Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Przygasanie świateł (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24153)

M.A.G. 27-10-08 22:15

[FFI] Przygasanie świateł
 
Witam.

Dzisiaj zauważyłem dziwny objaw...

Włączyłem światła, następnie klimatyzację i zdawało mi się, że światła "osłabły", powtórzyłem czynność (włączałem i wyłączałem klimatyzację) i faktycznie :!: jak załączam klimę to światła minimalnie przygasają :shock:

Co to może być :?:

P.S. przeszukałem forum ale nic takiego nie znalazłem :?

grzehoo 27-10-08 22:20

dodatkowy pobór mocy przez klimę.

zobacz co się dzieje, jak włączysz ogrzewanie tylnej i przedniej szyby jednocześnie. to dopiero przygasają wtedy!

olo 27-10-08 22:24

Re: Przygasanie świateł
 
Cytat:

Napisał M.A.G.
Witam.

Dzisiaj zauważyłem dziwny objaw...

Włączyłem światła, następnie klimatyzację i zdawało mi się, że światła "osłabły", powtórzyłem czynność (włączałem i wyłączałem klimatyzację) i faktycznie :!: jak załączam klimę to światła minimalnie przygasają :shock:

Co to może być :?:

P.S. przeszukałem forum ale nic takiego nie znalazłem :?

Włączenie klimy powoduje wzrost obciążenia silnika i nieco obniżenie obrotów co jednak powinno zostać przez sterownik skompesowane podbiciem tych obrotów. A obniżenie obrotów to spadek wydajności alternatora który na wolnych obrotach silnika pracuje na granicy wydajności.

keicam 27-10-08 22:37

M.A.G., bez obaw to normalne! U mnie akurat klima chodzi przez caly rok ale jak np. wlacze podgrzewanie przedniej i tylnej szyby oraz temperature na maxa do tego jeszcze radio i podgrzewanie fotele... to juz sobie mozesz wyobrazic jaka wtedy widac roznice :P zreszta olo, wszystko ladnie wytlumaczyl :wink:

M.A.G. 27-10-08 22:56

Cytat:

Napisał olo
Włączenie klimy powoduje wzrost obciążenia silnika i nieco obniżenie obrotów

Moja wiedza sięgała do tego momentu :mrgreen: ale nie sądziłem, żeby aż tak pobór mocy poszedł w dół, druga sprawa, że zazwyczaj jeżdżę w dzień lub mam wysokie obroty i nie zauważam tego zjawiska, a światła sprawdzałem bez pracy silnika i po ciemku [panna]

Wychodzi na to, że z normalnej sprawy zrobiłem aferę koperkową :P

grzehoo 27-10-08 23:24

Cytat:

Napisał M.A.G.
Wychodzi na to, że z normalnej sprawy zrobiłem aferę koperkową

i się strachu najadłeś niepotrzebnie

lukkas 28-10-08 17:25

Cytat:

Napisał grzehoo
Cytat:

Napisał M.A.G.
Wychodzi na to, że z normalnej sprawy zrobiłem aferę koperkową

i się strachu najadłeś niepotrzebnie

dla pocieszenia mialem to samo - w poczatkowej fazie posiadania foczki tez mnie to zdziwilo i zaniepokoilo (zanim udalo mi sie znalezc wyjasnienie takiego stanu rzeczy) :P

Pabloos 29-10-08 15:23

pamiętajcie ze przy włączeniu się klimy załącza się drugi wentylator na pełnych obrotach , to samo przygaśniecie świateł wystąpi jeśli silnik złapie wyższa temperaturę i zmów włączy się "2"

pingwin1234 07-11-08 12:59

Dokładnie miałem o to pytać.
Tem mam podobnie: Zapalam silniczek i jak włanczam np. klime lub podgrzewanie szyby przód/tył to mi przygasa wyświetlacz komputera.
Jest to chwilowe (na ułamek sekundy).
Jak czytam powyższe posty, to rozumiem, że to normalne spowodowane chwilowym większym poborem prądu i nie ma się czym przejmować.

grzehoo 07-11-08 19:36

zupełnie normalne, nie stresować się.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi