Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   [FFI] Lampy po liftingowe i zderzak przed liftingowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23943)

Adrian355 11-10-08 20:24

[FFI] Lampy po liftingowe i zderzak przed liftingowy
 
Witam :D Wracam sobie wczoraj z płcią piękną z kina. Przechodzę przez przejście i puszcza nas pan w srebrnym Focusie i co zwróciło moją uwagę to jakieś dziwne światła w zderzaku. I otóż to miał od światła z wersji po liftingu... kierunki w kloszach. Ale miał zderzak przed liftingiem... i w kierunkowskazy miał wymienione na białe i świecił białym światłem non stop. I moje pytanie czy Foczki miały tak czasami w serii ?? Czy to jakiś patent tego pana ?? Nie ukrywam wyglądało to bardzo ciekawie i sam bym coś takiego chciał u siebie... tylko teraz problem... czy zderzak był przełożony czy lampy :)

Greg 11-10-08 20:26

Przełozone były lampy.

Pzdr.

Yerzo 11-10-08 20:48

Tak jak wspomniał Greg. Opis zmiany takich lamp znajdziesz na forum w dziale FAQ.

U mnie w mieście też jeździ srebrna Foka 5d z lampami po lifcie.

kasprzak 11-10-08 21:50

a można użyć tych kierunków w zderzaku użyć jako lampy do jazdy dziennej?. Wogole, to jest to full zgodne z prawem zeby jezdzic na swiatlach i dodatkowo biale lampy do tych kierunkow przedliftowych?

mariuszmar 11-10-08 22:25

Adrian355, to co widziales to foczka ze stanow luknij na moje fotki:)

Pabloos 11-10-08 22:28

można przekładać i lampy i zderzak pasują w obu kierunkach :-)

MisiekT 11-10-08 22:54

Adrian355, chyba nawet wiem dokladnie jaka foke widziales - kierowca lekko starszawy, w sensie 40-50?

jezeli to ten to reflektory mial wymieniane na Helle z kierunkami, a w miejscu kierunkow w zderzaku wrzucone swiatla do jazdy dziennej (DRL), tez chyba Helli...

Adrian355 12-10-08 08:57

MisiekT oj dokładnie nie wiem ile lat mógł mieć, dość ciemno było we wnętrzu zobaczyłem tylko że się uśmiechną jak mu podziękowałem za przepuszczenie :)
mariuszmar raczej nie ze stanów bo u mnie na osiedlu jeździ foczka zielona ze stanów i według mnie ta ilość pomarańczowych lampek na niej przypomina mi polskiego TIR-a :) a tego co widziałem to był zwykły europejczyk tylko te światła zmienione.

leniuch 14-10-08 20:40

Cytat:

Napisał kasprzak
Wogole, to jest to full zgodne z prawem zeby jezdzic na swiatlach i dodatkowo biale lampy do tych kierunkow przedliftowych?

przyłączam się do pytania. ;) mam w garażu lampy od st170, ale wciaz sie ociagam z montazem na stale, bo nie wiem co z tymi zderzakowymi kierunkami zrobic. mozna z nich zrobic swiatla do "jazdy dziennej"?

MisiekT 15-10-08 02:36

Cytat:

Napisał leniuch
mozna z nich zrobic swiatla do "jazdy dziennej"?

nie, ale mozesz w ich miejscu swiatla do jazdy dziennej zamontowac...

Adrian355 15-10-08 20:29

A takie białe nie można kupić jak kierunkowskazy ?? i wstawić białe żarówki ??

Pabloos 15-10-08 21:55

Generalnie ma być tak :

Cytat:

Światła do jazdy dziennej muszą być barwy białej i włączane jednocześnie z tylnymi światłami pozycyjnymi. Powinny się automatycznie wyłączać, jeżeli włącza się światła mijania lub drogowe. Światła te muszą być na wysokości co najmniej 25 cm od ziemi, ale nie wyżej niż 150 cm, maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, a wzajemna odległość między nimi nie może być mniejsza niż 60 cm.
[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 21:57 ]
Źródło

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 22:29 ]
Dziennik Ustaw

tabelka na stronie 36 :-)

leniuch 15-10-08 23:17

Cytat:

Napisał Pabloos
Światła do jazdy dziennej muszą być barwy białej i włączane jednocześnie z tylnymi światłami pozycyjnymi. Powinny się automatycznie wyłączać, jeżeli włącza się światła mijania lub drogowe. Światła te muszą być na wysokości co najmniej 25 cm od ziemi, ale nie wyżej niż 150 cm, maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, a wzajemna odległość między nimi nie może być mniejsza niż 60 cm.

czyli teoretycznie powinno się zgadzać... wymiary, odległości na oko będą pasować. jedyny myk to, że mają się wyłączać przy włączaniu świateł mijania. ale może jakiś w miarę ogarnięty elektryk potrafiłby to okiełznać za sześciopak. ;)

chyba jest zatem pomysł na prace ręczne w weekend. :)


pzdr.

Pabloos 15-10-08 23:29

tak pozostaje tylko jeden problem :-)

homologacja klosza [rotfl]

leniuch 17-10-08 17:38

Cytat:

Napisał Pabloos
tak pozostaje tylko jeden problem :-)

homologacja klosza [rotfl]



...kurde ;)

gRuHa 18-10-08 14:50

Cytat:

Napisał leniuch
może jakiś w miarę ogarnięty elektryk potrafiłby to okiełznać za sześciopak.

[bigok] ale ja wole Wyborową :D

matteoz21 18-10-08 19:19

A czy montując lampy poliftowe można by podłączyć kierunki w lampach o korzystać z obydwu?? W lampie i zderzaku??

Greg 18-10-08 19:22

Cytat:

Napisał matteoz21
korzystać z obydwu?? W lampie i zderzaku??

Nie

Pzdr.

gatuso_18 18-10-08 19:56

Moim zdaniem jak juz zmieniac przednie lampy to przy okazji tez zderzak :) jak sie robi jedno to tez pasuje i drugie a koszt takiego zderzaka nie jest duzy ok. 200 z przesylka do tego malowanie 200 , lampy 550 i ma sie wersje po lifcie :D wiem bo sam jestem na etapie zmiany :P czekam na lewe 550 i zamierzam zmianic lampy :D zderzaczek juz czeka od 3 miesiecy ale kasy na lampy brak :/ bo ostatnio musialem sprzeglo rozrzad i hamulce zmieniac ;/ ... a jak juz gadamy na temat lamp to co sadzicie o xenonie ? czy trzeba jakies specjalne lampy kupowac pod xenon ?? bo narazie chcialbym normalne zarowki dac a po jakims czasie zmeinic na xenon ... i co sadzicie o tych przetwornicach :http://allegro.pl/item455886154_prze...nowa_nowe.html

leniuch 18-10-08 20:16

Cytat:

Napisał gatuso_18
bo narazie chcialbym normalne zarowki dac a po jakims czasie zmeinic na xenon ...

nie polecam. mialem okazje widziec podczas ktoregos rallysprintu foke z poliftowymi i jak mi sie zdaje zamontowanymi przetwornicami ksenonowymi. oslepialy zajebiscie. szkoda, bo sam mialem taki pomysl... ale teraz wiem, ze tego nie zrobie. nie fair w stosunku do innych uzytkownikow drog.

gatuso_18 18-10-08 20:21

to mowisz zeby zalozyc normalne lampy i do tego jakies dobre zarowki ?? polecasz jakies ?? jezdizlem na BlueVision Philipsa ale wytrzymaly rowne 3 miechy i szlak je trafil, najpierw lewa pozniej prawa poszla sie je .... jakie zarowki panowie polecacie :) zeby sie nie spalily w ciagu 2 miesiecy ;/

Greg 18-10-08 20:27

gatuso_18, mam prośbe byś zaczął troszeczke szukać w zasobach forum.

Pzdr.

gatuso_18 18-10-08 21:47

oki, sorki. Chcialem by on mi napisal ale dobra od dzis tylko opcja szukaj :) bo nie chce zasmiecac forum :( jeszcze sorki

poltomsky 30-04-09 22:10

Widzę, że temat dość stary, ale może kogoś to zainteresuje. Wymieniłem lampki na poliftowe nie zmieniając zderzaka. Ponieważ poprzedni właściciel wymienił kierunki w zderzaku na bezbarwne nie kombinowałem więcej tylko wyprowadziłem z kostek przewody od pozycyjnych, w kloszach dawnych kierunków wkleiłem na bocznych ściankach (wewnątrz) moduły pomarańczowe led i mam obrysówki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że odezwą się ci co stwierdzą, że jest to niezgodne z przepisami, ale nikt się tego nie czepia (miśki :D ) a wygląda genialnie. Postaram się wkleić zdjęcia jak dam radę :)

gRuHa 05-05-09 16:42

Cytat:

Napisał poltomsky
Postaram się wkleić zdjęcia jak dam radę

no to wklejaj ocenimy [bigok]

MarcoNygus 07-07-09 21:32

A można by zrobić jeszcze inaczej. Zostawić normalnie kierunki w zderzaki tak jak są,a klosz w lampie poliftowej zmienić na biały i tam wstawić żarówkę do jazdy dziennej(LED).Wtedy cala zespolona lampa służy do oświetlania i tak chyba sensowniej. Ja mam tak zamiar zrobić jak będzie trochę wolnego sianka. :)

MisiekT 08-07-09 01:24

Cytat:

Napisał MarcoNygus
wstawić żarówkę do jazdy dziennej(LED)

i walic wszystkich po oczach? rownie sprytne jak przystosowanie dlugich na swiatla dzienne [panna]
dzienne maja swiecic poziomo i w dol, a kierunki sieja w kazda mozliwa strone...

MarcoNygus 08-07-09 20:28

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał MarcoNygus
wstawić żarówkę do jazdy dziennej(LED)

i walic wszystkich po oczach?

LEDem w dzien ,po oczach?? No zastanów się troszeczkę...

arek_r1 10-07-09 17:40

Pytanie trochę z innej beczki: czy ktoś wie cokolwiek o lampach do ff1 przed liftem sprzedawanych na allegro? link
Muszę się przymierzać do wymiany, moje są całe zmatowiionei przyżółkłe, a światła dają jak na lekarstwo.
Czy warto, czy nie ma sensu, zamienniki oryginałów to koszt 2x mniejszy niż te soczewki.

MisiekT 10-07-09 17:44

bez sensu - slabo swieca...
wymien sobie na poliftowe z ciemnym wnetrzem - nie dosc ze ladniej to jeszcze duzo lepiej swieca - http://www.allegro.pl/item661554066_...black_wwa.html

PS. to jest zamiennik, mozesz jeszcze kupic Visteona (producent tych fabrycznych), ale cena prawie 2x tyle


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi