Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Filtr powietrza TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4637)

grzehoo 13-07-05 17:13

Filtr powietrza TDCI
 
Czy założenie wkładki innej niż Motorcraft daje jakieś ciekawe efekty - na przykład wzrost mocy?
Pod pojęciem "inna niż Motorcraft" rozumiem na przykład wkłady K&N, jakie czasem chodzą na allegro.

Ma to sens do tdci? :?

Adaho 14-07-05 15:03

Cytat:

Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?

1 - delikatnie zwiększa sie ellastycznosć na wyższych przełożeniach

2 - K&N odpowiednio konserwowany (średnio co jakieś 30-50000 km) przeżyje samochód więc raz inwestujesz a potem nie musisz wymieniac filtra.

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.

pinio_tdci 14-07-05 15:12

Cytat:

Napisał Adaho
Cytat:

Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?

1 - delikatnie zwiększa sie ellastycznosć na wyższych przełożeniach

2 - K&N odpowiednio konserwowany (średnio co jakieś 30-50000 km) przeżyje samochód więc raz inwestuje a potem nie musisz wymieniac filtra.

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.

ad. 1) A z jakiego to powodu sie ma ta elastycznosc zwiekszac [chytry] szczegolnie na 'biegach wyzszych' [hehe]
Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus [zaklopotanie] bo turbodoladowane silniki maja przewaznie nadmiar powietrza w calym zakresie obrotow [palacz] co wiecej, przewaznie stosuje sie rozne zawory upustowe lub zmienna geometrie, bo tego powietrza jest za duzo [helm]

ad. 3) Te opinie sa duzo bardziej prawdziwe niz pkt. 1) [smirk] a uklad CR nie lubi zabrudzen [nono]

ad. 2) Zgadza sie [metal] poza tym driver ma poczucie spelnienia obowiazku [zaklopotanie] no i moze przed kazdym maske podnosic i pokazywac dumnie jak to 'stjunigowal' fure [ups]

grzehoo 14-07-05 15:18

Cytat:

Napisał Adaho
Cytat:

Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.

no nie wiem, kurka... w tdci każde zanieczyszczenie może być zgubne dla silniczka...

dzięki za informacje :)

Adaho 14-07-05 15:42

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Cytat:

Napisał Adaho
Cytat:

Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?

1 - delikatnie zwiększa sie ellastycznosć na wyższych przełożeniach

2 - K&N odpowiednio konserwowany (średnio co jakieś 30-50000 km) przeżyje samochód więc raz inwestuje a potem nie musisz wymieniac filtra.

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.

ad. 1) A z jakiego to powodu sie ma ta elastycznosc zwiekszac [chytry] szczegolnie na 'biegach wyzszych' [hehe]
Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus [zaklopotanie] bo turbodoladowane silniki maja przewaznie nadmiar powietrza w calym zakresie obrotow [palacz] co wiecej, przewaznie stosuje sie rozne zawory upustowe lub zmienna geometrie, bo tego powietrza jest za duzo [helm]

ad. 3) Te opinie sa duzo bardziej prawdziwe niz pkt. 1) [smirk] a uklad CR nie lubi zabrudzen [nono]

ad. 2) Zgadza sie [metal] poza tym driver ma poczucie spelnienia obowiazku [zaklopotanie] no i moze przed kazdym maske podnosic i pokazywac dumnie jak to 'stjunigowal' fure [ups]



1 - "Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus " - hmmmm bez komentarza [notworthy]

KN ma większą przepustowość - w benzynie miałem więc odczuwalną choć nieznaczną poprawę elestyczności ( być może w TDCI to też będzie w jakimś stopniu użyteczne )

3 - "a uklad CR nie lubi zabrudzen" filtracja KN polega na przyciąganiu cząstek kurzu posiadających ładunek ujemny do nasączonej olejem bawełny która jest naładowana dodatnio.

2 - może być wkład a wtedy nic nie widać :mrgreen:

pinio_tdci 14-07-05 15:59

Cytat:

Napisał Adaho

1 - "Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus " - hmmmm bez komentarza [notworthy]

KN ma większą przepustowość - w benzynie miałem więc odczuwalną choć nieznaczną poprawę elestyczności ( być może w TDCI to też będzie w jakimś stopniu użyteczne )


3 - "a uklad CR nie lubi zabrudzen" filtracja KN polega na przyciąganiu cząstek kurzu posiadających ładunek ujemny do nasączonej olejem bawełny która jest naładowana dodatnio.

2 - może być wkład a wtedy nic nie widać :mrgreen:

ad. 1 - no wlasnie o to biega, ze turbosprezarka ssie powietrze (i to w nadmiarze) i nie potrzebuje zadnych filtrow o wiekszej przepustowosci - to samo tyczy sie doladowanych silnikow benzynowych :wink:

ad. 3 - no niestety jestem fizykiem z zawodu - wiec jak czytam takie bzdury z folderow K&N to mnie pusty smiech ogarnia [hmm]

nie wszsytko jest zjonizowane ujemnie - to po pierwsze
poza tym ta ich kationowa oliwa to moze sobie 'przyciagnac' cos sie 'szweda' kolo niej, ze uzyje obrazowego porownania, cokolwiek o odpowiedniej masie i predkosci - czyli pedzie, czyli np. rozpedzone przed podcisnienie wytworzone przez sprezarke powietrze [helm] - nawet nie poczuje tego przyciagania elektrostatycznego [hehe]

ogolnie te filtry dzialaja [chytry] i to nawet przy pomocy tego oleju, ale zasada ich dzialania jest duzo bardziej skomplikowana niz to co wypisuja w tych swoichj bzdurnych folderach [bigok]

Adaho 15-07-05 08:46

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Cytat:

Napisał Adaho

1 - "Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus " - hmmmm bez komentarza [notworthy]

KN ma większą przepustowość - w benzynie miałem więc odczuwalną choć nieznaczną poprawę elestyczności ( być może w TDCI to też będzie w jakimś stopniu użyteczne )


3 - "a uklad CR nie lubi zabrudzen" filtracja KN polega na przyciąganiu cząstek kurzu posiadających ładunek ujemny do nasączonej olejem bawełny która jest naładowana dodatnio.

2 - może być wkład a wtedy nic nie widać :mrgreen:

ad. 1 - no wlasnie o to biega, ze turbosprezarka ssie powietrze (i to w nadmiarze) i nie potrzebuje zadnych filtrow o wiekszej przepustowosci - to samo tyczy sie doladowanych silnikow benzynowych :wink:



ad. 3 - no niestety jestem fizykiem z zawodu - wiec jak czytam takie bzdury z folderow K&N to mnie pusty smiech ogarnia [hmm]


nie wszsytko jest zjonizowane ujemnie - to po pierwsze
poza tym ta ich kationowa oliwa to moze sobie 'przyciagnac' cos sie 'szweda' kolo niej, ze uzyje obrazowego porownania, cokolwiek o odpowiedniej masie i predkosci - czyli pedzie, czyli np. rozpedzone przed podcisnienie wytworzone przez sprezarke powietrze [helm] - nawet nie poczuje tego przyciagania elektrostatycznego [hehe]

ogolnie te filtry dzialaja [chytry] i to nawet przy pomocy tego oleju, ale zasada ich dzialania jest duzo bardziej skomplikowana niz to co wypisuja w tych swoichj bzdurnych folderach [bigok]


Ad1. - Czemu więc stosują je w sporcie [chytry] może poprostu taka moda :mrgreen:

Ad3. - Fizyk pewnie tak to rozumie i masz rację ale producent od strony mrkt. wykazuje to w sposób wyexponowany choć faktem jest że opisana w folderze zasada działania jest prawdziwa - no ale to inny temat i nie ma sensu go ciągnąć.


Reasumując ja polecam, Ty odradzasz :mrgreen:

grzehoo 15-07-05 09:02

no właśnie, polecacie, czy odradzacie? bo szykuje mi się wymiana i się zastanawiam

Adaho 15-07-05 09:41

Cytat:

Napisał grzehoo
no właśnie, polecacie, czy odradzacie? bo szykuje mi się wymiana i się zastanawiam


ja miałem KN ( motor benzynowy ) i jakos nic mu przez 3 lata się nie stało. Tak jak pisałem silnik wolnossący miał swobodnijszy oddech na tym filterku więc była delikatna poprawa osiągów (albo tak bardzo w to wierzyłem :mrgreen: )
Co do TDCI to nie mowię bo nie próbowałem ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. :wink:

grzehoo 15-07-05 09:43

dzieki. no ale wiesz, z tdci nie ma żartów. jak mi jakieś syfy nalecą przez filtr do silniczka, to nie stać mnie na naprawy, więc nie wiem czy eksperymentować :?

pinio_tdci 15-07-05 10:06

Cytat:

Napisał grzehoo
dzieki. no ale wiesz, z tdci nie ma żartów. jak mi jakieś syfy nalecą przez filtr do silniczka, to nie stać mnie na naprawy, więc nie wiem czy eksperymentować :?

No wiec konczac ta never ending ... [bigok]

Oglnie rzecz biorac nic Ci nie zaszkodzi zastosowanie mokrej wkladki a nwet stozka (pod warunkiem, ze spelnia specyfikacje, co do maks. wielkosci drobin ktore moga zostac nieodfiltrowane [chytry] ) - ale nic Ci nie da [hehe]

Jak nie wierzysz, to mozesz popytac na streetracing'u np. (tylko napisz ze masz audi 2.0 TDI - bo inaczej Cie obsmieja podwojnie [zaklopotanie] - za filtr i za jazde nieortodoksyjna marka [ups] )

Sprawdz jedynie, czy filtr spelnia norme producenta - zeby w razie jak by co (odpukac [boshe] ) nie uslyszec od forda, ze CR padl przez gowniany filtr i wymiana na wlasny koszt [hmm]

grzehoo 15-07-05 10:10

za jazde nieortodoksyjna marka

hihi...

pinio i inni - dzieki za informacje. zastanowię się. jeśli CR padnie, to wymiana i tak na własny koszt, bo już po gwarancji mam :( mam nadzieję jednak, że jak będę odpowiednio dbał, to nic się nie stanie [pop]

jeśli o mnie chodzi - można temat zamknąć.

Adaho 15-07-05 10:48

Amen [pop] :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi