Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Ciężkie odpalanie auta na zimno (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37431)

Adamgd 28-03-10 18:51

Ciężkie odpalanie auta na zimno
 
Witam

posiadam focusa mk1 z silnikiem 1.8 benzyna od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem samochodu jak jest zimny Więc żeby odpalić trzeba mu pomóc przytrzymując gaz no i nie wiem czy to ma to coś wspólnego auto się bardzo długo nagrzewa osiąga temperaturę 90 stopni po ok 10 km i zdarzy się że spada jak np stoję na światłach ok 50 - 70 stopni nie wiem czy to czujnik temperatury czy termostat

Dodam jeszcze że w ostatnim czasie zmieniałem świece z kablami i czujnik prędkości vss

bym prosił o jakieś porady
pozdrawiam

niko123 28-03-10 19:20

Kolega w 2.0 miał ogromne problemy przy odpalaniu ( ciężko odpalił a jak załapał to jak się nie dało gazu to zgasł ), wymienił świece, kable i filtr paliwa i nic - okazało się że to silniczek krokowy padł - czyszczenie nie pomogło tylko wymiana.

Adamgd 28-03-10 19:59

dzięki kolego to już coś może rzeczywiście to silnik krokowy w warsztacie mówili mi że to może być sonda lambda ewentualnie cewka zapłonowa ale i tak nie mieli czasu sprawdzić a z tą temperaturą to pewnie termostat tylko nie wiem w którym miejscu się on znajduje może bym sam wymienił ten termostat

niko123 28-03-10 20:39

Cytat:

Napisał Adamgd (Post 429493)
dzięki kolego to już coś może rzeczywiście to silnik krokowy w warsztacie mówili mi że to może być sonda lambda ewentualnie cewka zapłonowa ale i tak nie mieli czasu sprawdzić a z tą temperaturą to pewnie termostat tylko nie wiem w którym miejscu się on znajduje może bym sam wymienił ten termostat

Zmień mechanika.

O sondzie i katach wiem wszystko, bo przerabiałem temat od a do z.
Sonda jak ma wadliwe działanie to komp wywali w 100% check ( jest koło 15 błędów do samej sondy lambda ) po za tym sonda nie ma nic do odpalania po mimo że 4 przewodowa z grzałką to pracuje dopiero po około 1 min od odpalenia auta, bo jak osiągnie odp. temp to dopiero wpływa na pracę silnika.

Sprawdzenie cewki jest problematyczne i często błędne, niestety najlepiej podmienić na testy albo kupić nową.

Na początek polecam :

Reset kompa, i przeczyścić przepustnicę.
Co do temp to możliwe że termostat a czy czujnik temp. nie jest padnięty możesz sam sprawdzić w trybie serwisowym. ( temp. głowicy )


Opis trybu pochodzi głównie z TIS´a, częściowo z własnej obserwacji i domysłów. Nie wszystkie wskazania są opisane.

Jak wejść:
1) wyłączony silnik - trzymamy guziczek od zerowania licznika i przekręcamy stacyjkę
2) po ok 10 sek licznik wchodzi w tryb serwisowy

Przełączanie do kolejnych wskazań guziczkiem zerowania. Wyjście jeśli dobrze pamiętam po dłuższym przytrzymaniu.

1. GAGE - wskazówki
2. 8888 - test wyświetlacza (wszystkie segmenty)
3. bULb - test kontrolek
4. r_22 - wesja ROM´u licznika
5. E001 - wersja pamięci NVM licznika
6. DTC - lista kodów błędów diagnostycznych (jeśli OK miga NONE)
7. nnn.n - prędkość w milach na godzinę
8. nnn.n - prędkość w km/h
9. ???? - dla 0km/h jest wartość hex 3d - rośnie o hex 22 co 10km/h - nie opisane w TIS´ie
10. nnnn - obroty silnika
11. ???.t - to będzie sygnał z czujnika cisnienia oleju 0 obr/min - 25.t -800 obr/min - 5b.t, 2000 obr/min - bb.t - nie opisane w TIS´ie - ale na logikę mi tak wychodzi
12. Fnnn - poziom paliwa - sygnał bezpośrednio z czujnika w baku (zmienia się jak auto zakręca, hamuje itd. stabilizuje się po chwili postoju)
13. Lnnn - stabilne wskazanie paliwa - rezerwa przy L026
14. nnnF - stabilne wskazanie paliwa w hex - rezerwa przy 26.F
15. nnnC - temperatura głowicy
16. hh.C - być może temperatura silnika pomnożona przez 2 w hex
17. bnnn - napięcie (postój ~12V, włączony silnik ~14V)
18. Ab-H/L - ABS - L - w porządku
19. Eb-H/L - EBD - L - w porządku
20. IL-H/L - Oświetlenie licznika - L/H ciemno/jasno
21. Cr-H/L - położenie kluczyka ??? nie sprawdziłem

I tu się kończy TIS - a teraz jeszcze jest tyle:
22. A-2C - ??? - po odpaleniu dwie cyferki migają że nie da się ich odczytać
23. b-88 - ???
24. C-C1 - ??? - d1 zgaszony silnik, C1 - odpalony
25. d-3b - ??? - ostania cyfra miga b lub c ???
26. 0181 - ??? - przy zgaszonym jest 0157 po odpaleniu przez parę sekund rosnie do ok 0180
27. 1255 - ???
28. 2014 - ???
29. 3255 - ???
30. 40?? - ???
31. 5000 - ???
32. 6000 - ???
33. 7000 - ???
34. P11F - ???
35. P200 - ???
36. P300 - ???
37. P400 - ???

jeracky 29-03-10 10:31

ja też miałem takie problemy na zimnym.Odpowietrzenie skrzyni korbowej rurka i zaworek.Po wymianie jest ok.Najpierw obejrzyj gumy bo często lubią parcieć i zaciskiwać się.Powodzenia

niko123 29-03-10 11:09

Cytat:

Napisał jeracky (Post 429703)
ja też miałem takie problemy na zimnym.Odpowietrzenie skrzyni korbowej rurka i zaworek.Po wymianie jest ok.Najpierw obejrzyj gumy bo często lubią parcieć i zaciskiwać się.Powodzenia

Popieram kolege
To nie jest drogie- można wymienić.

http://ford.sklep.pl/pl,product,3883...nika,ford.html

loserkid 29-03-10 16:40

Niko ten zaworek do którego dałeś link jest do silników 1.4 i 1.6. W 1.8 jest chyba podobnie jak w 2.0 metalowy zaworek i kosztuje troche więcej. W serwisie 115zł.
http://www.abcford.pl/Pages/ProductV...=542&c=36&s=46

Adamgd 29-03-10 18:37

dzięki tylko w którym miejscu jest ten zawór ?
narazie wyczyszczę przepustnicę i mam pytanie jak wykonać reset komputera wystarczy że odepnę klemy z akumulatora na parę minut

loserkid 29-03-10 22:48

Z przodu silnika obok kolektora wydechowego . Reset przez odłączenie aku na dłuższą chwile.

Adamgd 02-04-10 20:58

Dzisiaj wyczyściłem przepustnice i zresetowałem komputer tak jak mówiliście zauważyłem poprawę w odpalaniu samochodu już nie trzeba pomagać gazem trochę na początku przez pierwsze 2-3 sekundy są problemy z utrzymaniem obrotów ale najbardziej mnie to dziwi że zawsze miałem obroty w granicach 800obr/min a teraz mam ok 950 może to się unormuje

marekkk69 03-04-10 16:33

Ja miałem podobny problem co ty, najpierw wymieniłem cewkę zapłonową. Od tego czasu nie było problemu z odpalaniem (wcześniej palił mi ok 3 razu i z problemami), z tym że po wymianie i tak palił mi przeważnie dopiero za 2-gim razem. W międzyczasie zaczęły mi falować obroty, masakra, na postoju skakały w przedziale 800 - 1000. Po wymianie przewodu odpowietrzającego skrzynię korbową silnik zaczął ładnie pracować, ale pojawił się kolejny problem, przy zmianie biegów bądź częściej przy redukcji, obroty spadały i silnik sobie gasł, generalnie bardzo niebezpieczna sytuacja szczególnie w zakrętach, ponieważ mamy brak wspomagania hamulców i układu kierowniczego przy zgaszonym silniku, a samochód sobie wjeżdża z pełną prędkością w zakręt... Nadeszła kolej na silnik krokowy..., po wymianie wszystko super, przy mrozie - 22 palił mi za pierwszym ;) Więc sprawdź sobie te wszystkie części ;)
Co do temperatury..., też miałem ten problem, i po wymianie termostatu jest ok.
Po wymianie tych wszystkich części, tzn przewód odpowietrzający, silnik krokowy, oraz termostat (bezpośrednio odpowiedzialny za nagrzewanie silnika) samochód stał się bardziej dynamiczny oraz znacznie mniej pali. Co do tej cewki o której pisałem to nie jestem do końca przekonany czy to było powodem złego odpalania, tylko po prostu pozostałe elementy powoli wysiadały.

klapek 03-04-10 17:38

Witam.
Może ktoś zapodać jakimś foto tego przewodu odpowietrzania skrzyni korbowej, założone na silniku ? (wąż odmy ? )
Ja cały czas myślałem że to jest w okolicach krokowca i przepustnicy... a tu się dowiaduje że z przodu :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi