Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] Hamulce tył - wibracje przy hamowaniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26175)

m13 16-03-09 15:52

[FFI] Hamulce tył - wibracje przy hamowaniu
 
Witam,

Czy stan tylnych hamulców może mieć związek z wibracjami (na kierownicy) podczas hamowania z wiekszych prędkosci. Tarcze i klocki z przodu wymieniale jakieś 5 tyś temu, wiec powinny byc OK, opony też wygladają ze są ok ?

Pozdrawiam
Marek

MisiekT 16-03-09 15:58

Cytat:

Napisał m13
Tarcze i klocki z przodu wymieniale jakieś 5 tyś temu, wiec powinny byc OK

no chyba ze sie juz zwichrowaly :oops:

Pabloos 16-03-09 16:11

Re: Hamulce tył - wibracje przy hamowaniu
 
Cytat:

Napisał m13
Tarcze i klocki z przodu wymieniale jakieś 5 tyś temu,

zależy jakie tarcze , u mnie mortorcarfty powodowały drgania , już po dwóch tysiach po zmianie , a potem znów się uspokoiły .
Co nie znaczy że nie warto zajrzeć do hamulców z tyłu

Vince_snd 23-04-09 18:36

Mam podobny problem, z tyłu mam niestety bębny, podczas hamowania od jakiegoś czasu wibruje cały wóz. Skąd wiem że tył jest przyczyną? bo identyczne objawy są, jak jadąc podciągnę trochę hamulec ręczny.
A teraz... wymieniłem bębny na nowe i szczęki bo myślałem że są zwichrowane, niestety problem pozostał.. nie wiem co może być przyczyną.. :( ma ktoś jakiś pomysł?

fakir 24-04-09 00:09

Nie kupować tylko takich rzeczy jak tarcze,klocki i zawieszenie na alledrogo - można się nadziać na tandetne podróbki . U mechaników też radze uważać . Jak zmieniałem przegóby walili młotem 5kg po wachaczu , jak zmieniałem szpilki walili młotem 3kg po szpilce co mogło mieć wpływ na tarcze chamulcowe . Nie czepiam się mechaników , ale tak to wygląda - zmieniasz jedno , walisz młotkiem w 2-gie .

Vince_snd 24-04-09 08:07

Nie wiem jak to było u mechaniora z tym waleniem młotem, wiem że części kupiłem oryginalne.. Jestem poważnie zaniepokojony tym co się dzieje przy hamowaniu..

Artur83 26-04-09 00:00

Cytat:

Napisał fakir
Nie kupować tylko takich rzeczy jak tarcze,klocki i zawieszenie na alledrogo - można się nadziać na tandetne podróbki . U mechaników też radze uważać . Jak zmieniałem przegóby walili młotem 5kg po wachaczu , jak zmieniałem szpilki walili młotem 3kg po szpilce co mogło mieć wpływ na tarcze chamulcowe . Nie czepiam się mechaników , ale tak to wygląda - zmieniasz jedno , walisz młotkiem w 2-gie .

Niestety pewne rzeczy tak się wymienia, w ASO robią to samo tylko, że za zamkniętymi drzwiami.

Vince_snd 01-06-09 14:30

Witam ponownie,

Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie problemu, który ostatecznie udało mi się rozwiązać, może innych uchroni to od zbędnych kosztów, które ja niestety poniosłem. Nie było łatwo dojść, co było przyczyna wibracji z tyłu podczas hamowania.
Nie opony.. nie krzywe bębny, nie okładziny, nie układ hamulcowy.., felgi proste.

Problemem był brud razem z utlenionym aluminium w miejscu przylegania felgi do bębna.
Zrobiła się całkiem twarda, ale nie równa powierzchnia z tego wszystkiego, czego na pierwszy rzut oka nie było widać. Po dokładnym zdrapaniu twardego syfu z tego miejsca, jak ręką odjął. [metal]

Pozdrawiam.

kasprzak 01-06-09 16:12

Vince_snd, jak widać, nie wszystko jest proste po słowie "wibracje" tak samo jak "stuki z tyłu" :)

Mam tylko jedno 'ale'... masz bębny w 2.0 ?

Vince_snd 01-06-09 21:49

Cytat:

Napisał kasprzak
Mam tylko jedno 'ale'... masz bębny w 2.0 ?

Niestety mam, uprzedzam stwierdzenie że nie było takich wersji. Były, to jest właśnie jedna z nich.

tom21 07-06-09 14:44

Wczoraj założyłem nowe tarcze (brembo max) i klocki
(ferodo DS) i teraz podczas hamowania drga kierownica, na starych tarczach tego nie było, zastanawiam sie czy to jest kwestia dotarcia (ułożenia) czy może wadliwe tarcze???? Miał ktos taki przypadek?

ppgor 07-06-09 19:02

Cytat:

Napisał tom21
zastanawiam sie czy to jest kwestia dotarcia (ułożenia) czy może wadliwe tarcze????

raczej wadliwe tarcze.
miałem w zimie taki przypadek, że rozgrzanymi wpadem w zaspę i sie pokrzywiły.
materiały są coraz bardziej kiepskie jakościowo :(

Vandroiy 07-06-09 21:33

U mnie jest identycznie jak napisał Tom21 (nowe brembo+ferodo, zrobione kilkaset km). Przy prędkościach powyżej 120 km/h średnie wciśnięcie hamulca powoduje drgania. :( Nie wjeżdżałem z rozgrzanymi tarczami w kałuże i hamowałem delikatnie.
Może to jednak coś innego niż krzywe tarcze? Jak stwierdzić przyczynę na 100%?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi