Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6B Obroty silnika i wibracje (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59292)

adriansan 28-08-12 01:38

1.6B Obroty silnika i wibracje
 
Witam. Widziałem temat o obrotach , ale nie dotyczy to za bardzo mojego przypadku. Po odpaleniu najpierw mam kreskę ponad 1000, ale to chyba normalne, potem po krótkiej jeździe się zaczyna - gdy się zatrzymuje to strzałka "skacze" gdzieś około 3 milimetry od 800 obrotów do ok. 750 i tak non stop już jest cały czas. Światła mi nie przygasają. Natomiast denerwujące jest to ze jak opada do 750 to as odczuwalne wibracje auta, potem jak się podnosi to przestaje. Opada co 2 sekundy. Jeden koleś mówił ze to normalne, chociaż nie chce mi się w to wierzyć bo jeździłem innym Focusem tego typu i nie drgał i obroty stały w miejscu. Drugi mechanik powiedział tez ze to normalne, ale może pomóc wyczyszczenie przepustnicy. Nie tyle te obroty mnie denerwują co te wibracje, nie są to jakieś wielkie wibracje ze ludzie myślą że ktoś w środku "kopuluje":), ale są odczuwalne i denerwujące... czemu drga i jak temu zaradzić? Ktoś miał coś podobnego? Przeczyszczenie przepustnicy coś moze pomóc czy mnie mechanik naciąga?;) Pozdrawiam

gargamel 28-08-12 07:41

sam wyczysc przepustnice i krokowca przecierz to nie trudne a w 1.6 nawet lepszy dostep:) zobaczysz ze pomoze:) na koniec ladnie wszystko poskrecaj zeby szzelne bylo i walnij reset kompa:) a najlepiej to kleme odlacz jak zaczniesz sie bawic a zapnij jak bedziesz mial gotowe:)sam to przerabialem i wiem jakie denerwujace wiec sie nie boj i smialo krec kluczyki:)

czarny-daffy 28-08-12 10:30

To bardziej wyglada na nieszczelnosc w udkladzie dolotowym,

Pzdr

adriansan 28-08-12 11:57

gargamel - jestem trochę zielony jeśli chodzi o te sprawy, chyba ze robiłbym to według jakiegoś tutoriala, najlepiej z fotkami:) ewentualnie jaki jest koszt takiego czyszczenia przepustnicy i silnika krokowego?

MATRIX60MW 28-08-12 14:35

jak dla mnie to wygląda na krokowca bo miałem identycznie w FF1.Co chwilkę spadały i podskakiwały.

arturo1990 28-08-12 14:44

Niewiem jak jest u Ciebie w MK2 bo u mnie w MK1, miałem takie same objawy i okazało się że wąż od odpowietrzania skrzyni korbowej był dziurawy.

bolu77 30-08-12 12:34

Cytat:

Napisał adriansan (Post 762661)
Witam. Widziałem temat o obrotach , ale nie dotyczy to za bardzo mojego przypadku. Po odpaleniu najpierw mam kreskę ponad 1000, ale to chyba normalne, potem po krótkiej jeździe się zaczyna - gdy się zatrzymuje to strzałka "skacze" gdzieś około 3 milimetry od 800 obrotów do ok. 750 i tak non stop już jest cały czas. Światła mi nie przygasają. Natomiast denerwujące jest to ze jak opada do 750 to as odczuwalne wibracje auta, potem jak się podnosi to przestaje. Opada co 2 sekundy. Jeden koleś mówił ze to normalne, chociaż nie chce mi się w to wierzyć bo jeździłem innym Focusem tego typu i nie drgał i obroty stały w miejscu. Drugi mechanik powiedział tez ze to normalne, ale może pomóc wyczyszczenie przepustnicy. Nie tyle te obroty mnie denerwują co te wibracje, nie są to jakieś wielkie wibracje ze ludzie myślą że ktoś w środku "kopuluje":), ale są odczuwalne i denerwujące... czemu drga i jak temu zaradzić? Ktoś miał coś podobnego? Przeczyszczenie przepustnicy coś moze pomóc czy mnie mechanik naciąga?;) Pozdrawiam

Wyreguluj u jakiegoś sprawdzonego mechanika zawory i będzie jak trzeba chodzić silnik. W moim przypadku tez byłem u kilku magików którzy chcieli mi wykonać nawet remont generalny głowicy i wiele innych historii. Miałem to samo co ty a ponadto wypadał mi zapłon na 1 cylindrze. Pomogła regulacja zaworów poprzez wymianę szklanek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi