest 45 lub 40...
Póki nie będziesz robił nic z zawieszeniem zmiana felg zmieni nieznacznie spalanie Twojej foczki i znacznie lepiej będzie się trzymała...
A foczka chyba jednak na 16stkach nieco gorzej wygląda niż na 17stkach...
Aczkolwiek też mam ten dylemat 16 czy 17

MisiekT 10-09-08 10:36

jezeli felga ma wygladac, to jedyny dylemet moze byc czy 17" czy 18"...
16" to w tej chwili wrzuca sie fabrycznie do Swifta...

Bzyczek 10-09-08 10:38

Cytat:

Napisał MisiekT
18"...

do FFI???
Sorry za OT

MisiekT 10-09-08 10:40

tak, czy to w Czechach czy DE czy USA, 18" jest regularnie wrzucane do foczki... z tego co pamietam przez nasze forum przewinela sie tylko 1 osoba z 18" w FFI
masakra dopiero jest kiedy ktos zapodaje 19" :shock:

Bzyczek 10-09-08 10:46

Cytat:

Napisał MisiekT
tak, czy to w Czechach czy DE czy USA, 18" jest regularnie wrzucane do foczki... z tego co pamietam przez nasze forum przewinela sie tylko 1 osoba z 18" w FFI
masakra dopiero jest kiedy ktos zapodaje 19" :shock:

na 18" to się naciąga profil 35, a to dosyć mało jak na Polskie warunki... Chociaż chyab Greg w swojej "czarnulce" tylnonapędowej ma profil 35 i daje radę.

MisiekT 10-09-08 11:06

Cytat:

Napisał Bzyczek
Chociaż chyab Greg w swojej "czarnulce" tylnonapędowej ma profil 35 i daje radę.

taaa, tylko ze szerokosc bodajze 255 :mrgreen:

Yova 10-09-08 11:11

Witam

Ok przemyślę sprawę 17" :) ale tak jak mówię to dopiero za rok. Natomiast nurtuje mnie pytanie, czy lakierować samochodzik? Jak na razie rozważam dwie opcje:

1. Sukcesywne zakupy i montaż nakładek. W tym miesiącu lotka + ściemnienie tylnych szyb, październik/listopad nakładki na zderzaki i progi no i oczywiście pomalowanie wszystkiego na razie pod kolor taki jaki mam teraz a później lakierowanie całej foczki na czarny lub biały? (czy ktoś mógłby mi podać orientacyjny koszt takiej usługi w Białymstoku bądź okolicach?)


2. ............i oczywiście pomalowanie wszystkiego pod kolor taki jaki mam teraz i ogólne odświeżenie tego lakieru i pozostanie z takim kolorem jaki mam.

Pozdrawiam

MisiekT 10-09-08 11:18

Yova, ja proponuje przemyslec inna kolejnosc...

1. swap na 2.0 lub zamiana na 2.0
2. 17", przyciemnienie (przodu tez), lotka
3. zawias z obnizeniem
4 ewentualnie bodykit lub dokladki + lakierowanie

mam w tej kwestii troche doswiadczenia i zaufaj mi ze warto zeby auto najpierw jechalo, a dopiero pozniej zaczelo wygladac... szczegolnie ze wszelki dokladki czy niskie zderzaki niestety dosyc mocno utrudniaja codziennie poruszanie sie po Polsce :wink:

Greg 10-09-08 13:08

Cytat:

Napisał MisiekT
tylko ze szerokosc bodajze 255

przy 255 mam profil 30.
Sorki za OT

pzdr.

Yova 10-09-08 17:57

Misiekt Wymiana na 2,0 raczej nie wchodzi w gre, nie jestem aż takim rajdowcem i chyba nie mam aż takich ambicji. Co najwyżej jakiś lekki "overclocking" ;)

Co do przyciemnienia przodu, to jak to z tym jest? Bo jakoś nie chce mi się później na żądanie pana funkcjonarjusza skrobać szyb :P

Yerzo 10-09-08 18:07

Cytat:

Napisał Yova
Co do przyciemnienia przodu, to jak to z tym jest? Bo jakoś nie chce mi się później na żądanie pana funkcjonarjusza skrobać szyb

wygląda to tak, że nie można przednich szyb przyciemniać.
Ja mam wszystkie ale naszczęscię żadnych kontroli nie miałem :) przeglądy przechodze.

MisiekT 10-09-08 18:10

Yova, 2.0 to nie jest kwestia ambicji i rajdowania... to jest po prostu ciekawszy i mniej awaryjny silnik, z ktorym dodatkowo mozna w przyszlosci cos zrobic...
"overclocking' w 1.6 w ogole nie wchodzi w gre - poszukaj odpowiednich tematow...

przodu przyciemniac nie mozna, co nie zmienia faktu ze sie to robi i o ile szyby nie beda zupelnie czarne, to policja sie raczej nie przyczepi - no chyba ze beda szukali na ciebie haka, ale wtedy to znajdzie sie i kilka innych rzeczy zapewne...

MiKo 12-09-08 14:17

Cytat:

Napisał MisiekT
przodu przyciemniac nie mozna, co nie zmienia faktu ze sie to robi i o ile szyby nie beda zupelnie czarne, to policja sie raczej nie przyczepi - no chyba ze beda szukali na ciebie haka, ale wtedy to znajdzie sie i kilka innych rzeczy zapewne...

mam przyciemnione letko przednie-boczne, przy ostatniej suszarkowej wpadce omało nie zdzierałem... ale ten niebiesko ubrany pan wyzsza rangą był milszy i mi odpuścił - drugi, pomyslodawca zdzierania, zaliczył foszka-tuposzka

a powaznie to przepisy juz sie tak uregulowaly ze nie wolno i koniec - nieda sie naciagac jak kiedys, ze 70%, ze cośtam, ze certyfikat...
ale w praktyce mozesz latami jezdzic i omijac suszarki i do znajomego na przeglady jezdzic i bedzie cacy

MisiekT 12-09-08 14:57

Cytat:

Napisał MiKo
nieda sie naciagac jak kiedys, ze 70%, ze cośtam, ze certyfikat...

nigdy sie nie dalo w przypadku foczek, bo fabrycznie mamy zielone szyby, ktore juz sa prawie na granicy dopuszczalnego przepuszczania swiatla...

DejaVu 12-09-08 16:53

odpóść sobie tłumnik ultera. gdybym teraz miał kupować to coś lepszego np supersprinta. swap z 1.6 na 2.0 to kupa roboty. na dodatek nie ma chętnych co by się chcieli tego podjąc. ja znalazłem mechaniora we Wrocławiu. koszt ok 5k. wiec jesli chcesz mieć więcej mocy to zamiast inwestować w tuningi optyczne sprzedaj 1.6 i kup 2.0

MisiekT 12-09-08 17:04

Cytat:

Napisał przemekdeja
koszt ok 5k

zgadza sie... ale 5tys - sprzedaz gratow z 1.6, ktore sa znacznie bardzie poszukiwane... czyli wychodzi razem z robota moze 1-1,5tys... jakbym mial 1.6 to bym sie nie zastanawial nawet...

Yerzo 12-09-08 18:50

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał przemekdeja
koszt ok 5k

zgadza sie... ale 5tys - sprzedaz gratow z 1.6, ktore sa znacznie bardzie poszukiwane... czyli wychodzi razem z robota moze 1-1,5tys... jakbym mial 1.6 to bym sie nie zastanawial nawet...

z drugiej strony nie kazdy chce zostawiać samochod na jakiś czas do mechanika, który nie wiadomo w jakim terminie wyrobi się ze SWAPem i czy da stu procentową gwarancję, że to będzie jeździło jak fabryczne auto.
Po drugie bujanie się z częściami na allegro czy giełdach to też żadna zabawa.

MisiekT 12-09-08 19:20

Cytat:

Napisał Panther
Po drugie bujanie się z częściami na allegro czy giełdach to też żadna zabawa.

jak znajdziesz spoko handlarza to sie zamieni i jeszcze moze nawet doplaci :wink:
a mechanior to juz kwestia bardzo indywidualna - na taki swap wystarczy spokojnie 1 pelny dzien, jezeli wszystkie czesci sa na miejscu...

DejaVu 12-09-08 19:33

Cytat:

Napisał MisiekT
na taki swap wystarczy spokojnie 1 pelny dzien, jezeli wszystkie czesci sa na miejscu...

chyba zartujesz Misiek. 1 pełny ale tydzień. i sam mechanik mi powiedział ok 1,5k za robocizne. trzeba rozebrać pól auta a właściwie cały przód. ponieważ wiązka elektryczna nie pasuje od 1.6. totalnie nic nie pasuje.
Cytat:

Napisał MisiekT
jak znajdziesz spoko handlarza to sie zamieni i jeszcze moze nawet doplaci

straszny z ciebie optymista. :lol: ja jak liczyłem to ok 3k bym musial zainwestować + sprzedaż gratów z 1.6

MisiekT 12-09-08 19:36

przemekdeja, jak powiedzialem 1 pelny dzien, dla mechaniora znajacego dobrze foki jest realny :D

Cytat:

Napisał przemekdeja
straszny z ciebie optymista

czasami tak bywa...

Cytat:

Napisał przemekdeja
ja jak liczyłem to ok 3k bym musial zainwestować

to i tak mialbys raptem 100zl za 1 dodatkowy KM, co jest nieporownywalne jakimkolwiek innym modem w NA :D

leniuch 15-09-08 08:04

przemekdeja, czyli nie pozbywasz się gratów 1.6? :) szkoda... bo mi się chyba skrzynia kończy. heh.

niko123 15-09-08 19:03

moim zdaniem 16 nie są takie złe dla mnie są wystarczające i to mam na profilu 50


http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=28758

DejaVu 16-09-08 07:44

Cytat:

Napisał leniuch
czyli nie pozbywasz się gratów 1.6?

w tym momencie nie. jestem na etapie kupowania czegoś co ma poniżej 4s do 100km/h :mrgreen:

gRuHa 16-09-08 18:54

Cytat:

Napisał MisiekT
przemekdeja, jak powiedzialem 1 pelny dzien, dla mechaniora znajacego dobrze foki jest realny

w 1 dzień Zbychu zamienił Raście 2,0, na inne 2,0, czyli odpiął wtyczki, wyjął motor, włożył drugi i podłączył wtyczki, ale nie było tam nigdzie po drodze, zmiany, wiązki, kompa, skrzyni etc.

MisiekT 16-09-08 20:30

i tego samego dnia przelozyl caly zawias i caly wydech i chyba cos jeszcze :mrgreen:

slider 25-09-08 16:05

Ja mam foczke w takim kolorze jak widać na zdjęciu i zrobiłem małą symulację bo też przymierzam się do dotzów na przyszły sezon. Jednak mam pytanie czy przy 17'tkach nie potrzebne jest jakieś utwardzenie zawiasu? Czy bez problemu mogę zakładać 17 i śmigać na firmowym zawiasie jaki jest w wersji trend. Bo nie chciałbym żeby później okazało się że może coś przycierać. Oponki pewnie były by z profilem 45.

http://images44.fotosik.pl/14/c44249c484790d4fm.jpg

MisiekT 25-09-08 17:43

nie bedzie problemu pod warunkiem ET minimum 42, wszystko nizej ryzykujesz przycierkami...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi