Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Dziwny hałas FILM (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32615)

baculka 18-11-09 17:57

Dziwny hałas FILM
 
Witam,

Proszę posłuchać i odecnić. Co może tak hałasować szczególnie po dodaniu azu. Dodam, że nic takiego się nie dzieje jak silnik dobrze jest rozgrzany!


MisiekT 18-11-09 18:09

zimny silnik jest glosniejszy, ja tam nic niepokojacego nie slysze... masz sprawne swiece?

elite 18-11-09 18:12

bardzo ladnie chodzi :P troszke tam rolki sobie popiskuja, ale to na razie nie ma sie czym przjemowac mysle.

baculka 18-11-09 18:15

a ten klekot po dodaniu gazu? Mam wrażanie, że nie powinień tak stukac po dodaniu gazu. Świec nie sprawdzałem dawno. Jak długo po odpaleniu pracują świece?

Bourne 18-11-09 18:46

takie dziwne uderzenia słychać tak jakby coś w pokrywę zaworów stukało

Gwidon 18-11-09 19:09

Ja słyszę twarde pukanie za silnikiem , od strony skrzyni biegów.
Może przy otwartej masce będzie można dokładniej zlokalizować.
Od 47 sekundy wyraźnie słychać pukanie , nie wzrasta wraz z dodawaniem gazu.

stelmach 18-11-09 19:33

w 44 sekundzie słychac mocny stukot - wg mnie nie jest to normalne więc ja bym to przypilnował - moze to zawory?

MisiekT 18-11-09 19:36

doszukujecie sie spisku :) jak dla mnie niedogrzany silnik i tyle...drobne stuki/puki i inne byc moze sa, ale to moze byc juz zuzyta poduszka albo cokolwiek w tym stylu - sam silnik pracuje w porzadku

Gwidon 18-11-09 19:47

To nie zawory, może być mocowanie silnika jak sugeruje MisiekT.
Za skrzynią jest mocowanie sktzyni tzw. ósemka może być wybita i drgania na zimnym silniku przenoszą się na budę.

Wilu117 18-11-09 21:15

Ja też słyszę te stuki i bynajmniej u mnie coś takiego nie występuje.

baculka 18-11-09 21:37

witam,

Misiek T ma rację silnik pracuje normalnie. Spala normalnie, moc normalna, wskazówka obrotomierza nie faluje. Stuki te z ponad 40 sekundy występuja tylko przy zimnym silniku. Czuć je najbardziej we wnetrzu przez pedał sprzegła.

wro_bel 19-11-09 09:39

Mój TDDI pracuje dokładnie tak samo i też wkurza mnie, że na zimnym jak się rusza to tak jak ursusem, ale jak się rozgrzeje to cichnie i pracuje normalnie (chyba - nie porównywałem z innym TDDI). JAk wcisnę sprzęgło to dźwięk się nasila ale to podobno normalne. Mechanik w lipcu powiedział mi, że taki głośny klekot na zimnym silniku i cichnący jak się rozgrzeje może świadczyć o tym, że któryś wtrysk nie domaga, ale jeszcze nie byłem u speca od wtrysków żeby zrobić próbę przelewową. Spalanie mam chyba normalne (jazda mieszana 50/50 miasto z trasą ok. 6L). Chyba nie ma się czym przejmować.

MisiekT 19-11-09 10:53

a IMO to kwestia niedogrzania - mialem podobnie na starych swiecach, wymienilem kilka dni temu na swieze i praktycznie od samego startu chodzi ciszej i rowniej...

baculka 19-11-09 11:17

Świec nie sprawdzałem i jakoś nie pałam chęcia zrobienia tego sam. Podejrzewam, że będę móg to zrobić za około miesiąc.

MisiekT 19-11-09 11:26

jak nie wymieniales to po prostu wymien - teraz masz promocje i oryginaly kosztuja 35zl/szt. majatek to nie jest a oszczedzasz i silnik i nawet troche wachy, bo znacznie szybciej sie rozgrzewa

wro_bel 19-11-09 11:31

No ja się miałem umówić na sprawdzenie, ale chyba od razu po prostu wymienię, bo za samo sprawdzenie w Poznaniu wołają 60-70 PLN, a komplet nowych świec oryginałów z wymianą 180 PLN, więc nie ma co dokładać 1/3 ceny posiadania nowych świec.

baculka 19-11-09 11:31

Misiek, jakie świece polecasz w tej cenie?

wro_bel 19-11-09 11:36

No właśnie - lepsze oryginalne fordowskie czy Bosch?

MisiekT 19-11-09 11:52

Fordowe sa po 35zl/szt., wiec chyba oczywiste ze oryginaly

Atol_2008 19-11-09 18:25

Baculka dla mnie to wygląda albo na jakiś wtrysk przytarty albo napinacz paska wielorowkowego, bo on także potrafi porządnie zastukać.Bardziej bym stawiał na wtryskiwacz:)

baculka 19-11-09 18:44

Atol_2008 a czy jeżeli byłby to wtryskiwacz nie tłuk by też tak samo na ciepłym?

Atol_2008 19-11-09 18:53

czasami wtryskiwacz jak pracuje wolno to się nie przycina -dopiero na wyższych obrotach jest to zauważalne

MisiekT 19-11-09 18:55

eee tam, powazne uszkodzenie wtryskiwacza w TDDi jest malo prawdopodobne... skoro problem jest na zimnym, to i tak pierwsze co warto ogarnac to swieze swiece

Atol_2008 19-11-09 18:57

A co mają świece żarowe do tego??????
Służą do leprzego uruchamiania silnika i tyle później nie działają więc jak odpali i chodzi równo to bez znaczenia czy świeca jest dobra czy nie.A jak bylo słychać na filmie silnik pracuje równo.

MisiekT 19-11-09 19:00

ile czasu dzialaja to wielka niewiadoma - ile ludzi tyle opinii
faktem jest, ze przy sprawnych swiecach temperatura w silniku osiaga odpowiedni poziom znacznie szybciej i silnik chodzi rowniej/ciszej praktycznie od samego rozruchu... przerobilem to w piatek 2 tyg. temu wiec mozemy dyskutowac do woli

Atol_2008 19-11-09 19:08

czas nagrzewania świecy trwa około 10 sek. i tylko po to aby rozgrzać powietrze w cylindrach i tyle później nie działają. Podłącz sobie do przewodu podgrzewania świec próbówkę 12 V i niech ktoś uruchomi silnik.Efektem będzię zgaszenie lampki przez przekaźnik i już więcej nie będzie podgrzewania i tyle.

---------- Post dodany o 18:08 ---------- Poprzedni post był z 18:03 ----------

MisiekT może masz na myśli świece do podgrzewania płynu chłodzącego? One zaczynają grzać około 0 st i jest ich 3 szt.Steruje nimi komputer więc i on wyłącza w chwili, gdy silnik osiągnie określoną temperaturę. Dzieki nim od samego rozruchu do kabiny naplywa ciepłe powietrze.

MisiekT 19-11-09 19:13

nie, nie mam na mysli zadnych dodatkowych nagrzewnic - zwykle, standardowe, seryjne w kazdej foce w dieselu, swiece zarowe [rotfl]
czy dzialaja 10 sekund czy dluzej nie ma znaczenia - fakt ze sa po to zeby ulatwic rozruch i prace silnika w poczatkowym etapie rozgrzewania

Atol_2008 19-11-09 19:44

Kolego MisiekT ja nie mówię o opcjach płatnych jako pakiety dodatkowe przy zakupie, tylko o seryjnym aucie. Widzę,że nie masz pojęcia o czym piszę więc proszę bardzo fotka
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...6547fe6050e36e
Jest to zdjęcie nagrzewnicy z Golfa TDI bo do foki nie znalazłem na szybkiego, lecz wyglądem niewiele się różni od tej na zdjęciu
Jest to urządzenie do dodatkowego podgrzewania zarówno kabiny jak i podgrzewania chłodniczki oleju w celu jego rozgrzania aby lepsze smarowanie miała turbina.
Występuje seryjnie w silnikach Diesla z Turbodoładowaniem i nie tylko w fordach tak dla twojej wiedzy.Focusy mają zamontowane to ustrojstwo na grodzi czołowej kabiny, a F II przy nadkolach.Wiec zanim zaczniesz się nabijać poczytaj trochę o układach chłodzenia i wstępnym podgrzewaniu silnika.

A wracając do tych jak mówisz zwykłych świec żarowych - to faktem jest ,że są po to aby ułatwiać rozruch silnika w niskich temperaturach a praca ich sie kończy po uruchomieniu silnika i taka jest cala prawda dotycząca świec i podgrzewania

MisiekT 19-11-09 19:57

ciekaweeee, naprawde ciekawe... jestes obeznany w temacie jak widze doskonale - mozesz znalezc fotke tego ustrojstwa w FFI TDDI, albo chociaz zaznacz na fotce gdzie jest, a najlepiej zarzuc obrazek z instrukcji albo TISa :)

PS. rozumiem ze pasuja tam za kazdym razem dokladnie takie same swiece jak do silnika? :)

Atol_2008 19-11-09 20:50

Kolego MisiekT niestety jesteś w błędzie:(.Do silnika są świece tzw.ołówkowe -długie a świece do podgrzewania są inne - krótsze. Pasują tam świece firmy BERU o symbolu GN 984 010022625
12V 67/30mm M12x 1.25 -- cena około 75 zł za szt.
Ale jak się zna wartości można dopasować za 30 zł za szt. :)(opel,golf,renault itp)
co do zdjęć to znalazłem od mondeo i focusa C-Max 2,0 TDCI- tyle,że w modelu C-Max zasada działania oparta jest na podgrzewaniu spalinami.
Jeśli nalegasz na zdjęcia to je zrobię w moim aucie 1,8 TDDI jak znajde trochę czasu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi