Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Pedał gazu, brak mocy (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22760)

fin 06-07-08 15:24

TDCi - Pedał gazu, brak mocy
 
Witam,

Kupiłem 2 tygodnie temu 3 letnią fokę 120tys. przebiegu i pojeździł mi bez problemu jakieś 1000 km i zaczęły się problemy.

Objawy: Zdarzyło się to już kilka razy w ciągu ostatniego tygodnia. Zaraz po odpaleniu silnika przy dodawania gazu auto nie reaguje. Silnik chodzi równo na około 900 obrotów. Kilkukrotne "wachlowanie" pedałem gazu powoduje, że coś zaskoczy i jedzie dalej już bez problemów. Zdarza się to na szczęście na razie tylko przy ruszaniu, a nie na trasie. Jednak nie jest to kwestia nierozgrzanego silnika ponieważ wczoraj po przejechaniu 200 km po półgodzinnym postoju problem się powtórzył.

Przeczytałem wszystkie posty pod hasłem "brak mocy" lub "pedał gazu", ale moje objawy są trochę inne od znalezionych. Auto nie krztusi się, nie gaśnie, nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków , nie dymi, silnik idealnie równo chodzi.

Myślałem, że to może paliwo ale dzieje się to po zatankowaniu i na orlenie, shellu, statoilu ...
Byłem w ASO komputer nie wykazuje żadnych błędów, koleś twierdzi że może być to pedał gazu, ale np w trasie jeszcze ten problem się nie pojawił. Najgorsze jest właśnie to, że jak coś działa/nie działa to żadem mechanik w ogóle nie próbuje podjąć tematu: "Panie przyjedź jak się to będzie działo bo bez objawów nic nie zrobimy". Co byście poradzili czekać czy też próbować zostawić im auto na dłużej ? ASO odpada auto już poza gwarancją, a po różnych opowieściach bo bał bym się im auto zostawić :wink:

Arti_ 07-07-08 08:37

Cytat:

ASO odpada auto już poza gwarancją, a po różnych opowieściach bo bał bym się im auto zostawić
Też miałem takie podejście i jako jedyni we Wrocławiu zdiagnozowali bardzo dokładnie co sie dzieje...fakt diagnoza to 190 zł ale patrząc ile straciłem czasu, paliwa na jeżdżenie od mechanika do mechanika to koszty były porównywalne.

fin 07-07-08 11:14

Już dzisiaj miałem zostawiać auto u mechanika na zasadzie "do skutku" bo w weekend 6 razy mi się to znów przydarzyło, przy każdym odpaleniu silnika. Sprawdziłem tylko jeszcze jednen temat wczoraj zatankowałem V-Power Shella i dziś rano tych objawów nie było...
Wyjeżdzę ten bak i zobaczę co się będzie działo, ale normalnie oszaleć można :evil:

bacar 09-07-08 17:37

moze pojedziemy 2 autami bo mam ten sam problem :( jakby co to na prv to sie mozemy umowic gdzies w poznaniu
pzdr
maciek

Yosephtbg 10-07-08 00:58

sugerowałbym potencjometr pedału gazu, gdyż gaz jest elektryczny :) Mam dwóch znajomych którzy mieli ten sam problem, silnik nie reagował na pedał gazu ( objawy takie same jak u Ciebie) po czyszczeniu potencjometru specjalnym środkiem do tego celu lub wymianie tego pot. problem znikł. Zasugeruj tą usterkę mechanikowi, a jeżeli masz żyłkę elektonika to pewnie masz cyfrowy multimetr. Jeśli jest dostęp do potencjometru ( nie widzialem tego na własne oczy) to podłącz do niego multimer ustawiony na pomiar Ω i zobacz przy wciskaniu pedału gazu jak zmienia się rezystancja. Jeśli na początku stoi ona w miejscu to wszystko jasne :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

bacar 10-07-08 14:51

Jeżeli to jest potencjometr gazu to nie powinien czasem tez szwankować podczas jazdy, bo mój ma problemy zaraz po odpaleniu, lub przy ruszaniu. pzdr

Yosephtbg 10-07-08 15:10

zasugerowałem to bo dwóch moich znajomych miało identyczne objawy i po wymianie a w drugim przypadku czyszczeniu potencjometru wszystko ustąpiło... moim zdaniem warto sprawdzić, nie zaboli a w razie czego potencjometr nie powinien być drogi.... no chyba że w aso :P

fin 10-07-08 15:10

Potencjomentr sprawdze, ale dokładnie mi się tak samo wydaje, że jeżeli coś z nim nie tak to powinien nawaląć obojętnie czy ruszam czy jadę, a mi też zdarzało się to tylko przy ruszaniu.

U mnie na razie wszystko wskazuje na ropę ... ale do końca nie jestem pewnien. Dam do mechanika, żeby wyczyścił bak i zobaczymy co dalej ...

Yosephtbg 10-07-08 19:30

jeśli chodzi o ropę to ja zalewam tylko na shellu :) gdziekolwiek bym nie zatankował jeździ tak samo, natomiast np. orlen..... oj tu zaczynają się schody :/

bacar 12-07-08 11:00

no u mnie zaczely sie problemy na olenie ale na razie mam spokój. jeżdzi.
Fin daj znac jak wyczyścisz bak i ile cie to kosztowalo.
pzdr

ford_driver 14-07-08 08:32

tule ze tam chyba nie ma potencjometra w pedale gazu nie pamietam jak sie to nazywa ale nie jest to potencjometr (chyba hallotron)

powode moze byc zawor RGR i pierwsze objawy jego "padania"

2.0 tdci to duzo pytn bez odpowiedzi jesli chodzi o dziwne zachowania silnika


pozdrowienia

ford_driver

fin 07-08-08 23:11

Witam

Wszystko wskazuje na paliwo. Dałem bak do wyczyszczenia tankuje od miesiąca tylko i wyłącznie na shellu (w większości na jednej stacji) i problem zniknął. Nie dupuszczam również jazdy na rezerwie. Jeżeli zasięg spadak poniżej 100 km to jadę zatankować.

bacar 13-08-08 11:21

Witam, padl mi alternator i musialem odstawic auto do ASO. Tam kazałem sprawdzić dodatkowo potencjometr gazu i okazał się ok. Chłopaki z ASO wymienili alternator i pojawil im się problem z brakiem reakcji na gaz i po 2 dniach mówią, że znaleźli problem. EGR czasami się mechanicznie zakleszcza i podaje za dużo spalin do spalania. Komputer nie pokazuje błędów bo się zakleszcza tylko czasami. dzisiaj odbieram auto z ASO i zobaczymy. Bede się odzywał.
Pzdr

[ Dodano: Czw 25 Wrz, 2008 11:12 ]
przejechałem już 3000 km od naprawy EGR i wszystko w najlepszym porządku. Nie stresuję się już na każdym skrzyżowaniu więc jak ktoś bedzie miał podobny problem to polecam sprawdzić EGR. pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

fin 14-04-09 11:20

Cześć powracam do tematu, po przejechaniu przez rok około 30 tys. kilometrów bez żadnych problemów, dziś znów to samo. Być może znów paliwo, ale sprawdzę ten EGR, bo dokładnie wydaje mi się że jest to problem mechanicznego zakleszczenia jakiejś części. Po kilkukrotnym wciśnięciu pedału gazu jakby coś się odblokowało.

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 15:23 ]
Niestety to nie EGR, mechanik rozkłada ręce. Komputer też nic nie pokazuje, ASO również rozkłada ręce.

Gbyby ktoś miał jakieś pomysły to chetnie wysłucham [banghead]

nat 07-06-09 20:31

Witam,
U mnie cos podobnego, 1,8 TDCI sprawowalo sie bez zarzutow elegancko itp itd dzisiaj zapalam ruszam i szok.. pedal wcisniety w podloge a auto w ogole nie przyszpiesza tzn tylko tak relikatnie 10 km na minute.. nie wiem co sie dzieje wlasnie siedze i szukam rad na forum co to moze byc :( tak jakby stracil cala moc, kurcze masakra :(

gregK 07-06-09 21:02

jak nie reaguje na pedał gazu,to do wymiany,nic nie poradzisz.

fin 22-11-09 23:49

A jednak EGR w końcu auto zatrzymało się kompletnie. Od czasu wymiany już 3 miesiące wszystko jest ok.

NostradamuS 02-08-10 12:41

Owszem, zawór EGR może być tego przyczyną, mi się "odkleszczył". Przy "zakleszczonym" silnik gasnął przy próbie ruszania 1-2 bieg, nie reagował na pedał gazu itp...

kondzix 28-09-10 23:22

Witam,

Mam problem z moim focusem 1.6TDCI i objawy wydają mi się w pewnym stopniu zbliżone to tego co piszecie więc postanowiłem się podłączyc do tematu.

Mianowicie. Podczas jazdy po jakimś czasie odczuwalne jest szarpanie przy przyspieszaniu i słabszy ciąg, następnie auto przestaje reagowac na pedał gazu, obroty spadają i auto zatrzymuje się po wytraceniu prędkości (przy wciśnięciu pedału sprzęgła obroty spadają do "zera"). przy próbach odpalenia jest różnie, zawsze w końcu odpala, jednak poprzedzają to czasem falujące obroty i gaśnięcie. Zauważyłem że dzieje się do na wyższych obrotach ok (3tys). jak jechałem do ok 2 żeby sprawdzic czy będzie to samo nie miałem tych problemów. generalnie z zimnego zawsze odpala i jedzie prawidłowo i nie ma reguły kiedy i jak często to się pojawia. Na komputerze raz pojawił się błąd "usterka układu wspomagania" i raz "usterka układu silnika". jednak po wpięciu pod komputer nie pokazało błędów (był to komputer na stacji diagnostycznej, a z tego co wiem są programy dużo dokładniejsze więc to nie musi znaczyc ze nie ma błędów).

Z góry dzięki za waszą pomoc

Michał7788 13-12-12 10:59

Witam wszystkich,

od maja tego roku jestem posiadaczem wyżej wymienionej foki, poprzednio byłem właścicielem mk1 1.6 z gazem (auto na które przez 3 lata nie mogłem raczej narzekac). Ale wróćmy do tematu. Pojawił sie u mnie problem i to chyba dość duży, otoż podczas jazdy moja foka nagle traci moc, dzieje sie to przykładowo jadac juz poza miastem 80-90km/h na 6 biegu spokojnie bo troche drogi zaśniezone wiec obroty w okolicach 1500/min. Na desce żadne ikonki mi sie nie zapalają, nic nowego co było przed tą stratą mocy. Miałem juz to z 5 razy w 3 pierwszych przypadkach pomagała redukcja na nizszy bieg i auto odzyskiwało moc. Teraz juz to nie pomaga i musze zjechadz autem na pobocze zgasic je i odpalic na nowo auto zaskakuje. Dodatkowo gdy zatrzymałem sie na poboczu wrzuciłem na luz zauwazyłem ze auto prawie w cale nie reaguje na pedał gazu, w momencie gdy wcisnąłem pedał do podłogi wskazówka od obrotomierza ledwo co przekroczyła 1000/min. Teraz tak jak wspomniałem wczesniej, musze odpalic auto na nowo, przy czym z palaniem nie ma zadnych problemów nawet jak auto stoi te 8-9 h na zewnątrz gdy jestem w pracy. Byłem juz z tym problemem na komputerze ale facet nie odczytał zadnych błędow oprocz jakiegos tam z immobilajzerem który wystąpił jescze u poprzedniego właściciela. Komputer poprostu nic nie zapisał, zadnego błędu, a wszystkie parametry typu ścieżka pedału gazu, doładowanie, ciśnienia, EGR, filtr DPF facet odczytał jako prawidłowe. W piątek wymieniam filtra paliwa, ale nie chce mi sie wierzyć że to to. Dodam jeszcze tylko ze w okresie letnim po zakupie zauważyłem ze autem raz na jakies 400-500 km lubiło podczas jazdy poprostu jednorazowo szarpnąc tak jakby zaznaczam jednorazowo cos z siebie wykrztusiło, ale dosc mocno odczuwalnie. Mimo to auto jechało dalej, teraz tak jakby posunęło sie to dalej i nie odzyskuje juz mocy zaczyna zwalniac/hamowac. Paliwo tankuje tylko na Shellu. Do pracy dojeżdzam nie całe 40 km wiec auto wolałbym miec sprawne. A jeszcze jedno o ile dobrze kojarze dzieje sie to raczej juz przy spokojnej jezdzie gdy auto nie przespiesza nie zmieniam biegów poprostu jade jade sobie spokojnie i nagle zonk. Nie miałem tego przy przyspieszaniu, rozpedzaniu auta, a moze poprostu JESZCZE tego w tych przypadku nie miałem. Stan licznika na ta chwile to jakies 96tys km czy autentyczne to nie wiem książka niby to potwierdza ale książka to jedno a licznik to drugie, a na kompie koles nie mogł zczytac (nie wiem dlaczego, mowił ze nie ze wszystkich licznikow moze) Proszę Was moi Drodzy o pomoc, pomysły w rozwiązaniu tego problemu.

ryku5 19-12-12 23:27

Witam,
Podłączam się do problemu. U mnie przebieg choroby z czasem łagodniał, ponieważ w trakcie pierwszych 10 miesięcy użytkowania zdarzyło mu się 3 razy zgasnąć podczas spokojnej jazdy z prędkością 80-90 km/h. Zawsze ten sam schemat - podczas dodawania gazu, brak reakcji na pedał gazu, po wciśnięciu sprzęgła obroty na 0 i kontrolki że silnik nie pracuje. Przez cały okres użytkowania co jakiś czas (2-3 razy w miesiącu) zdarza mu się jakby nierówna praca - odczuwalne większe wibracje i dziwna reakcja na gaz (takie jakby delikatne zrywy). Zacząłem rozpoznanie tematu od czyszczenia EGR. Po demontażu okazało się, że posiada on tylko delikatny nalot i nic poza tym. Wszystkie elementy wyczyściłem i delikatnie nasmarowałem. Po zabiegu objawy nie ustąpiły. Zauważyłem drobniutkie pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym i zacząłem analizować możliwość zapowietrzenia pompy. Wizyta u mechanika i analiza WDS nie wskazały żadnych błędów. Mechanik doradził, że możliwe że podczas wymiany filtra paliwa, którą sam wykonałem, mogło się dostać jakieś zanieczyszczenie do wtrysku i teraz zaburza właściwe rozpylenie mieszanki. Zalecił żeby przejechać dłuższy odcinek na wysokich obrotach (przy okazji dopali się DPF).
Przez pewien okres był spokój do czasu, kiedy przestał reagować na gaz, ale silnik nie gasł. Po restarcie silnika wszystko ok. Ciekawe było to, że gdy nie reagował na gaz, kręcenie kierownicę (wspomaganie) powodowało zmniejszeni obrotów do jakichś 500 - na granicy podtrzymania pracy silnika. Zaczęło się to 3 miesiące temu, czyli wczesną jesienią i do tej pory zdarzyło się 3 razy. Zdecydowałem się na czyszczenie baku. Znalazłem w nim jedynie delikatny osad wewnątrz puszki do której jest pływak przymocowany i poza tym nic. Zabieg nie pomógł.
Obecnie namierzyłem uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodniczego, co przełożyło się na kilka cięższych startów przy -12 st. C. na zewnątrz, ale zawsze odpalał za 1 razem.
Powoli zaczyna brakować mi pomysłów. Przez pewien czas włączałem tryb serwisowy i ustawiałem wskazania odczytu położenia pedału gazu, żeby sprawdzić jego równomierność pracy i jak się zachowuje przy braku rekcji na gaz, ale jak zwykle nie udało mi się trafić z tym na awarię.

Czy ma ktoś jakieś sugestie?

nurgle 22-12-12 15:06

Witam. Mój problem wygląda podobnie do tych wyżej opisanych, gdy silnik jest zimny auto po przejechaniu ok. 100 metrów nie reaguje na pedał gazu i na ekranie pojawia mi się taki cyrk: http://images44.fotosik.pl/537/3388b5c9a0f3aa34med.jpg (silnik nie gaśnie i pracuje równo). Gdy uda mu się lekko nagrzać to bez problemu można jechać. Wczoraj robiąc 100 km silnik nie mógł mi się nagrzać do temperatury 90 *C.

Michał7788 22-12-12 15:24

Witam ponowie,

z racji tego, że znalazłem dzisiaj troche wolnego czasu i mam juz wolne od pracy az do 27 grudnia z powodu świąt to wziąłem sie za foke. Stwierdziłem ze sprawdze jak wygląda zawór EGR. Troche sie namęczyłem wykręcając go ale w koncu sie udało. Co sie okazało to to ze faktycznie mechanizm w zaworze mechanicznie sie blokuje. Powodem jest maleńkie łożysko chodzące w tej całej prowadnicy. Ruszając mechanizmem ręcznie raz na jakis czas faktycznie zdarzało się ze mechanizm nie odbijał i zawór pozostawał w pozycji otwartej i z tego co wyczytałem w necie własnie jak sie zwiesza w tej pozycji to komputer błędu nie wyrzuci co innego jakby wieszał sie w pozycji zamkniętej. Całe to łożysko czasami jakby delikatnie się skręcało w swojej płaszczyznie i nie było juz rownoległe do prowadnicy wiec pewnie i tak przyjdzie mi wymienic cały zawór na nowy. Jak na tą chwile po wyczyszczeniu całosci działa to o niebo lepiej i sie nie wiesza wiec bede jezdził aż problem wroci/nasili sie i w tedy wymiana. Dołączam zdjęcie (jezeli sie dołączy) jak to wyglądało w realu, moment w ktorym mechanizm stawał i stawiał mimo swoich niewielkich gabarytów dosc sporo oporu. http://imageshack.us/photo/my-images...212221148.jpg/ No i ogólnie mam nadzieje ze w tym lezy ten cały moj problem. Pojezdze troche i dam znac jak auto sie sprawuje.

cocolino 22-12-12 23:36

Jeśli blokuje Ci się EGR blokuje to najlepszym wyjściem jest :arrow: http://www.focusklubpolska.pl/showth...=40368&page=12

Michał7788 23-12-12 12:08

Cytat:

Napisał cocolino (Post 808462)
Jeśli blokuje Ci się EGR blokuje to najlepszym wyjściem jest :arrow: http://www.focusklubpolska.pl/showth...=40368&page=12

To mam trzy pytania bo poczytałem troche ten temat co podrzuciłeś ale, czy po zaslepieniu:

1. Wtyczke od EGR'a odpinać po zaślepieniu czy nie?
2. Komputer nie zacznie wyrzucac mi błędów dotyczących EGR'a?
3. Z racji tego, że przez EGR spaliny są dodatkowo wypalane co powoduje, że są czystsze to po jego zaślepieniu nie bedzie mi sie szybciej zapychał DPF?

MichalST 23-12-12 19:03

Przy mk1 temat widzę przerabiany wielokrotnie z pozytywnym skutkiem. Tu niestety mamy mk2 i w dodatku silnik od PSA. Ponoć w nim EGR ma jakąś przepływkę, więc zaślepienie w którymkolwiek miejscu, nawet nie kolidującym z zaworem spowoduje wywalenie checka bo komp nie wykryje przepływu spalin. Sam też czekam czy będą jakieś domowe sposoby na likwidację tego eko-ustrojstwa. Gdyby dojście było bezproblemowe pobawiłbym się z tym a tu lipa :( Wiem że z laptopa będzie się dało to załatwić [zlosnik]

SUCOF33 23-12-12 20:08

c-max 1.8tdci nie wywala żadnych błędów po zaślepieniu testowane prawie od roku.
Natomiast w 2.0tdci jeśli po zaślepieniu wywali błąd to w blaszce powinno nawiercić się otwór ok 4mm-5mm żeby oszukać pcm.

Michał7788 26-12-12 13:26

Cytat:

Napisał SUCOF33 (Post 808720)
c-max 1.8tdci nie wywala żadnych błędów po zaślepieniu testowane prawie od roku.
Natomiast w 2.0tdci jeśli po zaślepieniu wywali błąd to w blaszce powinno nawiercić się otwór ok 4mm-5mm żeby oszukać pcm.

Doczytałem gdzies ze EGR w konstrukcji PSA posiada elektroniczny czujnik położenia. Wiec zaslepienie go czymkolwiek nic mi nie da bo on blokuje mi sie mechanicznie a zaslepka tego problemu mi nie usunie. Pozostanie mi wymiana na nowy jezeli to czyszczenie nie pomoze :smt089 i ok. 700 zł za miejmy nadzieje swiety spokoj. Poza tym auto musi byc w 100% sprawne jezeli bede chciał na wiosne/lato myslec MOZE o chipie i usunieciu DPF'a u kolegi Heko, choc do Krakowa daleka droga z okolic Bydgoszczy[niewiem]

dudek 09-01-13 16:09

Ja w chwili obecnej też zmagam się z problemem utraty mocy. U mnie jednak problemy zaczynają się po przekroczeniu 2200obr/min. silnik traci moc, redukcja biegów nic nie pomaga. Na komputerze pokazuje się komunikat usterka układu silnika. Ja również podejrzewam EGR, dodam tylko, że ten problem pojawił się u mnie przy przebiegu 430.000

kowalewski92 09-01-13 16:31

2007 rok i 430tys. przebiegu? [kaput]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi