Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Spryskiwacze szyb mgłowe (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28924)

Marcinek22 31-07-09 00:11

Spryskiwacze szyb mgłowe
 
Jeżdżąc służbową Kią cee'd jestem zachwycony spryskiwaczami szyby przedniej. NIby nie wielka rzecz a jak przyjemnie gdy mamy zmoczoną cała szybę. W związku z tym mam pytanie czy takie cóś http://allegro.pl/item701975069_spry...najtaniej.html
miał ktos montowane i jak się sprawdzało i czy po ich zamontowaniu działało też podgrzewanie. Słyszałem że można zamontować coś od C3 lub od 307 ale nie wiem nic dokladniej.
prosze o porady w tym temacie

atakiezdjecia 02-08-09 03:01

Podobne spryskiwacze są w ostatnich Skodach i VW; ja założyłem spryskiwacze (bez podgrzewania) od Octavii - spisują się nieźle, ale od razu zaznaczam ze do ffI prawie nie pasują - musiałem je lekko dociąć/zeszlifować, żeby weszły w otwór w masce (na szerokość), jak już weszły to okazało się że są krótsze i nie przykrywają całego otworu, a na koniec... nie pasują wężyki [boshe] ale ponieważ się uparłem to kilka przeróbek pomogło i spisują się wyśmienicie - szyba spryskana jest cała jednocześnie przez co szybciej jest zmywana; niestety nie testowałem ich jeszcze w warunkach zimowych.
Jak ktoś znajdzie idealnie pasujące lub dedykowane mgłowe proszę o info!

Richatek 02-08-09 09:59

Podbijam, również jestem zainteresowany tym tematem...

gervee 28-08-09 08:53

Też by mnie interesowały spryskiwacze lepiej zraszające szybę. Czy w FFIII jest w tym względzie jakiś postęp w stosunku do wersji FFII?

kaszek 28-08-09 09:02

A jest już FFIII? [chytry]

elite 28-08-09 10:01

Spryskiwacze mglowe to wcale nie taka bajka ;] Jezdzilem VW roznymi z nimi i jezeli chodzi o jazde w nocy to jest bardzo niebezpieczne bo spryskujac szybe, okolo sekundy (jadac szybciej niz 50km/h to jest kupa czasu) kompletnie nic nie widzisz. Zas ostatniej zimy przy tych najwiekszych mrozach podczas jazdy gdy uzylem spryskiwaczy (plyn zimowy ;] ), zanim wycieraczki dotarly na szybe wszytsko bylo zamarzniete i musialem sie zatrzymac i skrobac szybe :P W foczce ze zwyklymi spryskiwaczami nie wystepowaly zadne z tych problemow. Ja bym chetnie na szybie pasazera tylko zamontowal spryskiwacz mglowy, na swojej raczej nie.

gervee 28-08-09 11:03

Miałem już taki "zimowy" co w przewodach potrafił zamarznąć więc nie generalizujmy ;). "Siuranie" foki nie jest najlepszym rozwiązaniem więc może gdyby było 2 w 1 to byłony to? Mnie spryskiwacze z VW golf IV podobały się bardzo ... i dobrze moczyły szybę i wycieraczki radziły sobie doskonale z usuwaniem zabrudzeń (no ale to była nówka ;)).

zed37 05-11-09 10:20

podpinam sie pod temat, w HOndzie miałem takie spryskiwacze od Peugeota wiec może do FFI też by pasowały od jakiegoś innego auta?? ktoś testował ??

Pretorian 05-11-09 12:27

W mojej poprzedniej 206 miałem " mgiełkowe " spryskiwacze. Bajer o tyle dobry w lecie jak woda w układzie były ciepła super spryskiwały. Problemy zaczynały się w zimie gdy woda miała już inna konsystencje i wtedy spryskiwanie było o wiele gorsze. Jedna albo marnie spryskiwała albo wogóle, lub spryskiwała nie mgiełką tylko ciurkiem i to wszędzie tylko nie tam gdzie powinna. Pomijam fakt, że dysze lubiały się czymś zatykać, wszelkie próby ingerencji igiełkami, przetykania się nie sprawdzały. Trzeba było kupić nowy 25 zl szt.

Pakoo 05-11-09 13:21

Miałem takie spryskiwacze w VW Bora i powiem szczerze lato i zima spryskiwały super trzeba tylko dobry płyn wlac. A do tego co wyzej napisał kolega to takze popieram przy wiekszych predkosciach wycieraczki musza byc na max obrotach bo jak zasłoni całą szybe to nie wesoło.Chetnie bym takie włozył do mojej foczki tylko takie zeby w miare pasowały a nie niewiadomo ile przeróbek.

Komor 05-11-09 14:04

Ja moge założyć każde, byle się po tej masce nie lało non stop bo wiadomo, wygląda to tragicznie. Mgiełkowe pewnie i tak nie pomogą, bo trzeba by coś podłubać przy zaworku :/

marekbg 01-04-10 20:56

Na zacieki polecam wstawić po jednym zaworku zwrotnym przed każdą dyszą, u mnie po dwóch latach przestało cieknąć.
A dzisiaj sobie założyłem spryskiwacze mgłowe od forda focusa USA
http://img26.imageshack.us/img26/7029/photo0014cr.jpg
Montaż plug & play, wstawić i się cieszyć mokrą szybą.
Dla zainteresowanych numer części YS4Z-17603-EA, lub katalogowy 1102482

atakiezdjecia 02-04-10 00:47

Kolego podpowiedz jeszcze gdzie jej szukać, bo w sklepach internetowych nie widać tego... Gdzie to dostałeś?

MisiekT 02-04-10 00:51

w ASO mozna zamawiac czesci do amerykanskich fok, ceny przystepne
marekbg - jaka cena za komplet?

a najfajniej jakbys zaprezentowal dzialanie na jakims filmiku, chociazby z komorki...

marekbg 02-04-10 07:57

Zamówiłem w ASO, czekałem 10 dni, koszt to około 9.60 euro za 2 sztuki (w Polsce pewnie też coś koło tego wyjdzie, może nawet ciut taniej). Filmik spróbuję zrobić, narazie chcę przetestować jak się sprawują przy różnych prędkościach - na postoju pryskają tak że wszystko dookoła jest mokre, do 80 km/h cała szyba jest zmoczona, przy szybszej jeździe jeszcze nie próbowałem, ale po świętach napewno zdam szczegółowoą relację.

MisiekT 02-04-10 11:37

mam do ASO przez ulice z roboty, to podjade zapytac :)

jak ktos bedzie reflektowal na komplecik to mozemy zamowic grupowo...

misio77 02-04-10 11:50

Możesz sprawdzić czy są także podgrzewane??

MisiekT 02-04-10 12:02

oo, sluszna uwaga...

marekbg 02-04-10 13:11

z tego co wiem to nie istnieją podgrzewane, ale koledzy z rosyjskiego forum już znaleźli sposób na transplantację elementu grzewczego

misio77 02-04-10 13:24

możesz podać linka do tego rosyjskiego forum, a najlepiej do wątku który o tym mówi bo z rosyjskim to mam dużyyyy problem

Kubeq 02-04-10 13:30

Ja mam założone od Citroena C3.Koszt w salonie ok 35zl za dwa.Troche przeróbek,i śmigaja :)

marekbg 02-04-10 13:33

tu jest wątek po rosyjsku:
http://http://ffclub.ru/topic/83332/
miłej lektury, 44 stron :)

MisiekT 02-04-10 13:35

dobra, mam w jednej foce mam bez podgrzewania to i tak zamowie komplecik i porownam

---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post był z 12:34 ----------

Cytat:

Napisał Kubeq (Post 431169)
Ja mam założone od Citroena C3

sa minimalnie za male i trzeba kombinowac z zaslanianiem otworow w masce

skylla1 02-04-10 15:29

Cytat:

Napisał marekbg (Post 431165)
z tego co wiem to nie istnieją podgrzewane, ale koledzy z rosyjskiego forum już znaleźli sposób na transplantację elementu grzewczego

Trochę nie na temat, ale założyłeś te gumki na tylną szybę, o których onegdaj dyskutowaliśmy?

marekbg 02-04-10 16:57

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 431192)
Trochę nie na temat, ale założyłeś te gumki na tylną szybę, o których onegdaj dyskutowaliśmy?

niestety nie, stwierdziłem że trochę za dużo kasy za jedne gumki, tak dużo to u nas nie pada ;), pozatym wyrobiłem sobie już odruch otwierania klapy "na dwa razy" i się nic nie leje do środka

jaceknie 02-04-10 20:41

Działanie
 
Tu jest krótki filmik jak działają: YouTube- C-Crosser форсунки веерные от Volvo s40 co prawda w VOLVO ale zawsze.

zbo 02-04-10 21:04

Powiem tak, wymieniałem w peżocie 406 na takowe - DAWNO - tej zimy auto nie było eksploatowane może 10 dni. Płyn lany NAJTAŃSZY. A to że nie są takie fajne że "przez sekunde nic nie widać" to gadanie w stylu "złej baletnicy to i rąbek u spódnicy". Są ok. Naprawde, nawet ojciec jak nim jeździł to pozytywnie odebrał bardzo, nie trzeba 300x poprawiać i machać tymi skrzydałami żeby szyba była clear.

DrGSM 03-04-10 00:06

czy te spryskiwacze od wersji USA (Dla zainteresowanych numer części YS4Z-17603-EA, lub katalogowy 1102482) pasuja bez przeróbek do FF1?

locash 03-04-10 00:10

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 431111)
mam do ASO przez ulice z roboty, to podjade zapytac :)

jak ktos bedzie reflektowal na komplecik to mozemy zamowic grupowo...

daj znać jaka cena tych spryskiwaczy, dzięki

jak coś to wstępnie też się piszę do foki mk1 fl

marekbg 03-04-10 00:33

Cytat:

Napisał DrGSM (Post 431455)
czy te spryskiwacze od wersji USA (Dla zainteresowanych numer części YS4Z-17603-EA, lub katalogowy 1102482) pasuja bez przeróbek do FF1?

Z tego co wiem pasują, ja mam FFII


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi