Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Dziwny hałas FILM (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32615)

MisiekT 19-11-09 23:02

zdecydowanie nalegam na zdjecia, najchetniej razem z instrukcja jak to znalezc - autentycznie nie wierze ze bylo to montowane w standardzie... oznaczaloby to ze kazdy diesel powinien dosyc szybko dawac cieple powietrze do kabiny - a zdecydowanie tak nie jest...

Atol_2008 20-11-09 18:07

MisiekT -nie napisałem ,że każdy posiada tylko,że mają to diesle z silnikiem zwykłym z którego są wyciskane wszystkie poty:) tzn o wyższej liczbie koni niż najniższy standard:)
Jak będe miał czas zrobię zdjęcie i wstawię.Pozdrawiam Atol
P.s.
Moje auto jest wyprodukowane w Polsce i w standardzie-2szyby elektryczne ,2 poduchy i koniec ulepszeń :(, wiec sam oceń czy to nie standard.

MisiekT 20-11-09 18:12

czyli w jakich modelach FFI wedlug ciebie jest to standard? zaczynasz sie platac :)

Atol_2008 20-11-09 18:20

Już ci napisałem post wyżej

MisiekT 20-11-09 18:23

nie napisales... za to wczesniej pisales ze masz to w TDDi (czyli najslabszy diesel) i uwazasz ze masz ta dodatkowo "nagrzewnice" fabrycznie... a ja to neguje i uwazam, ze nawet jezeli faktycznie masz, to nie wystepowala ona fabrycznie w FFI - moze kwestia odpowiednich opcji za doplata...

tak czy inaczej czekam na opis gdzie tego szukac i fotki :)

PS. jakby jakiemus modowi sie nudzilo to dobrze byloby rozdzielic watki...

Atol_2008 20-11-09 19:33

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 385383)
nie napisales... za to wczesniej pisales ze masz to w TDDi (czyli najslabszy diesel) i uwazasz ze masz ta dodatkowo "nagrzewnice" fabrycznie... a ja to neguje i uwazam, ze nawet jezeli faktycznie masz, to nie wystepowala ona fabrycznie w FFI - moze kwestia odpowiednich opcji za doplata...

tak czy inaczej czekam na opis gdzie tego szukac i fotki :)

PS. jakby jakiemus modowi sie nudzilo to dobrze byloby rozdzielic watki...

Kolego MisiekT oto screen z programu który zapewne znasz tu jest link:

http://img44.imageshack.us/i/podgrzewaczwstpny.jpg/

i jak się dobrze wczytasz to zauważysz,że posiadają to auta od 1998 r. do 2005r.
i nazywa się to fachowo "elektryczny pomocniczy podgrzewacz wstępny"
Chyba rozwiałem twoje wątpliwości a jeśli dalej chcesz drążyć to nic innego tylko udaj się do najbliższego serwisu Forda i tam sobie z panami pij kawkę i debatuj.
W przyszłym tygodniu wlepię zdjęcie, żebyś nie myślał,że wziąłem sobie to z kosmosu.

baculka 20-11-09 20:11

Paowie, zapominacie o moim klekocie dziwnym :-)

Gwidon 20-11-09 20:42

Otwórz maskę i nagraj film na nowo.
Obecnie jestem po przeszczepie silnika w TDDI. Na liczniku foka ma ponad 300 tyś. Wymieniłem już chyba waszystko za wyjątkiem blach ( nigdy nie był bity),może coś z praktyki podpowiem.
Tak jak poprzednio pisałem pukanie słychać wyrażnie ,nie jest to panewka (ona gada innaczej). Pisałeś ,że czujesz drgania na sprzęgle. Może to wysprzęglik lub któraś ze sprężyn na tarczy sprzęgła (tzw.tłumik drgań) i tarcza puka wolnych obrotach
Zdejmij pasek osprzętu (śruba na napinaczu 15) i uruchom na chwilę silnik, sprawdz czy puka.

MisiekT 20-11-09 21:39

Atol, link mi sie niestety nie otwiera - napisz po prostu gdzie to ustrojstwo sie znajduje - poszukam sobie jutro... do ASO na pewno nie pojade, bo tym bardziej Panowie beda zaskoczeni :)

---------- Post dodany o 21:39 ---------- Poprzedni post był z 21:26 ----------

PS. przy okazji sprawdzilem opis swiec zarowych w "sam naprawiam" dietera korpa - zrodlo srednie, ale niemniej zrodlo" - wedlug tej ksiazki w zaleznosci od temperatury i warunkow, swiece zarowe moga dzialac nawet do dwoch minut po rozruchu zimnego silnika

ja tam czekam na fakty, na razie jest twoje slowo przeciwko 99% posiadaczy FFI w dieselu ktorzy w zime przez pierwsze kilka km marzna w aucie [rotfl]

grzybek 20-11-09 22:02

Po 2 minutach to z tych świec raczej nic nie zostanie.

Atol_2008 20-11-09 22:04

tu jest obrazek
http://img44.imageshack.us/i/podgrzewaczwstpny.jpg/

[img=http://img44.imageshack.us/img44/5901/podgrzewaczwstpny.th.jpg]

A co do miejsca montowania tego urządzenia to jak wcześniej napisałem na grodzi czołowej kabiny od strony silnika po niżej zaworu EGR

A tak przy okazji to te 99% to TY czy ktoś jeszcze?? bo ja to domyślam się jestem ten 1% :) no i kiedy zdążyłeś sondaż przeprowadzić???????????

grzybek 20-11-09 22:10

A skąd masz Fokę :?: Kiedyś był już temat o tym ustrojstwie i okazało się chyba że wersje skandynawskie to miały.

Atol_2008 20-11-09 22:13

polska produkcja 2000 r.-potwierdzona wraz z książeczką i sprawdzona w programie Microcat

MisiekT 20-11-09 22:13

dokladnie - te 99% czerpie z forum, gdzie przez bodajze 4 lata pojawila sie 1 (slownie: jedna) foka z takim mechanizmem - tyle ze chyba niesprawnym z tego co pamietam :)

Atol_2008 20-11-09 22:18

Bo nie wszyscy wiedzą,że mogą coś takiego mieć a jak mają niesprawne to komputer błędów nie łapie od tego.A co do wersji to zgadzam się,że auta na ciepłe klimaty nie posiadały tego bo i po co.

MisiekT tutaj--->> http://img32.imageshack.us/img32/3314/silnik18.jpg

masz zdjęcie i pod nr 3 jest to właśnie ten podgrzewacz-nic dodać nic ująć.(nadmienię tylko,że nie jest to zdjęcie mojego silnika ale zamocowanie jest dokładnie w tym samym miejscu)

Myślę,że już wszystko zostało wyjaśnione,pozdrawiam Atol.

fazunia77 21-11-09 09:18

Cytat:

dokladnie - te 99% czerpie z forum, gdzie przez bodajze 4 lata pojawila sie 1 (slownie: jedna) foka z takim mechanizmem - tyle ze chyba niesprawnym z tego co pamietam
Więc już są dwie u mnie w tdci 2004 też to mam i foka przyjechała z Belgi.A czy sprawne to niewiem

grzybek 21-11-09 10:42

fazunia, zrób zdjęcie w którym miejscu się to znajduje, sprawdzę u siebie.

MisiekT 21-11-09 10:47

no i fajnie, czyli zylismy w ciemnosciach, dzisiaj tez poszukam u siebie...

Atol, zakladam ze masz to urzadzenie sprawne - od razu masz cieple powietrze w kabinie? po jakim czasie ewentualnie? jestem ciekaw na ile to dziala/na ile oplaca sie naprawiac/zakladac...

Atol_2008 21-11-09 12:36

Tak mam sprawne bo w tym roku wymieniałem świece- miałem 3 spalone i sinika wolno się nagrzewał.
Działać działa na pewno,zauważyłem że silnik nagrzewa się szybciej co jest na + ,no i po kilku minutach pracy można odczuć cieplejsze powietrze wylatujące z nagrzewnicy a nie jak było to kiedyś np po przejechaniu 10 km.

Patrol 22-11-09 18:39

...a wszystko jest przecież w TISie:
http://img696.imageshack.us/img696/7960/nagrzewnica.jpg

edit:
@Atol_2008:
tak dla potomnych mógłbyś wrzucić tu parametry tych świec? widziałem, że do mondka to koszt chyba 87pln/szt. - ile Twoje wyszły?

Atol_2008 22-11-09 19:58

Kolego Patrol pasują tam świece firmy BERU o symbolu GN 984 010022625
12V 67/30mm M12x 1.25 -- cena około 75 zł za szt.
Ja kupiłem świece firmy Febi chyba od opla 1,7 td lub golfa a sam element grzejny jest krótszy o 2 mm co w niczym nie przeszkadza.Ważne jest aby zasilanie nie było mniejsze jak 11 V, żeby nie spaliło świecy. Myślę,że jak będziesz w sklepie to sprzedawca porówna i dopasuje jakieś podobne świece o takich wartościach.za 3 szt.zapłaciłem 90 pln.
Takie też pasują -Renault Clio I, Megane I, Scenic I, 19, 21, Expres z silnikami 1.9D/1.9TD, z silnikami seri F8Q

marcmai 22-11-09 20:10

wrócę do głównego wątku i nieśmiało podpowiem, że w VW TDI mojej żony tak klekotała pompa wody - po wymianie przeszło. Koszt 72PLN.

Atol_2008 22-11-09 20:54

No Baculka jak postępy?próbowałeś odpalić bez paska wielorowkowego żeby wyeliminować stukanie elementów napędzanych przez niego no i sam napinacz?

Gwidon 22-11-09 22:09

Też jestem ciekawy ?

wro_bel 23-11-09 09:15

Taką nagrzewnicę posiadam i ja - 1,8 TDDI GHIA z Niemiec. Przyobserwuję ile czasu musi minąć zanim dostanę ciepłe powietrze do kabiny.

Baculka - czekamy na info

baculka 23-11-09 10:54

Zarobiony jestem teraz Panowie.
Jak znajdę przyczynę na pewno napiszę.

wro_bel 24-11-09 09:17

Odnośnie nagrzewnicy - dzisiaj rano sprawdziłem czy działa. Nastawiłem grzanie na max i nawiew na 2. Po niecałych 2 minutach już zaczęło lecieć ciepłe (jeszcze nie gorące) powietrze z nawiewów. Po 7 minutach leciało już gorące.

damianTDCI 12-12-09 14:27

Też mam taki podgrzewacz wstępny w 1.8 TDCI z 2002 roku, tylko jest niżej i bliżej filtra paliwa niż na zdjęciu.

dario200 12-12-09 15:02

Panowie mam takie pytanko odnośnie tej nagrzewnicy. Czytając wasze posty sądziłem,że te świece grzeją płyn chłodzący na krótkim obiegu aby szybko robiło się ciepełko w środku. Sprawdziłem u siebie i też mam taki cudo a samochód z Austrii ale do tej nagrzewnicy przychodzi wąż z kolektora wydechowego a wychodzi gdzieś w dół. To w takim razie na jakiej zasadzie jest oddawane to ciepło do płynu i co te świece grzeją, spaliny?

damianTDCI 12-12-09 15:59

U mnie chyba też właśnie jeszcze jest weżyk, a na zdjęciu dodanym z tddi go nie ma.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi