Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Piszczący pasek?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45103)

po1982 24-11-10 18:42

Piszczący pasek??
 
Witam

Mam problem z piszczącym paskiem wydaje mi się że klinowym. Po ostatnim serwisie gdzie był wymieniany pasek oraz napinacz paska pojawiło się piszczenie..wróciłem do serwisu aby coś mi z tym zrobili i d..a:( kombinowaliśmy z różnymi paskami i lipa piszczy dalej:/ Czy ktoś miał może podobny przypadek??
Dodam że piszczenie jest dość ciche we wnętrzu go nie słychać w zasadzie ale na zewnątrz jest już to mocno irytujące..Ma ktoś może jakiś patent na piszczenie paska??

Adam Getka 24-11-10 19:34

A na pewno pasek. Może jakaś rolka piszczy?

sarus 24-11-10 21:13

ostatnio będąc na wymianie rozrządu u "wuja Zbycha" dowiedziałem się że dość często w jednostkach 1.6 tdci piszczy po prostu pasek rozrządu a nie jak może się wydawać jakaś rolka.
I u mnie ta usterka została usunięta (przy okazji wymiany) winowajcą okazał się ten właśnie pasek....
pozdro :smt023

po1982 25-11-10 11:07

Rolki są ok. A czemu zacząłby piszczeć pasek rozrządu zaraz po wymianie napinacza i paska??
Dodam że na starym pasku o zgrozo jest cisza..zaczyna mnie to irytować:(

fifarafa 28-11-10 12:57

Hej też mam problem z piszczeniem chyba paska. Wyminiłem pasek miesiąc temu i była cisza i nagle zaczęło sie na nowo. Wymieniłem rolkę napinacza i tą drugą i dalej to samo:( jak popsikam na pasek sprayem do pasków klinowych to jest cicho i za jakiś czas znowu to samo. Co można jeszcze zrobić?? możliwe że felerny pasek?? bo nie mógł sie zużyć po miesiącu. już nie mam pomysłu a pompa wody niby sprawna pomóżcie bo te piszczenie mnie dobija

Pretorian 28-11-10 18:35

jakiej firmy pasek ? mozna ew. zmienic na innej firmy czasem zdarza się pasek z twardej, gumy ii po rozruchu lubi popiszczec...

drake 28-11-10 18:42

np. sławne paski GATES.

Ogólnie pisknięcie paska podczas startu u mnie też występuje i występowało. Napinacz wymieniony, pasek też (Bosch, napinacz INA). Jak był cienki napinacz to po starcie piszczał przez kilkanaście sekund aż złapał trakcje.

fifarafa 28-11-10 18:53

u mnie jest ten problem że ciągle piszczy a jak dam obroty większe to szybsze piszczenie. Rzadko przestaje na trochę piszczeć:(

po1982 01-12-10 13:50

spray wurth-a pomaga ale tylko dopóki nie zrobi się mokro..ciekawe czy ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie tej kwestii bo jest ona mocno irytująca:(

STUDZIN 26-04-12 11:19

Chłopaki pomocy bo mam ten sam problem.Zaczęło się to tak, że coś piszczało...W serwisie okazało się, że pompa wody leci i mi ją wymienili.Na drugi dzięń piszczy pasek..Z dnia na dzień co raz bardziej aż pojechałem znów do mechanika a i pasek oryginalny w fordzie kupiony!Powiedziano mi że musi zostać wymieniony mimo, że przejechałem na nim 2000km bo płyn chłodzący mógł lecieć na pasek i stad piszczenie.Dwa dni temu wymieniłem pasek oryginalny na gates firmy i znowu pomału rano zaczyna piszczeć:((((pomóżcie co robić??[upal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi