Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] [Benzyna] Falujące obroty, przygasające światła, gasnący silnik... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19480)

NooN01 24-03-09 19:42

po co lape pchac trza miec dlugie obcazki :P mi tylko go przedmuchali bo szkoda wymieniac powiedzili

Arko72 26-03-09 00:29

mam podobny problem - dzięki za podpowiedzi

forder 15-04-09 22:06

Teraz gdy jest dużo cieplej mam kłopot po włączeniu klimy - obroty strasznie nisko spadają tak, że od razu występują drgania kiery całkiem spore. Dzieje się tak gdy jadę , włącze klimę i zahamuję do 0. Do tej pory gdy było zimniej było dość dobrze... Coś da się z tym zrobić? Też tak macie po włączeniu klimy? Nie da się jeździć.. tzn. jeżdżę bez klimy ale co jak będzie 30-35 st?...

arturoo 16-04-09 12:57

U mnie tak było jak wilgoć po zimie załatwiła kostkę wentylatora, wentylator przy włączonej klimie działał tylko na 2-gim biegu. Pojechałem do ASO i
odziwo tzw. doradca serwisowowy powiedział że to są duże koszty wymiany kostki razem z całą wiązką, wycieli kostkę zlutowali i działa do dziś i wentylator na klimie działa na 1-szym biegu.

forder 16-04-09 20:04

Tylko, że u mnie klima działa całkowicie poprawnie... jedynie po jej włączeniu mam objawy j/w.

[ Dodano: Pią 17 Kwi, 2009 19:36 ]
Czyli jedyna opcja rozwiązania tego problemu to chyba spylic auto :cry: Czytałem kilka tematów o tych obrotach i wymienione miałem to co te osoby tez wymieniały a więcej pomysłów nikt nie ma...

radekmik 17-04-09 19:52

Witajcie
Posiadam Fokę kombi z 1999 roku benzyna (bez gazu) i ostatnio zauważyłem, że po uruchomieniu na zimnym silniku znacznie faluja mi obroty, samochód drży po czym komputer zwieksza obroty. Dzieje się tak do momentu rozgrzania silnika, na rozgrzanym silniku obroty są równe. Czasami pomaga ponowne uruchomienie silnika i obroty się stabilizują. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? krokowy? przewody? Silnik chodzi na wszystkich garach, ma swoja moc więc cewkę wykluczam.

piterr89 17-04-09 23:24

Mam podobnie , tylko mi potrafi nawet trzymac obraty do 2000obr , dopiero z czasem sie normuje..

tomGI 21-04-09 16:11

Posiadam Focusa 2002 (przebieg 130 tyś) 1.6+LPG.
Od dawna mi rzuca silnikiem na wolnych obrotach, najbardziej odczuwalne przy schodzeniu z 1500rpm do jałowych + przygasa oświetlenie.
Bardziej jest to zauważalne przy jeździe na gazie.

Wymiana świec nic nie dała, regulacja gazu też. Filtry powymieniane.
Wykręciłem krokowca, oczyściłem (myślałem, że będzie więcej syfu) szmatką i benzyną, zresetowałem kompa.
Po załączeniu od razu widziałem, że inaczej spada wskazówka na obrotomierzu. Pomogło, na jedyne 80 km i nadal to samo.
Zrobię jeszcze raz ten sam test i zobaczę czy pomoże. Nowy krokowiec to koszt 170-230 zł.

radekmik 21-04-09 17:19

piterr89 ja już jestem po wymianie krokowca i jak ręką odjął :D . Do tego mechanik powiedział mi, że miałem zwarcie w instalacji gdzieś na grodzi (nie wiem gdzie to jest) i mówił, że gołym okiem nie da się tego sprawdzić. Tak czy inaczej sprawa załatwiona i foka mruczy aż miło. Może do przyczyny falujących obrotów i przygasających świateł świateł da się dojść po ogólnym sprawdzeniu instalacji czy nie ma przebić...

NooN01 21-04-09 18:50

wlasnie wrocilem z serwisu aso w rzeszowie zostal wgramny nowy soft i wymieniony wezyk od odpowietrzania skrzyni korbowej i........... [ass] [ass] [ass] [ass] [ass]
nic nie dalo, na kompie bledow nie pokazalo obroty jak byly nisie tak sa a gosc stwierdzil ze chyba zaduzo oczekuje od tego auta ... a ja powiedzialem ze no to wkoncu ford to nie ma co oczekiwac/// [banghead] w sobote jade do znajomego ktory ma takiego samego 1.6 pojedzic i zobaczyc ogolnie jak jemu chodzi...
koszt
nowy soft 100zl
podlaczenie pod kompa 55zł
wezyk 55zł
zmiane wezyka 70zł

ja zaplacilem 44zł za wezyk i za kompa 55zl ale nie polecam !!!! tego serwisu nawet gosc nie wspomnial ze moze zawor od wolnych obrotow nie dziala jak powinien ze moze potencjometr przepustnicy no nic !!!

acha i muli jak mulilo dopiero powyzej 4tys obr jakos jedzie

tak ze ogolnie potwierdzam aso to [ass] a pan ktory mi to robil to taki: [foch]

forder 21-04-09 20:44

Współczuję NooN01 :(

Czytając jeden z tematów ktoś pisał, że problemy z obrotami zaczęły mu się po wymianie oleju. I skojarzyłem, że ja w 1 roku miałem wymieniany olej normalnie przez spuszczanie z dołu ale osatnio przed zimą żeby nie ściągac osłony odessali mi tylko od góry no i wiadomo na pewno cos syfu zostało... i o dziwno pamiętam, że właśnie wtedy zaczęły sie problemy z obrotami! Czy to może być przyczyna? Jaki może to mieć związek...?

W chwili obecnej dyskomfort jazdy jest strasznie dokuczliwy:( Jeżdże bez klimy bo jak ja włączyłem dzis i zahamowałem do zera auto to obroty były prawie na samym dole a kierownica od drgań myślałem, że wyleci mi z rąk (to tak w przenośni ale chciałem oddać w słowach moje odczucia...). Ogólnie w zimne dni bez klimy jeździło się ok ale teraz są schody.

Czy naprawdę nie ma osoby, która zna przyzynę i wie jak to rozwiązać?? Chba zagladają tu też mechanicy... ?

Emf 22-04-09 20:23

Spadające obroty przy hamowaniu (poniżej drugiej kreski, auto prawie gasło) naprawiło u mnie czyszczenie przepustnicy.

NooN01 23-04-09 12:31

u mnie tez na 3 dni ....

Emf 23-04-09 17:51

Ja jeżdżę już dwa miechy i jest OK.
Faktem jest, że (nie wiem ale to chyba zbieg okoliczności) po 1-2 miesiącach jak te obroty mi zaczęły spadać walnęła mi cewka.
Więc "hurtowo" robiłem wymianę cewki, czyszczenie przepustnicy i naprawa wężyka odpowietrzającego.
Jak na razie OK, tylko obroty na jałowym trochę za niskie i autem lekko trzęsie.
Czas chyba czujnik biegu jałowego przeczyścić/wymienić.

forder 24-04-09 20:17

W Abc Focus powiedziali mi , ze jezeli wymienione mialem krokowca+zawor+rurka odpowietrz. to zostaja kable WN i cewka bo na to wskazuje mocne spadanie obrotow podczas wlaczania klimatyzacji. Co sadzicie o tej diagnozie?

I jak to jest u Was przy wlaczeniu klimy? Podczas jazdy z nia przy hamowaniu do 0 obroty nie spadaja max w dol?

Jarcio 25-04-09 09:40

Też miałem problem z obrotami ,czyszczenie krokowca niewiele dało ,dopiero dwukrotna wymiana filtra PALIWA pomogła i przestało szarpać na wolnych obrotach. Od pól roku mam spokój.

niko123 25-04-09 10:05

Cytat:

Napisał Jarcio
Też miałem problem z obrotami ,czyszczenie krokowca niewiele dało ,dopiero dwukrotna wymiana filtra PALIWA pomogła i przestało szarpać na wolnych obrotach. Od pól roku mam spokój.



jak to dwukrotna wymiana filtra ?

forder 27-04-09 21:44

Czy nikt nie miał doczynienia z taką sytuacją jak u mnie z obrotami z wł. klimą? Nikt nie jest w stanie pomoc?

Emf 27-04-09 22:50

Cytat:

Napisał Jarcio
czyszczenie krokowca niewiele dało

Bo jego czyszczenia rzadko pomaga.
Trzeba wymienić :)

Jarcio, tylko, że w moim przypadku filtr paliwa ma niewiele do pracy na lpg ;)

gRuHa 28-04-09 15:29

Cytat:

Napisał forder
Co sadzicie o tej diagnozie?

pytanie jeszcze kiedy były ostatnio wymieniane...

forder 28-04-09 21:02

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał forder
Co sadzicie o tej diagnozie?

pytanie jeszcze kiedy były ostatnio wymieniane...

Krokowca zawor+odme wymienialem w zimie jakies 2-3 miesiace temu. Wtedy nie czulem klopotow z klima bo jej nie uzywalem... Z obrotami po wymianie bylo wyraznie lepiej do czasu pierwszych cieplych dni... Dzis jechalem przy 26 st tylko czasami wlaczajac klime jak wiedzialem, ze nie bede hamowal :( Makabra... Wiec co to moze byc?

Gdzies czytalem, ze po takiej wymianie w/w trzeba resetowac kompa prawda to? Bo moze pamietac stare wartosci i dlatego obroty spadaja nadal za nisko. Pamietam, ze nie resetowano mi kompa po wymianie wtedy.

NooN01 28-04-09 21:05

nic ci restart nie da mi nawet nowego softa wgrali i [ass]

gRuHa 29-04-09 15:05

Cytat:

Napisał forder
Krokowca zawor+odme

pytałem o kable WN...

forder 29-04-09 21:05

A to sadzac po papierach sa od nowosci te co byly w aucie. Ale czy ich wymiana moze miec zwiazek z tymi problemami? Bo to kolejna kasa (jakies 250) i nie wiadomo czy bedzie leppiej...

NooN01 30-04-09 12:01

a odnosnie silniczka biegu jalowego to moze by takiego kupic ??
zawsze cos taniej

Zawor biegu jalowego

forder 07-05-09 20:55

Wymieniłem ostatnio poduche i drgania ustały. Noon a Ty wymieniałeś ją? Jak nie to spróbuj.

tomGI 01-06-09 22:02

Dobra, kupiłem nowy silniczek krokowy i porażka.
Zaskoczyło mnie to, ponieważ stary wyjąłem i oczyściłem, przez jakieś 100km działał cud, miód, malina, nigdy tak nie pracował silnik. Pomyślałem czas na nowy.
Narazie wymieniłem to i świece na nowe i zero poprawy.
Zarówno na gazie jak i na benzynie [notworthy]

Szukałem ale nie widzę, jest może jakiś manual nt jak oczyścić przepływomierz ?

Ciąg dalszych perypetii wkrótce.
Mam jeszcze fabryczne kable, ale przy cewce coś poprzedni właściciel grzebał.
Chyba wdepnę do Wuja Zbycha [hmm]

player 02-06-09 12:44

Cytat:

Napisał tomGI
Dobra, kupiłem nowy silniczek krokowy i porażka.
Zaskoczyło mnie to, ponieważ stary wyjąłem i oczyściłem, przez jakieś 100km działał cud, miód, malina, nigdy tak nie pracował silnik. Pomyślałem czas na nowy.
Narazie wymieniłem to i świece na nowe i zero poprawy.

To sprawdź jeszcze odmę

pozdro.

NooN01 02-06-09 13:21

w jaki sposob odme sprawdzic ??
"forder" ta od strony skrzyni ??

player 03-06-09 12:16

Cytat:

Napisał NooN01
w jaki sposob odme sprawdzic ??
"forder" ta od strony skrzyni ??

Za kolektorem ssącym masz gumowy wężyk. Jeśli jest cały to ok.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi