Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   £ozyska skrzyni biegów? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13269)

Johny 29-10-06 21:51

£ozyska skrzyni biegów?
 
Huston, mamy problem:-).

Godzina 8, zimny poranek, uruchamiam moja Foczke, zapala bez mrugniecia okiem, wrzucam luz, puszczam sprzeglo i s³ysze delikatny szum, loskot. Wciskam sprzeg³o - niczym nie zak³ocona cisza, puszczam sprzeg³o - znowu szum.
Problem nie wystepuje przy rozgrzanym silniku.
Czyzby ³ozysko, lub ³ozyska skrzyni biegow nadawa³y sie do wymiany?
Samochod kupilem 3 miesiace temu (mial 100 kkm). Moze poprzedni wlasciciel lubil jezdzic na polsprzegle i zada³ bol mojej Foczce?

P.S. Ostatnio podczas wymiany podpory polosi dolano mi oleju do skrzyni biegow, ale nic sie nie poprawilo.
Pozdrawiam.

heru 29-10-06 21:54

Johny, temat juz oklepany i to nieraz

albo wycisk albo docisk (zawsze myle) jak by niebylo to sprzeglo masz do wymiany z czasem.
Jak juz zacznie pozadnie lomotac to wtedy zacznij sie martwic

pozdr.

NeroN 29-10-06 23:45

£o¿ysko oporowe.

http://ford.sklep.pl/sklep,1502,2730...,176816,0.html

Tu jest akurat ca³y wysprzêglik, ale s± te¿ same ³o¿yska.


Cytat:

Napisa³ heru
wycisk albo docisk

W tym wypadku wysprzêglik :mrgreen:

Lukaszeczek 30-10-06 01:32

Re: £ozyska skrzyni biegów?
 
Cytat:

Napisa³ Johny
Huston, mamy problem:-).

Nie wiem z którego roku masz fokê, ale pocieszê ciê - odk±d mam moj± foczkê, tj. od 2.5k km ³ozysko oporowe jest s³ychaæ. Jest to rzecz normalna i nie do zwalczenia, a spotka³em siê z ni± po raz pierwszy w SC 900. Po mojej awanturze, ¿e co¶ mi grzechocze Pan wyja¶ni³ mi, ¿e ³o¿ysko oporowe jest ³o¿yskiem p³ywaj±cym i se musi grzechotaæ.
Od tej pory zacz±³em zwracaæ uwagê i w ka¿dym aucie by³em w stanie us³yszeæ to ³o¿ysko, czy to nowiutkim prosto z salonu Renault, czy starej Astrze z przebiegiem ponad æwieræ milionowym. A teraz im zimniej, tym foczka bardziej grzechocze rado¶nie, a¿ do rozgrzania, gdy wtedy to ju¿ tylko moje wprawne ucho s³yszy szum tego¿ ³o¿yska :D - znaczy siê chcia³em powiedziec tym wywodem - TTTM [los]

NeroN 30-10-06 10:50

Cytat:

Napisa³ Lukaszeczek
A teraz im zimniej, tym foczka bardziej grzechocze rado¶nie,

Moja jak wczoraj zagrzechota³a przy odapalaniu po kilkugodzinnym postoju w ulewie, to nie wiedzia³m,czy co¶ wybucha i czy odjadê... ale siê rozgrza³a i [bigok]

Z tym,¿e u mnie tego ³o¿yska nie s³ychaæ wyra¼nie... Jaki¶ malkontent pewnie by wyczai³ to ale ja tego nei czujê...

Lukaszeczek 30-10-06 14:56

Cytat:

Napisa³ NeroN
Z tym,¿e u mnie tego ³o¿yska nie s³ychaæ wyra¼nie... Jaki¶ malkontent pewnie by wyczai³ to ale ja tego nei czujê...

Ja to mam zboczenie zawodowe, ale siê wyleczy³em, tzn. s³yszê bardzo dobrze, ale udajê, ¿e nie s³yszê, albo radio g³o¶niej robiê :mrgreen:. Aczkolwiek czasem jak zimno, to dzwoni bardziej, a czasem mniej, a raz siê zda¿y³o, ¿e my¶la³em, ¿e to Ursus - czyli pewnie tak jak u ciebie. Olaæ to - trza siê nauczyæ z tym ¿yæ [zlosnik]

A swoj± drog± efekt ten jest ¶wietnie s³yszalny w ma³ym gara¿u. Ale ja tam parkuje pod chmurk± i od razu radio w³±czam na VOL.8 :twisted:.

olo 30-10-06 20:45

Re: £ozyska skrzyni biegów?
 
Cytat:

Napisa³ Johny
Huston, mamy problem:-).

Godzina 8, zimny poranek, uruchamiam moja Foczke, zapala bez mrugniecia okiem, wrzucam luz, puszczam sprzeglo i s³ysze delikatny szum, loskot. Wciskam sprzeg³o - niczym nie zak³ocona cisza, puszczam sprzeg³o - znowu szum.
Problem nie wystepuje przy rozgrzanym silniku.
Czyzby ³ozysko, lub ³ozyska skrzyni biegow nadawa³y sie do wymiany?
Samochod kupilem 3 miesiace temu (mial 100 kkm). Moze poprzedni wlasciciel lubil jezdzic na polsprzegle i zada³ bol mojej Foczce?

P.S. Ostatnio podczas wymiany podpory polosi dolano mi oleju do skrzyni biegow, ale nic sie nie poprawilo.
Pozdrawiam.

Mam dok³adnie to samo. Wycie skrzyni po puszczeniu sprzêg³a jak jest zimna, po rozgrzaniu jest cichutko. Wystepuje to umnie odk±d kupi³em auto ( przebieg 45kkm) i w zasadzie dzis przy 75 kkm objawy s± te same i siê nie nasilaj±. W lato tego praktycznie nie s³ychaæ ale teraz jak zaczynaj± sie ranne przymrozki to :? Swego czasu próbowa³em to reklamowaæ na gwarancji ale co¶ mi wciskali w ASO to to wina jakiego¶ ³o¿yska p³ywaj±cego które musi sie rozgrzaæ ¿eby by³o cicho.... Przyznam ¿e wkurza mnie to trochê ale juz siê do tego przyzwyczai³em. Nawet sobie nagra³em ten d¼wiêk tak wiêc dla zainteresowancych mogê pliczek przes³aæ.

Johny 31-10-06 18:34

Dzieki za porady.

To moje pierwsze chlodne poranki w Foce, a ze jestem muzykiem, jestem czujny na wszystkie szumy, grzechotania i inne nieplanowe odg³osy :wink: .
Ale mozna powiedziec, ze mnie uspokoiliscie :? Dzieki!

Pozdrawiam.

Grubelek 15-11-06 20:34

Dzi¶ moja foka podstêpnie zacze³a zachowywaæ sie tak samo jak u was ,a najgorsze jest ¿e dopiero co wymieni³em sprzeg³o i mysla³em ¿e d....blada.Ufff odetchn±³em.

PILOT 15-11-06 22:44

Cytat:

Napisa³ NeroN
£o¿ysko oporowe

a ile takie cos moze kosztowac bo musze zakupic :mrgreen: aha i jeszcze jakis krzyzak skrzyni biegow cokolwiek to jest :?

POZDRO :!:

leniuch 16-11-06 00:33

to samo..! przymrozki, zimny silnik.. filharmonia w silniku. rychlo w czas ten post, bo juz chcialem zaczac pazury obgryzac i przekopywac forum. ;) dzisiaj mnie akurat zaatakowalo.

pozdrawiam.

PILOT 16-11-06 10:39

dobra hehe juz wiem 345zl. bylo napisane pod rysunkiem [banghead]

Rasta 16-11-06 11:52

Cytat:

Napisa³ Johny
To moje pierwsze chlodne poranki w Foce, a ze jestem muzykiem, jestem czujny na wszystkie szumy, grzechotania i inne nieplanowe odg³osy .

To siê przygotuj bo czy zimniej tym wiecej czê¶ci w Foczce bêdzie gra³o hehe :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi