Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Szyba boczna trzeszczy podczas otwierania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37443)

pawel_luk1 28-03-10 20:49

Szyba boczna trzeszczy podczas otwierania
 
Jak w tytule - szyba boczna przednia prawa zaczęła trzeszczeć podczas otwierania i zamykania. Trzeszczy w zasadzie w położeniu lekko domkniętym, dalej otwiera się już normalnie.
Wydawany dźwięk to takie specyficzne drganie, jakby sucha guma skakała po szybie, czasami pojedyncze czasami kilka.
Rozebrałem całe drzwi, przeczyściłem prowadnice, psiknąłem je teflonem w spreju - pomogło na dwa tygodnie.
Co to może być? Miał ktoś taki przypadek?

DoktorB 02-04-10 13:04

Mam to samo. To samo miałem też np w Escorcie.
Obawiam sie, żę jedyną radą na to jest wymiana prowadnic szyby. Te wyglądajace jak zamszowe prowadnice z czasem wyklepują/wygniatają się i szyba dostaje luz w pewnym ustawieniu. Teflon czy silicon w spreyu działa krótko i tylko minimalizuje skutek uboczny luzu w prowadnicy. Takie jest moje zdanie. Może ktoś ma jakieś inne doświadczenia w tej kwestii?

WPSS 02-04-10 22:09

Koledzy silikon w tak zwanym "sprayu" pomaga, rok temu zaaplikowałem takie cudo w większych ilościach... z początku trochę szyba się przez to brudziła ale po dokładnym wyczyszczeniu wszystko świetnie chodzi aż do dziś

szejk78 02-04-10 23:02

popryskaj plakiem do deski efekt mur

pawel_luk1 03-04-10 13:42

Problem rozwiązałem!
U mnie problem nie leżał w zamszowych prowadnicach - mycie i smarowanie ich nic nie dawało.
Trzeba było posmarować wazeliną rolki mechanizmu podnoszenia szyby. Ja zrobiłem to poprzez otwory rewizyjne służące do odkręcania szyby. Żeby to zrobić trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i opuścić szybę na taką wysokość aby mechanizm podnoszenia szyby znalazł się na wysokości tych otworów.

szejk78 03-04-10 21:53

brawo, problem rozwiązany

gervee 18-08-10 20:43

Cytat:

Napisał pawel_luk1 (Post 431559)
Problem rozwiązałem!
U mnie problem nie leżał w zamszowych prowadnicach - mycie i smarowanie ich nic nie dawało.
Trzeba było posmarować wazeliną rolki mechanizmu podnoszenia szyby. Ja zrobiłem to poprzez otwory rewizyjne służące do odkręcania szyby. Żeby to zrobić trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i opuścić szybę na taką wysokość aby mechanizm podnoszenia szyby znalazł się na wysokości tych otworów.

Które to są otwory? Widać je zaraz po zdjęciu plastiku tapicerki?

guzikmen 05-08-17 12:08

Cześć, podepnę się pod temat. W moim przypadku szyba drga podczas jazdy na nierównosciach ale tylko kiedy jest całkowicie domknięta. Kiedy jest choćby delikatnie opuszczona problem drgań już nie występuje. W czym może leżeć problem?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi