Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Zakup tłumika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54451)

wujekbob1103 10-01-12 13:23

kumpel ma golfa tdi na przelocie bardzo ładny dzwięk turbiny i wcale nie głośny w porównaniu z honda (benzyna 1.4) bo to tragedia powyżej 4 tys obrotów cieżko wytrzymać może kwestia przyzwyczajenia a foczki na żywo nie słyszałem na przelocie

karmaz 10-01-12 15:04

Cytat:

Napisał ares (Post 660837)
Srednica wejscia 2,5" srednica koncowki 4" mozesz wytlumaczyc logicznie po co ci taki agro tlumik?
dla mnie to tak jakbys kupowal prezerwatywy XL w aptece tylko po to, zeby zobaczyc mine ekspedientki a w domu je przeklilnal, ze sa za luzne...

Panther:
mysle, ze tlumik tej jakosci da mizerny efekt gdzie by nie byl zalozony :)

a s kąd wiesz że mogą być za luźne może ja takie kupuje,kiedyś nawet w biedroce szło kupić,przy kasie he he

---------- Post dodany o 15:04 ---------- Poprzedni post był z 15:00 ----------

Cytat:

Napisał Panther (Post 660842)
ares, racja, niech sobie młodzi hondziarze montują takie tłumiki - tam jeszcze jakoś to wygląda i brzmi. Ale nie do diesla !

Ja nie ukrywam, ze w FFI też miałem tłumik mini mugena ale szybko wróciłem do serii zakończonej końcówką.

ja też miałem mugena a te z Polski można zamówić pod wymiar dlatego się też pytam [spac]

LEju_THC 10-01-12 19:34

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 660959)
jak na diesla...rewelka, basowy warkot, przeplatany gwizdem turbinki

Potwierdzam, bardzo ladnie mruczy(jak na diesla) :D
Sam na wiosne bede robil cos takiego u siebie :P

holo 11-01-12 11:17

Cytat:

Napisał karmaz (Post 661174)
a s kąt wiesz

s kątowni

karmaz 11-01-12 14:35

Cytat:

Napisał holo (Post 661496)
s kątowni

no tam też

tadzik 11-01-12 19:15

mam wrażenie koledzy że rozbieracie włos na czworo i to jeszcze od złej strony

Dla aut z turbo - nie ważne czy gnojak czy etylina
pełen przelot bez żadnych tłumików może być głośny ale może też być cichy - wszystko kwestia zastosowanych średnic rur

dla N/A
pełen przelot z tłumikami może być zarówno głośny jak i seryjny cichutki wszystko zależy od materiałów tłumiących, perforacji, wielkości tłumików a także ( i najważniejsze) czy tłumiki są dobrze dobrane pod silnik czy też nie.

kilka filmików z pełnym przelotem jest tutaj http://www.youtube.com/user/ProexExhaust między innymi ja też mam od nich pełen przelot

Mario. 11-01-12 19:29

Tadzik, ale cały czas tu mowa o tłumikach a'la Mugen czy N1Style by allegro, a one nie są ciche.Temu że można zrobić przelotowy tłumik który bedzie cichy nikt nie zaprzecza.

GCSheko 11-01-12 19:36

"głośność" przelotowych zależna jest zasadniczo od wielkości, długości, gabarytów...mały nie będzie tłumił po prostu

tadzik 13-01-12 13:29

Cytat:

Napisał Mario. (Post 661720)
Tadzik, ale cały czas tu mowa o tłumikach a'la Mugen czy N1Style by allegro, a one nie są ciche.Temu że można zrobić przelotowy tłumik który bedzie cichy nikt nie zaprzecza.

szwagierek zamówił sobiem właśnie taki tani z chin , przyjechała paczka, patrzymy do środka przez wylot a tam na perforacji nie widać wygłuszacza. W końcu co sie dziwić - na allegro u pośrednika kosztuje jakieś 150zł, importer też musi zarobić to za ile kupuje ? za 20-30zł

poza tym im mniejsza puszka na końcu tym głosniej w n/a

Mario. 13-01-12 16:15

Cytat:

Napisał tadzik (Post 662616)
szwagierek zamówił sobiem właśnie taki tani z chin , przyjechała paczka, patrzymy do środka przez wylot a tam na perforacji nie widać wygłuszacza.

Nawet jesli by był ten wygłuszacz to po przejechanym tysiącu kilometrów nic z niego nie zostanie [zlosnik] A jak tam wrażenia szwagierka po zamontowaniu, czy odpuścił sobie?

karmaz 13-01-12 16:25

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 661725)
"głośność" przelotowych zależna jest zasadniczo od wielkości, długości, gabarytów...mały nie będzie tłumił po prostu

czemu wy wszyscy piszecie o jednym tłumiku,bendą dwa

---------- Post dodany o 16:23 ---------- Poprzedni post był z 16:23 ----------

Cytat:

Napisał tadzik (Post 662616)
szwagierek zamówił sobiem właśnie taki tani z chin , przyjechała paczka, patrzymy do środka przez wylot a tam na perforacji nie widać wygłuszacza. W końcu co sie dziwić - na allegro u pośrednika kosztuje jakieś 150zł, importer też musi zarobić to za ile kupuje ? za 20-30zł

poza tym im mniejsza puszka na końcu tym głosniej w n/a

ale to klekot

---------- Post dodany o 16:25 ---------- Poprzedni post był z 16:23 ----------

Cytat:

Napisał Mario. (Post 661720)
Tadzik, ale cały czas tu mowa o tłumikach a'la Mugen czy N1Style by allegro, a one nie są ciche.Temu że można zrobić przelotowy tłumik który bedzie cichy nikt nie zaprzecza.

nie jest mowa założyciel tematu mówi o polskich tłumikach robionych w polsce,długośc samej puszki max 20cm,czyli wartośc tłumiąca 40cm 400mm

Mario. 13-01-12 16:33

Cytat:

Napisał karmaz (Post 662697)
czemu wy wszyscy piszecie o jednym tłumiku,bendą dwa

głośność wskoczy na 2 level [zlosnik]
Cytat:

Napisał karmaz (Post 662697)
ale to klekot

głównie dlatego wszyscy Ci odradzają takie tłumiki
Cytat:

Napisał karmaz (Post 662697)
nie jest mowa założyciel tematu mówi o polskich tłumikach robionych w polsce,długośc samej puszki max 20cm,czyli wartośc tłumiąca 40cm 400mm

Jeśli jest to produkcja masowa to nie widze wiekszej róznicy no chyba, że robi to ktoś ogarniety i zrobi Ci dwie sztuki konkretnie pod Twoje auto to wtedy może coś z tego wyjść. Tylko wtedy cena jednego tłumoka napewno nie wyniesie 150.

karmaz 14-01-12 06:55

Cytat:

Napisał mario. (Post 662714)
głośność wskoczy na 2 level [zlosnik] głównie dlatego wszyscy ci odradzają takie tłumiki jeśli jest to produkcja masowa to nie widze wiekszej róznicy no chyba, że robi to ktoś ogarniety i zrobi ci dwie sztuki konkretnie pod twoje auto to wtedy może coś z tego wyjść. Tylko wtedy cena jednego tłumoka napewno nie wyniesie 150.

180

Mario. 14-01-12 14:03

Jestem bardzo ciekaw wykonania tego tłumika, ale rób jak chcesz.

karmaz 14-01-12 16:29

Cytat:

Napisał Mario. (Post 663108)
Jestem bardzo ciekaw wykonania tego tłumika, ale rób jak chcesz.

kumpel kupował jeden z ich tłumików był bardzo zadowolony,

hitman 16-01-12 11:13

a jak dawno kupował?

karmaz 16-01-12 15:39

Cytat:

Napisał hitman (Post 663827)
a jak dawno kupował?

dawno

tadzik 17-01-12 22:56

szwagierek go wywalił kupił pewnej znanej firmy idąc moim przykładem

ja się zastanawiam czemu załozyciel tematu nie chce wstawić u siebie poprzecznego - przecież w 2gen jest na to miejsce

karmaz 18-01-12 15:56

Cytat:

Napisał tadzik (Post 664844)
szwagierek go wywalił kupił pewnej znanej firmy idąc moim przykładem

ja się zastanawiam czemu załozyciel tematu nie chce wstawić u siebie poprzecznego - przecież w 2gen jest na to miejsce

bo poprzeczny jest obecny a się sypie

tadzik 21-01-12 09:54

Cytat:

Napisał karmaz (Post 665126)
bo poprzeczny jest obecny a się sypie

to co za problem zamówić poprzeczny pod auto z fajnymi końcówkami na dwie strony?

karmaz 21-01-12 14:18

---------- Post dodany o 14:18 ---------- Poprzedni post był z 14:17 ----------

[/COLOR]
Cytat:

Napisał tadzik (Post 666427)
to co za problem zamówić poprzeczny pod auto z fajnymi końcówkami na dwie strony?

no właśnie wszyscy takie zamawiają a ja nie

tadzik 21-01-12 19:35

widze że lubisz sobie niepotrzebnie utrudniać

ale to twoje pieniądze i auto, tylko nie zrób z niego głównego bohatera na wiocha.pl

karmaz 21-01-12 22:35

Cytat:

Napisał tadzik (Post 666615)
widze że lubisz sobie niepotrzebnie utrudniać

ale to twoje pieniądze i auto, tylko nie zrób z niego głównego bohatera na wiocha.pl

już zrobiłem przecież widać
[latam]

cz@rek 28-07-16 11:48

Czy są może poza ulterem są jakieś firmy które produkują dedykowane tłumiki "sportowe" do cywilnych Focusów Mk2 (poza ST i RS)?

Mirek123 03-10-16 17:45

Witam a możecie podpowiedzieć jakiś pomysł na wydech w 1.6 tdci?? Bo powiem szczeze ze miałem ibize 1.9tdi i miałem tam przelot i koncowy z ultera dzwiek byl bardzo fajny natomiast nie mam pojecia jak to z foka moze byc :)

F_Driver 03-10-16 17:49

Ulter to chyba można w ciemno brać.

Tal-Rash 10-10-16 09:24

Auta już nie mam ale tak to chodziło.
Wydech 100% przelot. Żadnego tłumika kata. Nic tylko rura.
1.8TDCi 115ps @ 136ps by HEKO

Oraz taki filmik http://rash.home.pl/wydechfoczka.avi

yarek444 13-10-16 12:05

A jak z głośnością we wnętrzu? Przy stałych prędkościach/przyspieszaniu?

Rrc 21-02-17 06:23

2.0 Tłumik końcowy - co jest godne polecenia ?
 
Panowie, mam dziurkę w tłumiku końcowym.
Niby mała, można ją zasmarkać migomatem, ale chyba jednak zdecyduje się na wymianę całego.

Co byście polecili z zamienników, może ktoś z Was już przechodził przez to ?

O firmie Bosal słyszałem nie ciekawe opinie. Mojemu koledze po wymianie, chodził jak WRC :smt104

Edit. Fachowo to się chyba nazywa tłumik środkowy. Przynajmniej tak widnieje w katalogach. Za tłumik końcowy, robi sama rura.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi