Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Lampka ostrzegawcza silnika (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18462)

Igor 31-08-07 02:52

Lampka ostrzegawcza silnika
 
Zapaliła się lampka ostrzegawcza silnika (najpierw migała potem na stałe), autko zaczęło nierówno pracować i straciło moc.
Doturlałem się do domu i sprawdziłem co się pokaże w trybie serwisowym: po pkt. 5 (E001 – wersja pamięci NVM licznika) naciskam guziczek od resetu licznika i wyskakuje FFFF :?: :?: :?: , naciskam ponownie i pojawia się NONE.
Odpiąłem klemy. Po 6 godzinach podłączam akumulator. Tryb serwisowy bez zmian, ale lampka nie świeci :lol: :lol: :lol: , no to czas na jazdę edukacyjną. Ruszam – autko pracuje nierówno, a część z 100 KM chyba została w domu :cry:. Po ok. 6 km cholerna lampka zaczyna migać :evil: :evil: :evil: , po dalszych 15 bez zmian, na biegu jałowym zapala się na stałe.
Iskra na wszystkich świecach jest, cewka też chyba OK (rezystancje na uzwojeniach zgodne z książką serwisową). Jedynie rezystancja czujnika prędkości obrotowej odbiega od normy (według książki serwisowej powinna wynosić 200 +/- 50 ohm, a ma 400).
Macie może jakieś propozycje (oprócz wizyty w serwisie) ?

Pozdrawiam

:cry: :cry: :cry:

[ Dodano: Sob 01 Wrz, 2007 01:09 ]
Zabawy ciąg dalszy. Wyłączyłem na noc akumulator. Niestety bez zmian. Po odpaleniu silnik pracuje nierówno. Złączki na module sterującym (tym za schowek po stronie pasażera) „spsiałem” kontaktem, „obmacałem” kable w okolicy kolumny kierowniczej, sprawdziłem i potraktowałem kontaktem wszystkie bezpieczniki od sterowania silnikiem.
Po tych zabiegach jazda próbna – odcinek 20 km, niestety autko kuleje (trochę lepiej spisuje w wyższych partiach obrotów, na niskich tragedia), po ok. 6 km zaczyna migać nieszczęsna kontrolka, co ciekawe gaśnie jak zatrzymuję się pod światłami i czekam chwilę na zielone, po ruszeniu znowu miga.
Wyłączam akumulator na noc.

HELP !!!

CDN

[banghead] [banghead] [banghead]

stokoni 20-09-07 14:48

U mnie lapmpka swieci sie niemal na okrągło... z tym ze zadnych niepokojących objawów nie ma. Po zalaniu 98 lampka zgasła ale pod koniec baku sie znow zapaliła... Nie wiem co to za cholerstwo. Mi rowniez wyswietla sie FFFF w trybie serwisowym w miejscu na błedy. No nic czekam z Tobą ;) Poszukaj na forum jeszcze, było dużo wątków o owej lampce ostrzegawczej silnika;)

stokoni 20-09-07 14:48

U mnie lapmpka swieci sie niemal na okrągło... z tym ze zadnych niepokojących objawów nie ma. Po zalaniu 98 lampka zgasła ale pod koniec baku sie znow zapaliła... Nie wiem co to za cholerstwo. Mi rowniez wyswietla sie FFFF w trybie serwisowym w miejscu na błedy. No nic czekam z Tobą ;) Poszukaj na forum jeszcze, było dużo wątków o owej lampce ostrzegawczej silnika;)

stokoni 20-09-07 14:48

U mnie lapmpka swieci sie niemal na okrągło... z tym ze zadnych niepokojących objawów nie ma. Po zalaniu 98 lampka zgasła ale pod koniec baku sie znow zapaliła... Nie wiem co to za cholerstwo. Mi rowniez wyswietla sie FFFF w trybie serwisowym w miejscu na błedy. No nic czekam z Tobą ;) Poszukaj na forum jeszcze, było dużo wątków o owej lampce ostrzegawczej silnika;)

kleofas 20-09-07 15:04

znajomy ma tak w nissanie. u niego to oznacza koniec katalizatora.

tak więc to może być np błąd którejś sondy lambda...

kleofas 20-09-07 15:04

znajomy ma tak w nissanie. u niego to oznacza koniec katalizatora.

tak więc to może być np błąd którejś sondy lambda...

kleofas 20-09-07 15:04

znajomy ma tak w nissanie. u niego to oznacza koniec katalizatora.

tak więc to może być np błąd którejś sondy lambda...

Igor 02-07-10 10:10

Uszkodzona była cewka.

Pozdrawiam

klapek 04-07-10 23:08

łooooo :D
Igor powrócił po trzech latach :P

saperos 04-07-10 23:19

Szukał cewki na piechote :P heheeheheh

omodos 06-07-10 13:22

co się odwlecze to nie uciecze :)

adam100200 21-09-10 18:08

Witam mam to samo lampka miga spadek mocy.Pojechałem zczytać wyskoczył bład U1900 gosc nie miał pojęcia co to za ''bład" skasował nie migała ujechałem 15km i znowu miga i strata mocy :smt017 JUŻ NIE MAM SIŁY

adam100200 27-09-10 20:47

A u mnie były uszkodzone świece wymiana i śmiga jak nowy lampka zgasła sama:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi