Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDi - pompa wtryskowa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46778)

qrczakos 08-02-11 11:03

ja bym na Twoim miejscu chyba naprawił najpierw sam sterownik czyli spalony tranzystor i zobaczył czy będzie działać.. w serwisie pomp zawsze powiedza ze pompa spierdolona.. tak mi sie wydaje przynajmniej

mjprzem 08-02-11 11:42

qrczakos to jest nas juz 2 co tak uwaza....
Ale aby bylo milo to powiem
"A mogl chlop jezdzic...za 500zl a teraz tak go obijają..."
cytat z "Ale urwal"
Niestety troszke chyba pozno bo przedewszystkim niepotrzebnie pompa byla wyciagana.
Tutaj szkoda ze mechanik ktory to robil niezasiegnal jakies fachowej porady.

mkaminski100 08-02-11 15:03

Cytat:

Napisał Falcon (Post 537085)
No tak, tranzystor trzeba wymienić, ale nie piszecie dlaczego się spalił? I sama wymiana nic nie da bo jak wiemy tranzystor bez przyczyny się nie zespuł...trzeba jeszcze wyeliminowac/naprawić to, co spowodowało jego awarię...czyli o ile dobrze pamiętam jakis zacinający się zaworek powoduje przegrzewanie się tegoż tranzystora.
Tu filmik z wymiany owego elementu:


A nie dziwi Cie to, ze "zmodyfikowana" wersja sterownika ma 2 nozki na lacze a nie jedna? Albo to, ze Bosch tak wlasnie naprawia na poczatek pompy, jezeli sprawdza, ze nie jest uszkodzona mechanicznie?
Ogolnie jak widze to 90% mechanikow i tak powie, ze pompa jest tak uszkodzona, ze nic sie nie da z nia zrobic i trzeba zaplacic 2500. Za 2500 jest nowa pompa.

Tego filmiku jeszcze chyba nie widzialem, ale naprawde jezeli ktos nie ma reki to lepiej niech oddaje do zrobienia komus ktos sie tym bawil.

qrczakos 08-02-11 15:24

gdzieś w innym temacie tutaj na forum czytałem jeszcze że jest coś takiego że jeżeli auto nie chce odpalić i podejrzewamy sterownik pompy, to jeżeli auto odpali na samostart to sterownik jest do roboty a jak nie to cała pompa.. zaraz poszukam tego dokładnie


http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46999


post # 6

mjprzem 08-02-11 16:38

To juz zalezy bardziej od typu usterki ale jesli padnie elektronika
to raczej nic juz niechce dzialac. Moze tak byc jesli cos sie dzieje z korektorem kata wtrysku to wtedy niechce zapalac latwo a jak odpali to juz chodzi.

xxxwa 08-02-11 21:14

Byłem dziś w serwisie, gdzie moja pompa leży. A wię. Padł sterownik, korpus i jeszcze jedna jakaś rzecz. Za to sobie życzą 2.5. Generalnie chodzi o to że korpus i coś tam jeszcze są już zużyte i dają fałszywe parametry. W związku z tym nie będzie można zaprgramować nowgo sterownika, i dlatego trzeba wymieńić te rzeczy. Nie wiadomo czy sprawny jest zawór elektro-magnetyczny. To będzie można sprawdzić dopiero jak się włoży te nowe elementy. Zawór dodatkowo kosztuje 1700 zł. Gorzej jak będzie sprawny a zepsuje się po 1 tyś km
A poza tym będzie chyba widać czy części są nowe czy używane

mjprzem 09-02-11 09:57

No tak nagle ci sie wszystko w pompie popsulo no przerabane masz...moze niech ktos inny sie wypowie bo mi brak slow...a korpus to chyba sie popsul od spadniecia bo mechanikowi pompa z reki wypadla czy jak bo nierozumie... :)
ostatnio opisalem swoj przypadek z ktorego wynikalo by ze jesli nawet padl by zawor od kata wtrysku to sterownikowi nic sie niestalo. Pewnie to samo byloby z zaworem od dawki paliwa.
Szkoda ze tak szybko sie z ta pompa pospieszyles. Teraz to cie musi poprostu wiecej kosztowac. A normalnie pewnie nawet bys pompy niemusial wyciagac.

xxxwa 09-02-11 10:39

Jak wyżej. Za niewiedzę swoją trzeba płacić. Ale patrząc na ten stół probierczy to nie dziwię się że zdzierają z klientow. Liczę że na pompie będzie widać wymienione elementy. Natępnym razem będzie silnik benzynowy. 1.4 czy 1.6 90 km tańszy w zakupie i w eksploatacji.

Adam Getka 09-02-11 10:44

Cytat:

Napisał xxxwa (Post 538073)
Natępnym razem będzie silnik benzynowy. 1.4 czy 1.6 90 km tańszy w zakupie i w eksploatacji.

Alleluja - następny wyleczony. Ale 1.4 to będzie jeszcze gorsza tragedia.....

kasa 18-02-11 10:03

Z tego co wiem na temat tej pompy to tranzystory strzelają w sterownikach bo tłoczek pompy znajdujący się na samym dnie owej pompy zaciera się od śmieci z paliwa.
Przepalony tranzystor jest następstwem ciężkiej pracy tłoczka.
Polecam nie inwestować w rageneracje sterownika,jest to zabieg krótkotrwały.Najlepiej od razu wyjąć pompe i ją zregenerować.

mjprzem 18-02-11 10:32

Widac slabo przeczytales caly temat. Gdybys przeczytal calkiem to zauwazylbys ze po wymianie tranzystorka nikt niepisze o drugiej wymianie...a zacinajacy sie tloczek to moze przypadek 2% wiec niema sensu robic niz z pompa jesli usterka stala sie nagla bo zacinanie sie tloczka byloby pokazane jakimis objawami..poprzez np niewlasciwa regulacje kata wtrysku a co zatym idzie ciezkie odpalanie lub stukanie silnika lub inne. To jest tylko naciaganie klienta na kase!!! bo przewaznie jak sie juz wyciagnie pompe to klijent sie dowiaduje ze nagle wszystko sie co tylko moglo sie popsulo..poczytaj przypadki osob ktorzy wyciagaja pompe i oddaja do serwisow jak to nagle sie koszta robia..a poczytaj tez ile km ludzie jezdza tylko po wymianie tranzystorka..poki co ja na 2 tranzystorku zrobilem juz 2 dwoch takich silnikach z tymi pompami po okolo 60kkm i nic sie niezacina-a do 1 pompy niedawno zagladalem za tym tloczkiem.

Zobacz jak zaczolem swoj temat z tą pompą:
"TDDI zanik mocy i klekotanie bledy P0167 P1564 Tloczek pompy"
bo tez myslalem ze tloczek ale to bzdura....!!!

mkaminski100 18-02-11 11:35

Cytat:

Napisał xxxwa (Post 537919)
Byłem dziś w serwisie, gdzie moja pompa leży. A wię. Padł sterownik, korpus i jeszcze jedna jakaś rzecz. Za to sobie życzą 2.5. Generalnie chodzi o to że korpus i coś tam jeszcze są już zużyte i dają fałszywe parametry. W związku z tym nie będzie można zaprgramować nowgo sterownika, i dlatego trzeba wymieńić te rzeczy. Nie wiadomo czy sprawny jest zawór elektro-magnetyczny. To będzie można sprawdzić dopiero jak się włoży te nowe elementy. Zawór dodatkowo kosztuje 1700 zł. Gorzej jak będzie sprawny a zepsuje się po 1 tyś km
A poza tym będzie chyba widać czy części są nowe czy używane

Zrefabrykowana pompa (bebechy nowe) i 12 miesiecy gwarancji mozna bylo jeszcze niedawno kupic za 1900, teraz cena poszla do 2500. Po co wiec dawac komus ktos "naprawi" pompe za te same pieniadze?

xxxwa 20-02-11 20:50

Polak mądry po szkodzie. Kosztowne jest też jeżdżenie po specjalistach i szukanie tańszego. Każdy za zdiagnozowanie też sobie policzy ze stówkę. Niestety mało na forum jest informacji kto i gdzie może naprawić tanio sterownik lub pompę. Conajmniej połowa speców to takie cwaniaczki co gdzieś poczyta, coś wymodzi i skleci. Może działać a może nie działać. Później znowu wymontować pompe i znowu jeżdżenie. Gwarancji żadnej lub do pierwszego płota. Jak by nie było jest to specyficzna usterka i tylko mając ten stół probiorczy można ją dobrze naprawić. No tak mi się wydaje. To tak jak byś chciał sprawdzić żarówkę nie mając prądu :na oko. Osobiście przeraża mnie ta elektronika w tych nowych pojazdach.

mkaminski100 20-02-11 21:33

Cytat:

Napisał xxxwa (Post 541801)
Polak mądry po szkodzie. Kosztowne jest też jeżdżenie po specjalistach i szukanie tańszego. Każdy za zdiagnozowanie też sobie policzy ze stówkę. Niestety mało na forum jest informacji kto i gdzie może naprawić tanio sterownik lub pompę. Conajmniej połowa speców to takie cwaniaczki co gdzieś poczyta, coś wymodzi i skleci. Może działać a może nie działać. Później znowu wymontować pompe i znowu jeżdżenie. Gwarancji żadnej lub do pierwszego płota. Jak by nie było jest to specyficzna usterka i tylko mając ten stół probiorczy można ją dobrze naprawić. No tak mi się wydaje. To tak jak byś chciał sprawdzić żarówkę nie mając prądu :na oko. Osobiście przeraża mnie ta elektronika w tych nowych pojazdach.

No ale jak juz miales wydac te pianiadze na naprawe pompy to czemu nie wydac tyle samo na regenerowana pompe?

xxxwa 21-02-11 11:02

No ale jak juz miales wydac te pianiadze na naprawe pompy to czemu nie wydac tyle samo na regenerowana pompe?

Jak bym znalazł to bym pewnie kupił. Wiadomo pompa sklada się z 5 moze 6 elementów. Zregenerowana pompa może mieć np 250 tys km i wymieniony sterownik. A pozostałe elementy mogą być już wystarczająco zużyte i wytrzymać 5 tyś km . To jest jak loteria. Trafisz lub nie trafisz

mkaminski100 21-02-11 11:20

Ja pisze o porzadnie zregenerowanej pompie, z nowymi elementami ktore moga byc w jakikolwiek sposob zuzyte.
Np tu
http://www.dieseltechnika.pl/?produkty,7
ostatnio podniesli ceny, ale taka pompe mozna kupic za ok 2500

mjprzem 23-02-11 10:38

Cytat:

Napisał xxxwa (Post 541925)
No ale jak juz miales wydac te pianiadze na naprawe pompy to czemu nie wydac tyle samo na regenerowana pompe?

Jak bym znalazł to bym pewnie kupił. Wiadomo pompa sklada się z 5 moze 6 elementów. Zregenerowana pompa może mieć np 250 tys km i wymieniony sterownik. A pozostałe elementy mogą być już wystarczająco zużyte i wytrzymać 5 tyś km . To jest jak loteria. Trafisz lub nie trafisz

Nawet jesli tak by bylo to masz wowczas 2 pompy swoja w ktorej najprawdopodobniej padla elektronika i tą z gwarancja na 1 rok..a 500zl przy 2000zl to juz zadna roznica
Ale niemartw sie bo niemasz czym niekazdy musi sie znac na wszystkim a tutaj masz tylko popowiedzi na nastepny raz.
A wiadomo jak sie samochod zepsuje ktorym sie do roboty jezdzi i niema zastepczego to jest problem wiec kazdy chce wowczas jak najszybciej wszystko zrobic wiec to calkiem normalne ze sie przeplaca wiec niemasz sie czym przejmowac poza oczywiscie wydanymi pieniazkami.

mkaminski100 23-02-11 11:25

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 542746)
Nawet jesli tak by bylo to masz wowczas 2 pompy swoja w ktorej najprawdopodobniej padla elektronika i tą z gwarancja na 1 rok..a 500zl przy 2000zl to juz zadna roznica
Ale niemartw sie bo niemasz czym niekazdy musi sie znac na wszystkim a tutaj masz tylko popowiedzi na nastepny raz.
A wiadomo jak sie samochod zepsuje ktorym sie do roboty jezdzi i niema zastepczego to jest problem wiec kazdy chce wowczas jak najszybciej wszystko zrobic wiec to calkiem normalne ze sie przeplaca wiec niemasz sie czym przejmowac poza oczywiscie wydanymi pieniazkami.

Niestety przy zakupie regenerowanej pompy swoja trzeba odeslac.

mjprzem 23-02-11 13:54

chcesz powiedziec ze 2500zl za pompe na gwarancji pod warunkiem ze soja oddam?
hehe to juz bym sie wolal za silnikiem rozgladnac pewnie bym kupil caly z rozbitka za 3000zl
ale powaznie 2500 za regeneracje to jest?

mkaminski100 23-02-11 14:01

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 542833)
chcesz powiedziec ze 2500zl za pompe na gwarancji pod warunkiem ze soja oddam?
hehe to juz bym sie wolal za silnikiem rozgladnac pewnie bym kupil caly z rozbitka za 3000zl
ale powaznie 2500 za regeneracje to jest?

Tak. To samo z kupnem wtryskow, pomp, alternatorow, zaworow EGR, czesto nawet sprzegiel itd. Wycofuje sie z obiegu elementy wiec jest mniejsza szansa, ze ktos bedzie chcial zagladac i firma ma czesci ktore moze uzyc (albo obudowe przy refabrykacji - duze firmy, Ford, albo uszkodzony elementy do naprawy - male firemki)

Za 3000 dostaniesz cos czego nie jestes pewien, a przeciez jedna uszkodzona pompe juz masz. Po co druga?

Za 2500 jest pompa zrefabrykowana, wiec ma bebechy nowe, wszystko co sie zuzywa jest wymieniane. Porzadne firmy zostawiaja wlasciwie tylko obudowe.

Ja bym wolal wydac 300zl na wlutowanie tranzystora (sam bym to zrobil, ale za 300-400 robia ludzie ktorzy maja wprawe) i sam to zrobic. W Focusie wyjecie sterownika to 10 minut pracy.

Jezeli jednak mialbym wydac 2000 na naprawde pompy to wolalbym dolozyc 500 i kupic zrefabrykowana.

mjprzem 24-02-11 10:20

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 542834)
Jezeli jednak mialbym wydac 2000 na naprawde pompy to wolalbym dolozyc 500 i kupic zrefabrykowana.

W tych pieniadzach to sam bym sie zastanawial co bym wolal :)

Ale
rzuc okiem na temat:
1.8 TDDI Gaśnie podczas jazdy, błędy P0335 B2141 i inne.

arecki3 25-02-11 16:36

Witam moze pytanie nie bedzie do konca z tego tematu ale widze ze nie jestescie w ciemie bici
ostatnio ponizej 10 stopni mrozu zaczal mi zle odpalac a n awet bardzo ciezko(przyzwyczajony pol obrotu i chodzi)
spawdzalem w/g tis-a 0 bledow
auto czasami sprawia wrazenie jakby mialo ze 130 km a czasami mul
mam pytanie czy moze to byc oznaka konca pracy sterownika lub zlego paliwa?a moze jeszcze co innego?
Z gory dzieki za wyrozumialosc
pozdrawiam

mkaminski100 25-02-11 16:54

Cytat:

Napisał arecki3 (Post 543613)
Witam moze pytanie nie bedzie do konca z tego tematu ale widze ze nie jestescie w ciemie bici
ostatnio ponizej 10 stopni mrozu zaczal mi zle odpalac a n awet bardzo ciezko(przyzwyczajony pol obrotu i chodzi)
spawdzalem w/g tis-a 0 bledow
auto czasami sprawia wrazenie jakby mialo ze 130 km a czasami mul
mam pytanie czy moze to byc oznaka konca pracy sterownika lub zlego paliwa?a moze jeszcze co innego?
Z gory dzieki za wyrozumialosc
pozdrawiam

Paliwo?
Swiece?
Zapchany filtr?
Przycinajacy sie tloczek nastawnika?

Dolej Skydda, moze czegos do czyszczenia (ja czyszcze Liqui Moly, ale podlaczam bezposrednio zeby silnik na tym pochodzil), Sprawdz swiece (sa porady jak to zrobic), wymien filtr.

mjprzem 25-02-11 21:31

co do stwierdzenia czasami ma 130KM (piszemy z duzych literek) a czasami mul to obstawial bym filtr tylko paliwa bo kolega wyzej zapomnial napisac o ktorym mysli :) a przy niskich temp. wychodzi :) wiec napisze o ktorym mowa abys niewymienil filtra oleju:)

do tego jeszcze jak by sie okazalo ze swiece dobre to musisz zwrocic uwage na stan akumulatora...przy -10 problem z odpalaniem dziwne...a dobrze kreci?
jesli chodzi o bledy to czym sprawdzales? komputer pokladowy niepokazuje wszystkich bledow!!! wiec np by ci niepokazal zatkanego filtra czy problemu z tloczkiem choc mysle iz to jeszcze nie to bo sytuacja jest ponizej -10 a to byloby takze np przy temp. 0stC

mkaminski100 25-02-11 21:33

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543757)
co do stwierdzenia czasami ma 130KM (piszemy z duzych literek) a czasami mul to obstawial bym filtr tylko paliwa bo kolega wyzej zapomnial napisac o ktorym mysli :) a przy niskich temp. wychodzi :)
...

Nie...przeciwpylkowy ;)

mjprzem 25-02-11 21:35

ty zartownis rzyc okiem na temat o ktorym napisalem ci kilka postow wyzej P0335 ..
pisze bo widze ze jestes :)

arecki3 26-02-11 09:44

przepraszam o te KM ale nie pisze do laski (wiadomo o co chodzi)
filtr paliwa wymieniony 250km temu,komplet swiec wymieniony przed zima (1 i 2 podgrzewanie na 100 % dziala bo co jakis czas sprawdzam swiece i dzialanie)
w jakims temacie wyczytalem ze moga to byc objawy konca pracy sterownika
przyszly mi tez do glowy wtryski
a zapomnialem aku wymieniany przed zima gdyz poprzedni padl
wychodzi na to ze musze sie pomodlic o wyzsza temp i nie bedzie problemu
ale i tak bedzie mnie to bolalo
:smt017

---------- Post dodany o 10:44 ---------- Poprzedni post był z 10:38 ----------

jeszcze mam pytanko co do tego czyszczenia
czy to czasami nie zaszkodzi pompie ?
a jezeli nie zaszkodzi to moze taki npreparat musial byn foce zapodac!
moze by ja przeczyscilo[nono]

mjprzem 26-02-11 10:56

hmmm..wyglada na to ze byles dobrze do zimy przygotowany
ale czy mozesz lepiej sprecyzowac swoje "ciezkie odpalanie"
opisz jak to wyglada.
Podam Ci 2 mozliwosci:
1-silnik kreci slabo i czeba chwilke pokrecic ale po chwili lapie i odpala i juz chodzi ok
2-silnik kreci slabo, po chwili zalapuje ale niemoze zaskoczyc i tak chwilke potrzeba przytrzumac na chwytajacym silniku aby sie rozpedzil bo po puszczeniu (wylaczeniu rozrusznika gasnie)

czy silnik zapala w ciagu 2-3 sekund czy dluzej? Rozumiem ze dluzej?
Jeszcze mam pytanko-jakiej mocy i pojemnosci masz akumulator?

Wtryskow poki co nieruszaj ! w tych silnikach to ostatnia rzecz ktora wysiada na samym koncu-stara prosta niezawodna konstrukcja-pozatym silnik rozumiem niedrzy i rowno pracuje, nie dymi?
Jaki masz przebieg?

Falcon 26-02-11 15:01

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543757)
czasami ma 130KM (piszemy z duzych literek)

Dokładnie tak jak piszesz...używamy duzych literek oraz przecineczków, lecz niestety w Twoich wypowiedziach tego brak.;)

arecki3 27-02-11 09:16

Ok ogolnie sorki za pisownie
Z tym odpalanie to nie wiem o co chodzi
bylo -9i auto po 2 sekundach odpalilo ale ciezko
tak jak by nie bralo na wszysyki gary
moze to jest moje przewrazliwienie i nie warto juz tej sprawy dalej omawiac
ale mysle ze po to jest forum
zeby dzielic sie opiniami z innymi
moze komu co to pomoze
POZDRAWIAM POSIADACZY FORDOW:smt023

---------- Post dodany o 10:16 ---------- Poprzedni post był z 10:07 ----------

Silnik nie dymi chyba ze przy starcie
dopoki sie nie na grzeje to para idzie
a zapomnialem dodac mam zaslepiony EGR
nie wiem czy moze na cos wplywac.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi