Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Dymienie,tyrkotanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=83605)

siwy120481 18-12-21 19:41

Dymienie,tyrkotanie
 
Dzień dobry dawno mnie nie było. Postanowiłem się podzielić z wami tym co mnie spotkało nie miłego może ktoś tak miał i mi doradzi co z tym zrobić.
Pacjent to 1.6tdci 109km z wyciętym DPF.

Auto jeżdziło normalnie ale zaczęło gasnąć.po weryfikacji został wymieniony filtr paliwa i dodany Stp do czyszczenia wtryskiwaczy.odpowietrzone odpaliło i jeżdziło . drugie tankowanie z dodatkiem Stp czysty uklad paliwowy auto jeździ ale coś go blokuje kuleje i cieżko się zbiera czasami zgaśnie tak jak by się zdławiło. ale na to pomogło trzymanie go wyrzej na obrotach.
Planowałem zrzucić zbiornik i dostać się do sitka w baku ( czy jest dostęp do sitka gdzieś z pod siedziska czy trza zrzucić zbiornik i dopiero???)
Póki co jeździłem i postanowiłem go trochę przegonić i niestety stało się fordzik nie podołał.
Mianowicie cisnołem mu zdrowi do 4 tysięcy obrotów aż za jednym razem zatyrkotał metalicznym głosem zadymił jak szlak na biało zgasł i ani be ani me. Gdy obroty spadały po dodaniu gazu tyrkotał i odpusciłem zgasł i dotoczylem się na awaryjnych na poboczną drogę.
Auto zcholowałem i stoi w garażu. Co to może być.???

---------- Post dodany o 19:27 ---------- Poprzedni post był z 18:48 ----------

Mam szwagra co trochę tam kuma te klimaty bardziej niż ja no i mi mówi że nie wie co może być ale odkręcił korek oleju i mówi zakreć chwilę - wałek się kręci nie blokuje .ma chęć ale nie może odpalić no to co się zapowietrzył czy co? Na elmie nie ma błędów. Szwagier mówi że na plaka można sprawdzić no i się zgodziłem silnik zagadał na plaka ale zgasł i mówi że wtryski. Nie dawało mi to spokoju i nie chciałem uwierzyć że wtryski mogły paść tak od razu bez objawów wkurzyłem się i już bez szwagra odpaliłem typa na plaku i gaz w podłogę chyba się odpowietrzył i załapał bo chodził kopcił tak że pół wsi zadymilem ale już mi było wszystko obojętnie wyjechałem z garażu zostawiłem go na jałowym i udałem się na bok bo było siwo wszędzie. I tak kopcił z 5 minut zgasiłem poczekałem 30 minut aż dym się dobrze rozejdzie. Odpaliłem ponownie już tak nie kopci ale jednak jeszcze dymi co mogło mu się stać? Wtryski turbina ( od jakiegoś czasu zrobiła się czarna turbina odymiona 2lata temu był wymieniany przewód olejowy bo ciekł olej i chulał dobrze aż do teraz z tym że była odymiona) nie wiem czy warto inwestować może ktoś coś mi poradzi był bym wdzięczny.
Dziękuję za uwagę i przepraszam za pisownię. Nie znalazłem też podobnego przypadku na forum.

---------- Post dodany o 19:41 ---------- Poprzedni post był z 19:27 ----------

Acha wyjeżdżając z garażu zauważyłem czarna plamę oleju czego przed awarią nie było.

kragan 18-12-21 21:30

Jak na moje to musisz jechać do zaufanego specjalisty. Tutaj to jak wróżenie z fusów ;) Jedyne co mogę sensownego powiedzieć to szczerze życzyć powodzenia. Mam nadzieję, że robota nie okaże się za droga i autko jeszcze posłuży.

PS. Może ktoś bardziej ogarnięty ci podpowie jak zapodasz jakieś zdjęcia albo film.

siwy120481 18-12-21 23:57

Jak można zdjęcia wrzucić film.wlasnie wróciłem ż garażu bestia pali spoko tylko dymi:-) w sumie to patrzyłem turbinę kręci się na jałowym luz trochę ma i coś tam brzęczy metaliczny odgłos.

---------- Post dodany o 23:57 ---------- Poprzedni post był z 23:50 ----------

Ogólnie to szukam auta a te jeśli okaże się nie opłacalne zezłomuje tylko mam sentyment i mi go szkoda no i mam zapas on który będę musiał pogonić dalej aż mi żal tyle w niego wpompowalem a on woła więcej:-)

kragan 19-12-21 00:15

Wrzuć na YT i dodaj link. Możesz też spytać na ogólnym forum forda. Może ktoś coś pomoże. Chociaż i tak podtrzymuję, że najlepiej jechać do fachowca.

siwy120481 19-12-21 15:26

Nie wiem czy mi się opłaca ale po świętach coś pomyślę o fachurze.nie mam konta na YT i nie jestem na forum forda zarejestrowany tylko na forum forda fokus ale się zaloguje bo póki co nie mam nic innego jak problem w garażu:-)

siwy120481 30-12-21 15:42

Problem rozwiązany.wymieniono wtryskiwacz i odmę i auto hula.koszt imprezy 600pln.

kragan 31-12-21 14:09

No to gra gitara! Szczęśliwego nowego roku. Niech focusik śmiga i cieszy dalej :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi