Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] "Buczenie" kół w czasie jazdy (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39979)

diegotm 03-06-10 20:34

"Buczenie" kół w czasie jazdy
 
Witam
mam pewien problem z moim focusem. Odkąd go kupiłem, podczas jazdy gdzieś z przodu (chyba z okolicy kół) słychać buczenie i czuc jest w kabinie lekkie wibracje podłogi. Z zewnątrz nic nie słychać. Co ciekawe buczenie zanika jazdy po łuku w prawo.
Dodam tylko że samochód był lekko stuknięty (przedni lewy błotnik, w zasadzie tylko blacha była pogięta).
Nie jest to na pewno wina opon, bo na zimowych jest tak samo. Zbieżność kół mam ustawioną.
Buczenie słyszę od ponad 20tys km i teraz jakby się trochę nasiliło. Buczy podczas jazdy na biegu, na luzie, nawet po zgaszeniu silnika w czasie jazdy. Myślę, że to mogą być łożyska.
Co jest tego przyczyną, jak to naprawić?

victoo 03-06-10 22:21

prawe przednie łożysko

Blackrazor 08-06-10 18:45

miałem podobny objaw

Wymiana łożyska (SKF z ABS 124zł) + 50zł wymiana

Hoss 10-06-10 17:17

podepnę się nieco pod temat, mam podobne buczenie z tym że występuje przy tym pewna amplituda, coś na wzór jakby na oponie zrobił się balon (ale oponki w 100% idealne), nasila się to przy skręcie w prawo. Obstawiam łożysko ale z doświadczenia wiem że buczenie jest jednostajne jak strzeli ale moge się mylić. Po odniesieniu koła słychać lekkie terkotanie właśnie z prawej strony i bardzo delikatny luz, macie jakieś sugestie lub potwierdzenie mojej diagnozy ?
pozdrawiam.

Poldek 12-06-10 09:47

Może opony do wymiany u mnie tak buczało ze głowe chciało rozwalic w aucie jak sie jechało

siwy05 12-06-10 11:48

u mnie opony z tyłu ostro hałasują, może tu jest na odwrót, też myślałem na początku, że to łożyska, ale na różnych nawierzchniach jest inna głośność, na niektórych jest cichutko więc u mnie to nie łożyska, bo by non stop buczało, dodatkowo na necie znalazłem opinie, że te opny są dość głośne

Hoss 14-06-10 01:09

bylem u mechanika, stwierdził że łożyska są sprawne, przy okazji wymienił końcówkę drążka kierowniczego i zasugerował wyczyszczenie/przetoczenie tarcz, że niby się rant zrobił i on tak hałasuje; przeczyszczę w wolnej chwili i dam znać.

Hoss 21-06-10 12:05

Niestety, bardzo dokładne oczyszczenie tarcz nie przyniosło oczekiwanego efektu, najdziwniejsze jest to że koło po podniesieniu obraca się dość cicho, nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków, jest natomiast wyczuwalny luz na kole (w pionie) i wydaje się że może sobie hałasuje pod obciążeniem dopiero. Opony wykluczyłem, przełożyłem w sobotę cały przód na zimówki (stalowe 14') i buczało nadal, ale co dziwne, ciszej....
Nie chce w ciemno wymieniać łożyska ale się chyba zdecyduje jednak, no bo co innego może tak wnerwiać ???

klapek 21-06-10 14:33

Kolego luz w pionie jest raczej diagnozą uszkodzonego łożyska koła.
Radzę też sprawdzić "Łożysko podpory półosi", może być odpowiedzialne za wspomniane wibracje.
Pozdrawiam

Hoss 21-06-10 15:46

Cytat:

Napisał klapek (Post 458099)
może być odpowiedzialne za wspomniane wibracje

wibracji właśnie nie ma żadnych, przy skręcie w lewo (jazda na łuku) cisza jak w kościele, przy prędkościach 110-130 też nic nie wibruje i hałas jest zagłuszany przez co innego.
Teraz zauważam, że już buczy nawet jak się jedzie na wprost, czyli problem się pogłębia.

szejk78 21-06-10 17:32

łożysko za kilka set km. będzie jak w bąbowcu:-P

klapek 21-06-10 20:33

Przepraszam, wibrację miał kolega "diegotm" :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi